Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема бременност и сърбежнови  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано10.02.08 20:17



момичета,някоя да се е сблъсквала с проблема сърбеж по време на бременност и да има идея,как да се облекча.Направо ще откача вече,от 2 седмици имам жесток сърбеж по цялото тяло.В последните дни съвсем се засили,а вечер е най-зле.Вече ми се реве направо-само се чеша,5 мин. спокойствие нямам.Иде ми да легна във ваната и да не изляза докато дойде време за раждане





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано10.02.08 20:21



Да не си се подула много и оттова? Нямаш обриви нали? Много странно, ще следя темата защото не съм имала и нямам представа от какво може да е дори


Ей още малко ти остана, стискам палци всичко да е наред миличка, заслужаваш го най-после .
Прегръщам те


Липсваш ни ...

Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано10.02.08 20:22



Мен в последните месеци много ме сърбеше кожата, но само по корема. Предполагам се дължи на преразтягането на кожата. Ползвай някакви козметични продукти с колаген. Малко остава ...



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: coccinella]  
Автор vesel4o (новак)
Публикувано10.02.08 20:30



и при мене сърбежа е предимно по корема.Случва ми се и цялото тяло да ме сърби,най-вече ръцете,но ми минава бързо и досега не съм се замисляла каква може да е причината!





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: vesel4o]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано10.02.08 21:10



И при мен в 8 месец беше най-зле. Коремът и краката до коленете ме побъркваха просто!

Купих си Massage lotion for stretch marks на Palmer's и О!Чудо! - още на другия ден чувството за опъване изчезна, заедно със сърбежа. Явно какаовото масло наистина е много подходящо за подобни оплаквания при бременни. Ако при вас я няма тази козметика си намери нещо, съдържащо каково масло.



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор BBB7 ()
Публикувано10.02.08 22:13



Оплачи се на мен. От месец и аз подлудявам. При мен са само краката. Мазането с ментолов спирт страхотно облекчава. Взех си и балсам на Д.р Тайс.Като почне да ме сърби и мажа,за да не се разчесвам,че колкото повече се чеша-толкова повече сърби.Бях решила,че е от прясното мляко,което пия абсолютно всеки ден-няколко дни не ме сърбя и сега пак. Значи не е от него. Като родим ще се оправим,да знаеш! Вземи си ментолов спирт и щом те досърби-мажи!




Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор lips (soft)
Публикувано11.02.08 00:26



ха мерси zа полеzните съвети, Ще вzема да пробвам всиЧко подред, че и аz бавно полудявам вече. будя се преz ноЩта от чесане и не мога да zаспя сума ти време след това. цялата съм синя и в рани, но не съм подута. само пръстите на ръцете ми леко, но краката не, а там ме сърби най-много. оЩе две-три седмици Ще стискам zъби, докато бебо реШи да "иzлеzе".





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор sagitario (непознат)
Публикувано11.02.08 12:03



И аз страдам много от сърбежи, но само по пръстите на ръцете и по краката от глезена надолу. Струва ми се, че имам някакакъв много ситен обрив.Коремът също ме сърбеше преди месец, но смених крема и ми помина. Не знам от какво е, а и не знам с какво да се мажа. Вярно, че се подувам малко, особено сутрин, та може и от това да е. Още малко остана, ще се изтърпи!







Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор maiche ()
Публикувано11.02.08 12:23



Сърбежа през бременността може да се дължи както на разтягането на кожата, така и на едно състояние на повишена чувствителност на черния дроб към хормоните на бременността. Казва се cholestasis of pregnancy на англ., на български не съм го срещала. В този случай сърбежите много често започват от дланите на ръцете и стъпалата, преди да обхванат и др. части на тялото. Няма някакво специфично лечение, но е хубаво да се знае за тази възможност. Иначе ако кръвната картина покаже проблеми с черния дроб, току виж някой доктор решил, че сте болни от хепатит, да ви изпошашка излишно. Ето на английски една статия

, но с гугъл излизат и много други.
Гадно е непрестанното драпане, но минава...



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано11.02.08 12:28



Ъхъ, помагаше ми вечер чаша чай от маточина и глог за нервите и детска козметика - душ-гел и лосион + стндртните бремелински мазила против стрии.



За теб, Хепи!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.