Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бяхме в болница!!!!нови  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано08.02.08 09:59



Здравейте мами!

Най-сетне съм в къщи и мога да пиша тука. Искам да споделя какво ни се случи с бебка. Още миналата седмица из къщи се завъртя някакъв вирус. Голямата една вечер вдигна Т, дадохме панадол и това беше. В петък ме заболя зверски гърло - такива болки не бях изпитвала до сега, нищо че имам две раждания без упойка. В събота стана нетърпимо и обикаляхме дежурни лекари!!! Те казаха, че нищо не се вижда и или е начало или край на вирусна инфекция

. Сещате се, че нищо не мога да пия, защото кърмя. Само хомеопатични и ефизол, които не помагаха.Така полужива си легнах, и неможеща да заспя от болка и мислейки си, че наистина съм много зле изведнаж бебето започна да кашля. Тя имаше хрема от няколко дни, педиатърката я видя и преслуша в срядата, още един лекар преди това, но всички казваха да давам само физиологичен разтвор. Не й минаваше и аз настоявах за какпки, но лекарите казваха на толкова малко бебе не се дават капки.

Та в няделя сутринта в Токуда. И там ни хоспитализираха - бебка с бронхиолит в лека форма (слава Богу). Вероятно провокиран от хремата. Но понеже е много малко бебето ни посъветваха да останем в болница и аз естествено се съгласих. Там ни правиха изследвания и се установи стафилококова инфекция в носа и очичките. Почнахме капки за нос и инхалации с вентолин. Стояхме 4 дни. Добре че там условията са нормални и всички са много любезни, защото и без това аз с тези болки в гърлото, притеснена за бебето....Но както знаете и най-хубавата болница е по-лоша от най-долнопробната кръчма.

Сега трябва да излекуваме бактериалната инфекция. Да пазим много бебето (каката я спирам от градина пак), да не я извеждам на влажно време , а то не се очертава друго.

Изводите ми от този случай са, че трябваше да настоявам за капки за нос и за изследване на секрета. Винаги имам едно на ум и правя консултация с двама лекари, но и двете бяха на едно мнение .

Да знаете, че за малки бебета и при най-малко съмнение отивайте на лекар. И не само на един. Да са ни живи и здрави дечицата и от сърце пожелавам на всички мами да нямат такива изпитания.



Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано08.02.08 10:02



Радвам се, че сте по-добре и бързо да се справяте с гадинките.




Липсваш ни ...

Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор dessbess (член)
Публикувано08.02.08 10:04



Ох, милите!!! Какво сте преживяли, настръхвам! Дано всичко е наред и бързо, бързо забравите за това.

...Ние сме лежали само 1 ден в болница на 1 месец заради тежка жълтеница, но още си спомням как се бях спекла и как въображението ми рисуваше грозни картини



Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано08.02.08 10:09



Съчувствам ти наистина - в болница болна и с болно бебенце. Тази инфекция да не сте си я донесли от родилното!?

Супер гадно за излизането и за това, че и каката няма да ходи на градина. Дано се оправи гадното време. И вие!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.02.08 10:34



Горкичките, тия бронхити са много гадна работа - дано не ви се налага отново да се "радвате" на такива преживявания. Бързо възстановяване и на двете!

За теб, Хепи!

Тема Re: Бяхме в болница!!!! [re: surfline]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано08.02.08 10:48



Благодаря ви за милите думи. Наистина сега най-важното за мене е да не развия фобия от болести и да се озъртам ужасено от всяко кихане около нас, защото не съм такъв човек и горещо се надявам да не изперкам в тази посока.
Но голямата я спирам от градина до края на месеца да се стабилизира бебка, че след болницата трябва много да я пазим.
А инфекцията най-вероятно е от родилния, но няма сигурно знаете.



Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор бoбъp (новак)
Публикувано08.02.08 10:58



Бихте ли ми казали в коя болница родихте, евентуално да знаеме откъде е тази стафилококова инфекция. Знам , че в Шейново я има от доста време и още не е отшумяла. Пожелавам ви много здраве и да не боледувате повече!



Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано08.02.08 11:11



Много неприятно преживяване

.
Добре е че вече сте у дома.
Дано не се повтаря!



Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: бoбъp]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано08.02.08 12:50



Родих в Окръжна, но никой не може да докаже, че инфекцията е от там, така че не искам да стряскам майките. Първото си дете родих тем и проблеми не е имало. Близка моя роди също в Окръжна малко преди мене и нямат инфекция.



Тема Re: Бяхме в болница!!!!нови [re: Astarte]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 12:56



и ние го преживяхме точно преди един месец (свеки зарази мен, а аз малката), но до хоспитализиране не се стигна (СЛАВА БОГУ)... точно в Токуда ни прегледаха и малката пи Вентолин... на мен ми дадоха парацетамол, точно заради кърменето, и въпреки него имах чувството, че съм едва жива... бебата мина доста леко и не се стигна до бронхиолит, въпреки че беше на ръба...

пожелавам ви и на двете много бързо оздравяване и дано не ви хващат пак такива болежки....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.