Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: FLUKY]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано19.02.08 08:54



Аз съм за алкохолната тема.

Голям кеф е да идеш на селският казан и да гледаш как ракииката се точи ли точи, лека полека без да бърза...
В същото време да си направиш и едно барбекю... от жарта на огъня, с който подгряваш казана и да си пекнеш някоя мръвчица, да полееш свещенният ритуал (варенето на ракия) с червено винце или биричка... Е какво му трябва повече на човек ???

А след това през студените зимни дни да си нрежеш туршийката и да си сипеш от еликсира който сам си направил. БЕЗЦЕННО!

А през летните жеги, да си направиш една шопска салата и пак да си сипиш от този път добре изстуденият в камерата еликсир. НАСЛАДА!

А хубавото червено вино? Асеновградско маврудче - ПИТИЕ ЗА БОГОВЕ...

А и биричката лятото на морето с цаца и картофки - КЛАСИКА !!!





Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: Kapakoлю]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано19.02.08 09:05



Напълно съм ЗА!
Никога не се лишавам от качествено питие за отпускане или пък чашка хубаво винце! А биричката лятото ми е просто страст!



Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: Kapakoлю]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано19.02.08 09:29



Подкрепям абсолютно безрезервно.......





Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: TCP/lP]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано19.02.08 10:23



Чета темата и се чудя, аджеба, а азщо изобщо сте почнали да пушите? Ако не бяхте почнали, нямаше да се налага да ги отказвате изобщо и проблемът нямаше да съществува. При толкова инфо днешно време за вредата, може просто да не се почва - не се ли почне, няма да се налага да се спира.... Демек, няма проблем. Обаче народът продължава масово да пропушва все повече... Гъзария ли е , що ли е?



Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано19.02.08 15:47



Има хора, които казват че ги успокоява. Вярвам им да ти кажа. Може би стреса е причината масово хората да пушат.

Редактирано от Tedulina на 19.02.08 15:47.



Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: Tedulina]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.02.08 15:52



Да според мен това е причината за големият процент от пушачите, съдя и по себе си.




Липсваш ни ...

Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: Tedulina]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано19.02.08 16:00



Първо е гъzария и начин да си част от компанията.После се превръЩа в навик ,а след това е вид успокоително.Това са според мен трите степени на пристрастяването.Както и че алкохолът(когато стане вреден навик) е пак вид бягство от стреса.
Аz пуШих 4 години ,като моята съквартирантка бе таzи,която събуди интереса ми към цигарите.А че те са вредни,няма какво да се дискутира.Имах впоследствие начеваЩи проблеми с белите дробове,но няколко години след спирането на циграите иzчеzнаха.Женският органиzъм е по_податлив и чувствителен(в сравнение с мъжкия) не само към алкохол и цигари,но и към лекарства,така че девойки внимавайте с доzировката





Тема Re: Цигарите са отрова!!!нови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.02.08 09:59



1. Цигарата е начин да не взимаш участие в разговор, който не ти е интересен ("Излизам да пуша")
2. Начин да се запознаеш с кой ли не ("Извинете имате ли огънче?")
3. Начин, когато си на парти да излезеш насаме с някое кандидат гадже ("Хайде за цигари" или "Ела да пушим на балкона")
4. Винаги имаш под ръка място, на което да си напишеш телефон или някаква друга бележка
5. Успокоява
6. Да, гъзарско е да стискаш димяща тънка цигара между пръстите
Всичко това се осира, когато минеш на Горна джумая, Средец или розова-Фемина(или както се казваха онези тънките, дето миришат на изгорял кабел и струват 2-2.30 лв. цигарки)



За теб, Хепи!

Тема В отговор до всички, които писахте след мен...нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано21.02.08 19:06



Янче, доказано е, че цигарите съдържат канцерогенни вещества!
Ако се върнеш и прочетеш отново мнението ми по-горе, ще видиш, че никъде не съм написала, че единствено пушенето води до рак, НЕ!
Разбира се, че има много други отрови, просто споделих едно медицинско становище и факт, нищо повече, а именно, че цигарите са фактор, причиняващ рак, особено на белите дробове, устата, гърлото и езика!
Естествено, че има непушачи-раково болни, както и пушачи, които никога не заболяват онкологично - но изследванията са категорични в процентното съотношение на двете групи. Болните от белодробни тумори в огромното си мнозинство са пушачи! Това е истината. Който не вярва - нека попрочете от дебелата медицинска книга "Всичко, което трябва да знаем за РАКА" - наложи ми се преди няколко години лично да я прочета, тъй като имах болни баба и дядо тогава (и двамата вече починаха

) - единият от карцином на дебелото черво, другият - от рак на белите дробове.
В момента работя в онкологичен здравен център, непрекъснато общувам с лекари-патолози и онколози... не пушат... защото ЗНАЯТ от досега си със стотици пациенти до какви последствия води пушенето при много хора...
Преди 2 месеца загубих и друг мой много близък, отново от рак, мозъчен тумор, кумът ми, отиде си едва на 30 години...
Просто досега така се е стекъл животът ми - и личен, и професионален - че съм се интересувала както от раковите заболявания, така и от тютюнопушенето.
Албенади, и аз мисля относно рака, че съществуват и други фактори за неговата поява и проява... ако искаш може да си пишем на лични относно тези други фактори... и на мен не ми се иска тук, така публично да дискутирам...
На всички отказали се от цигарите - искрени и радостни поздравления от мен!
На всички, които не смятат да се отказват - уважавам вашия избор! Най-малкото съм искала да ви натяквам, осъждам или заклеймявам с постинга си... просто като Караколю се надявам да бъдете информирани по въпроса, а не да затваряте очи пред фактите... бъдете себе си, но ви моля да се съобразявате с околните непушачи... това е всичко.
Към модераторките - мерси много, че сте оставили линка към темата от другия форум, прави ви чест.
Към всички - приятна вечер от мен! Бъдете здрави и щастливи!

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: В отговор до всички, които писахте след мен...нови [re: vihrogonche]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано22.02.08 15:06



Аз съм бивша пушачка и ще кажа каква беше при мен причината. По-скоро ще опитам да опиша.
Не мисля, че цигарите са ме успокоявали. По-скоро след тежък ден и т.н, обичах да си оставам насаме с цигарата. Някак си се откъсвах от всички и всичко, и бяхме само аз, цигарата и мислите ми.
Пушех повече, не когато съм имала нужда да се успокоя, а когато съм била на голям кеф и с готини хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.