Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Постовете на happy_mamaнови  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано29.01.08 11:43



Моля ви отново публикувайте тук САМО линкове към мненията на хепи мама, без спамове
Благодаря отново



Редактирано от jana на 29.01.08 12:08.



Тема Re: Постовете на happy_mammaнови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано29.01.08 11:51



Момичета, дайде първо да извадим всички теми, в които Хепи е писала и после да си ги разпределим - така ще стане най-бързо и няма да се повтаряме:








в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен... <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от cchery на 29.01.08 12:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от cchery на 29.01.08 12:13.



Тема Re: Постовете на happy_mammaнови [re: jana]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано29.01.08 12:00




01.11.05 13:18

Редактирано от Tedulina на 29.01.08 12:07.



Тема Re: Постовете на happy_mammaнови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано29.01.08 12:00



Марго е извадила всички постове от "От 2 до 5" - нея може да я извадиш от списъка.


Ето ги

* това с множественото число ме подсети как Васко като беше около 4-годишен се беше впечатлил, че някои думи в м.р. в мн.ч. завършват с -ове и беше изгенерирал ШОКОЛАДОВЕ



* Васко по принцип говореше правилно и почти няма "изобретени" думи, освен няколко:

* ФИНТОН - означава файтон . Казал я на наште в Созопол 1 месец след като го бяхме водили там на море и го бяхме возили на файтон. Около 2-годишен. Татко се засмял и го накарал да повтори, но той не пожелал докато не се сетил как е правилно да се каже;

* ДИЧО И ДИЛИЦА - вуйчо и вилица - по неизвестна причина в тези думи заменяше В с Д;

* ДЖАКЕЛЧЕ - цитирам Васко: "означава `малко братче`, но е специална дума за Ради";

* Виж, Ради има повече. Любимите са ми:

ПИМПЮТЪР (компютър) и ТИТИНЕТ (интернет), които казваше пак около 2-годишен

* Ради така в речта си казваше предлога "ПРИ" като "КИ"....например "ела ки мене"....карам го да казва какви ли не думи с при- - приятел, приказка, пристигам.....правилно!, но "ки мене"

* Васко (на ок. 3 години). Къпя го в корито и обикновено тогава изпадаме в откровения. След като надълго и нашироко сме разисквали (покрай бременността ми с Ради) предишни пъти как бебето расте в мама от едно зрънце, после става колкото грахче, колкото бобче, колкото сливка.....порастват ръчички и краченца ....и като стане готово почуква на коремчето и показва, че иска да се роди....та както го къпя - внезапно ме пита:
- А кой слага това зрънце в мама?
Аз в първия момент се сепнах и не знаех какво да кажа и отговорих просто:
- Ами, таткото....
Той беше толкова очарован! Не можете да си представите! Каза (ако можех да предам интонацията):
- Таааакааа ли!!! Значи и аз като стана голям ще мога да си посадя такова зрънце и да стана татко?!

* Това съм го писала вече, но ми е любимо и пак ще го напиша за пълнота....

Васко (ок. 4 г и 10 м.). Обядва, а аз шетам наоколо....
- Мамоо (делово)
- Дааа
- Ради навърши 2 години....(и дъвче)
- E-e?
- Ами време е да си има братче!
(по това време поради жизнения си опит Васко считаше, че хората като станат на 2 години, някакси се сдобиват с братче....непременно)
- Ами нали ти си му братче?
- Нее беее.....за малко братче ти говаря.....Ради да стане батко!


* След посещение в зоопарка Васко (ок. 3-4 годишен) разпалено разказва за ГЛЕОПАРДА....
Глеопарда това, глеопарда онова, не му млъква устата, а аз от време на време го поправям, че не се казва ГЛЕОПАРД, а ЛЕОПАРД....
На третия-четвъртия път той не се стърпя и каза нетърпеливо (придружено с характерния му тогава жест с ръка когато обясняваше нещо):
- Ти ми говориш за ЛЕОПАРД, аз пък ти говоря за ГЛЕОПАРД, разбираш ли?!

* Васко (пак 3-4 годишен)....нещо се гушкаме и гивизиме и по някое време се дръпва от прегръдката ми и със светнали очички казва:
- Аааах....мамо, излизат ли ми сърчица от главата? Защото чувствам, че ми излизат...

* Друга любима дума - ФИШОР! Означава шофьор.

* Сега се сетих и за един лаф на Ради....беше около 3-годишен.
Прибирам се от работа и те ме посрещат с "Какво ми носиш?", а аз съм купила 2 наистина огромни ябълки - а, бе, да не кажа голяма дума - ама едната беше към половин кило, сигурно. И не казвайте, че са били химия, защото НАИСТИНА бяха много ВКУСНИ.
Та отговарям, че съм донесла 2 ГИГАНТСКИ ябълки и ги показвам, а Ради тича да съобщи на татко си и вика:
- Тати-ии, мама е донесла две ГЛИГАНСКИ ябълки!
Та оттогава ГЛИГАНСКО ни e символ на голямо и вкусно.

* друг случай с Радо, пак доста малък беше, вероятно около 2 г....

Седим си в кухнята и той поиска да му дам БАНАТ и сочи неопределено към етажерката с плодовете и зеленчуците....
Аз за пръв път чувам тази дума от него и решавам, че иска банан. Вземам банан, обелвам му го донякъде и му го подавам. Той почва да яде, гризва два-три пъти и след малко ми вика:
- Ама ти какво си ми дала, аз ти поисках БАНАТ, а ти си ми дала банан!
Опубвам се аз учудено и питам какво е БАНАТ?....от дума на дума се оказа, че е ДОМАТ

* Ради, на 5 г. Виктор вече е роден и аз се занимавам с него в бебешката стая.

