Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема бременност и сърбеж  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано10.02.08 20:17



момичета,някоя да се е сблъсквала с проблема сърбеж по време на бременност и да има идея,как да се облекча.Направо ще откача вече,от 2 седмици имам жесток сърбеж по цялото тяло.В последните дни съвсем се засили,а вечер е най-зле.Вече ми се реве направо-само се чеша,5 мин. спокойствие нямам.Иде ми да легна във ваната и да не изляза докато дойде време за раждане





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано10.02.08 20:21



Да не си се подула много и оттова? Нямаш обриви нали? Много странно, ще следя темата защото не съм имала и нямам представа от какво може да е дори


Ей още малко ти остана, стискам палци всичко да е наред миличка, заслужаваш го най-после .
Прегръщам те


Липсваш ни ...

Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано10.02.08 20:22



Мен в последните месеци много ме сърбеше кожата, но само по корема. Предполагам се дължи на преразтягането на кожата. Ползвай някакви козметични продукти с колаген. Малко остава ...



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: coccinella]  
Автор vesel4o (новак)
Публикувано10.02.08 20:30



и при мене сърбежа е предимно по корема.Случва ми се и цялото тяло да ме сърби,най-вече ръцете,но ми минава бързо и досега не съм се замисляла каква може да е причината!





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: vesel4o]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано10.02.08 21:10



И при мен в 8 месец беше най-зле. Коремът и краката до коленете ме побъркваха просто!

Купих си Massage lotion for stretch marks на Palmer's и О!Чудо! - още на другия ден чувството за опъване изчезна, заедно със сърбежа. Явно какаовото масло наистина е много подходящо за подобни оплаквания при бременни. Ако при вас я няма тази козметика си намери нещо, съдържащо каково масло.



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор BBB7 ()
Публикувано10.02.08 22:13



Оплачи се на мен. От месец и аз подлудявам. При мен са само краката. Мазането с ментолов спирт страхотно облекчава. Взех си и балсам на Д.р Тайс.Като почне да ме сърби и мажа,за да не се разчесвам,че колкото повече се чеша-толкова повече сърби.Бях решила,че е от прясното мляко,което пия абсолютно всеки ден-няколко дни не ме сърбя и сега пак. Значи не е от него. Като родим ще се оправим,да знаеш! Вземи си ментолов спирт и щом те досърби-мажи!




Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор lips (soft)
Публикувано11.02.08 00:26



ха мерси zа полеzните съвети, Ще вzема да пробвам всиЧко подред, че и аz бавно полудявам вече. будя се преz ноЩта от чесане и не мога да zаспя сума ти време след това. цялата съм синя и в рани, но не съм подута. само пръстите на ръцете ми леко, но краката не, а там ме сърби най-много. оЩе две-три седмици Ще стискам zъби, докато бебо реШи да "иzлеzе".





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор sagitario (непознат)
Публикувано11.02.08 12:03



И аз страдам много от сърбежи, но само по пръстите на ръцете и по краката от глезена надолу. Струва ми се, че имам някакакъв много ситен обрив.Коремът също ме сърбеше преди месец, но смених крема и ми помина. Не знам от какво е, а и не знам с какво да се мажа. Вярно, че се подувам малко, особено сутрин, та може и от това да е. Още малко остана, ще се изтърпи!







Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор maiche ()
Публикувано11.02.08 12:23



Сърбежа през бременността може да се дължи както на разтягането на кожата, така и на едно състояние на повишена чувствителност на черния дроб към хормоните на бременността. Казва се cholestasis of pregnancy на англ., на български не съм го срещала. В този случай сърбежите много често започват от дланите на ръцете и стъпалата, преди да обхванат и др. части на тялото. Няма някакво специфично лечение, но е хубаво да се знае за тази възможност. Иначе ако кръвната картина покаже проблеми с черния дроб, току виж някой доктор решил, че сте болни от хепатит, да ви изпошашка излишно. Ето на английски една статия

, но с гугъл излизат и много други.
Гадно е непрестанното драпане, но минава...



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано11.02.08 12:28



Ъхъ, помагаше ми вечер чаша чай от маточина и глог за нервите и детска козметика - душ-гел и лосион + стндртните бремелински мазила против стрии.



За теб, Хепи!

Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор rimia ()
Публикувано11.02.08 14:05



уф, звучи мнго неприятно, но не можеш ли да питаш за съвет и лекаря си, сигурно има разни мазила, които да те облекчат

,

Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано11.02.08 19:38



благодаря ви.В четвъртък съм на преглед и ще питам.Според мен не е от стриите,защото коремът ми е огромен,а там почти нямам сърбежи.
Аз се мажа с 2 вида лосион,единият е за много суха кожа ,но няма промяна.




Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано12.02.08 10:18



Аз нямам стрии, нито съм качила кой знае колко, на външен вид поне, но имах сърбеж. Както ти писах вече, откакто ползвам новото кремче кожата стана осезателно по-гладка и мека, люспенето изчезна, заедно със сърбежа. Виж на прегледа дали не си от въпросните проценти със споменатото по-горе заболяване, защото аз например не съм имала сърбеж по дланите.
Относно големината на корема и сърбежа - моят дори не всички го забелязват, но пак си опуваше кожата





Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор zurka1 (непознат )
Публикувано12.02.08 18:17



несам много веща,но ще споделя моя опит с моята бременност.мен много ме сарбеше по гардите,прасците и дупето.и познаи,то4но там ми излязоха стрии.мазала сам се всеки божи ден по няколко пати против стрии с какви ли не мазила.то на ЕВАН,то на ДЕВА,на ИКАРИВ и други-НИЩО!вси4ко е до кожа!сарбежа ти наи-вероятно е от разпьването на кожата.поне аз така смятам.за това в никакьв слу4аи не се 4еши,а сарбежат е толкова"сладак"и колкото пове4е се 4ешеш то те сарби още и още.но наи-добре се допитаи до лекар.



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор lips (soft)
Публикувано13.02.08 15:52



окаzа се, че неЩата не са толкова беzобидни.
днес ходих на лекар и ми пуснаха иzследвания на черен дроб и жлъчка (аz по принцип съм си с камъни). теzи на черния дроб се окаzаха zавиШени и сега чакаме да иzляzат реzултатите от иzследванията на жлъчката и ако те са високи, утре влиzам в болница zа предиzвикване на раждане :cry:. каzаха ми, че при подобен проблем има zавиЩен риск zа живота на бебето.
въобЩе не ми се иска неШата да се раzвият по тоzи начин, макар че така или иначе ми остават оЩе две седмици. освен това лекарката ми каzа, че подобни раждания продължават по-дълго (до 3 дни :shock:) и таzи перспектива просто ме хвърля в тих ужас. стискайте палци всичко да е ок...

Редактирано от lips на 13.02.08 15:53.



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: lips]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано14.02.08 15:58



и на мен днес ми пуснаха такива изследвания и сега си чакам резултатите.
Успех ти желая с раждането.




Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор m.a.y (непознат)
Публикувано14.02.08 19:05



Стискам палци всичко да е наред с изследванията ти!
Но дори и да има някакъв проблем, бебчо вече е абсолютно подготвен и достатъчно голям за да излезне на белия свят



Стар потребител с ново име.

Тема Re: бременност и сърбежнови [re: lips]  
Автор m.a.y (непознат)
Публикувано14.02.08 19:07



Леко и успешно раждане! Ще те чакаме да пишеш !
Всичко ще е наред, вярвам



Стар потребител с ново име.

Тема Re: бременност и сърбежнови [re: m.a.y]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано15.02.08 11:35



Зори, какво стана с резултатите?



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: Mese4inka]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано15.02.08 11:43



ще знам в събота или най-късно в понеделник.



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано15.02.08 11:45



Стискам палци, всичко да е наред! Но така или иначе вече си в най-непредвидимия месец, така че дай Боже всичко да се развие по възможно най-добрия начин :)



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: lips]  
Автор sagitario (непознат)
Публикувано16.02.08 23:18



Lips,
Можеш ли да ми кажеш какви точно изследвания ти пуснаха, че и аз имам силни сърбежи и мисля да си направя, за да съм сигурна.
Благодаря ти предварително.







Тема Re: бременност и сърбежнови [re: angels_zg]  
Автор maga (непознат )
Публикувано24.02.08 07:33



Mомичета и аз имам този проблем. Сърби ме цялото тяло, но най-вече краката. Имам чувството, че ще откача. Не мога да спя, не понасям дрехи по мен. Ще ми се постоянно да съм в банята, макар, че и от водата кожата ми се раздразва и става ад. Вече съм в 8 месец и доколкото изчетох инфото в нета, май това чудо ще отмине след раждането. На лекар ходих и то даже при двама различни. И въпреки мазилата няма облекчение. Помага ментолов спирт, поне за известно време и после всичко започва отначало. Който има този проблем обаче, задължително да си направи изследване на чернодробните показатели, за да се изключи т. нар. чернодробна холестаза, която изобщо не е безобидна.



Тема Re: бременност и сърбежнови [re: lips]  
Автор itkaspace (непознат )
Публикувано19.04.15 13:00



здравей,искам да те попитам дали помниш за изследванията на черния дроб,днес си направих но не знам какво точно да гледам на резултатите,преди да отида при лекаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.