Влиза Радо и го чувам да казва:
- Мамо, може ли да ме УВОЛНИШ?
Обръщам се аз и го поглеждам недоумяващо и в този момент виждам, че носи белезниците от един детски комплект...
- Искаш да кажеш - да те АРЕСТУВАМ?
Кратко колебание....
- Ммм, а какво значи да УВОЛНИШ?
Обяснявам аз с по две изречения двете думи...
- Аха, значи другото дето го каза.... - и подава ръце и белезници. Цялата работа беше, за да ми покаже как умее да се освободи от белезниците

* А пък тази сутрин се оказа, че Виктор (на 1г. и 4 м.) казва една дума по същия начин като батко си Ради, когато той беше на същата възраст! Направо дежа-вю!
ПОПЛО = топло

* За възглавница - нямам точен спомен, ама това ме подсети как Радо казваше ФАВЛИЯ на хавлия

* Наскоро сме се преместили в новия апартамент и ще пускаме за пръв път миялната машина. Зареждам аз със съдовете. Слагам съответната капсула препарат като от време на врере поглеждам книжката с инструкциите.
Ради, тогава на 5 години, се върти около мен и разглежда с интерес вътрешността, буквално се завира вътре...и по някое време се показва и пита с хитри очички "Мамо, а вътре показват ли се едни малки ръчички дето да мият чиниите?"

* О, те веднъж като научат нещо и стават много стриктни....почват да те поправят даже.....примерно за глаголите в 1л. ед.ч....."не е ходиме, а ходим"....и т.н.
Обаче наскоро Васи направи грешка на езика и каза ТРЕВООПАСНИ вместо ТРЕВОПАСНИ. Усети се, но ни най-малко не се смути, а каза "Ами да, опасни са за тревата, защото я ядат, значи са ТРЕВООПАСНИ", погледна хитричко и си продължи нататък мисълта...

* Какъв ще станеш когато пораснеш?
Винаги се сещам как Васко на 3 години отговаряше "Полицай, шивач и татко"
Полицай - ясно що - сигурно 80% от момчетата го споменават, шивач - защото наскоро ме беше видял да шия нещо на машина у дома и това го впечатли, а татко - защото наскоро беше проумял, че и той може да стане татко като порасне...
А на 4 години важно, важно "Же-Пе инженер" .....защото на връщане от морето с влака, с баба и дядо, видял много "счупени влакове" и някой трябвало да ги ремонтира...
Ради пък около 4 годишна възраст казваше, че ще стане пилот, щял да има собствен самолет и да ни вози, но отдясно на него, в кабината - щял да дава само на Васи, "защото как Васи преди ме возеше на джипките!?"

* А Вики (1г и 6м) е чул отнякъде (може би от Васи) "обачеее" и го казва от време на време, ей така...придружено със съответния жест с ръчичка, сякаш обяснява нещо...

За "ПАЗЕ" (не, не мога да напиша точно как го казва ) вече писах някъде....означава ШИМПАНЗЕ
Най-смешно ми е, че си мисли, че маслините се казват "КОЕ?", защото веднъж така не можах да позная кое нещо от масата иска с "ъъъ" и няколко пъти питах "от кое искаш?", "кое, бе мамо?".....и сега като иска маслини вика "кое, кое, коеее"

* Ха-ха, на Ради весията за гнезденце беше НЕГЗДЕНЦЕ






Possum, sed nolo!


Тема Re: Постовете на happy_mammaнови [re: jana]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано29.01.08 12:05




30.11.05 16:21

Редактирано от Tedulina на 29.01.08 12:06.



Тема Re: Организациятанови [re: jana]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано29.01.08 12:05



Яна, иска ми се в тази тема да направим организацията по събирането на мненията на Хепи Мама.
Ако прецениш изтрий постинга



Та, предлагам за да е лесно, подредено и хронологично да хванем всички теми, но по дати от датата на регистрирането й 17.10.06г.

Ще преглеждаме всяка тема и където има нейни постинги ще ги събираме във файл на Word.

Например аз започвам с темите от 17.10.06г до 01.01.07г.

Кажете съгласни ли сте така за да не се дублираме

ПП. Изваждането на теми по дати става, като се отвори началната страница и се цъкне в/у Последно (над списъка с теми има един ред с Тема / Автор /Мнения/ Последно ). Така се сортират темите по дати.

вече майка на двама сина


Тема Re: Постовете на happy_mammaнови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано29.01.08 12:06



аз от тази





Тема Re: Постовете на happy_mammaнови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано29.01.08 12:08



от "Предколедна седмична тема 17.12-23.12"


Possum, sed nolo!


Тема Re: Организациятанови [re: dafna]  
Автор Acя ()
Публикувано29.01.08 12:08



имам една забележка, тя е регистрирана доста преди 17.10.06г . Тя е регистрирана още докато беше бременна и чакаше бебето си за май 2006



Тема Re: Организациятанови [re: Acя]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано29.01.08 12:12



Да, точно се включих да се коригирам!

Но идеята ми е такава. Лично на мен ми отнема много време да преравям, после да сравнявам дали някой друг не е събрал същите постинги. Излишна загуба на време е и много ще се оплетем така.

Яна, удряй 100 тояги на голо, оспамих темата

вече майка на двама сина



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.