Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за секциотонови  
Автор _veli_ (непознат)
Публикувано03.02.08 11:54



Здравейте мами. Питането ми е към тези, които вече са родили, но и, ако другите знаят нещо по въпроса ще се радвам да ми отговорят. Поради медицински причини, а и по мо желание ще раждам секцио. По принцип съм голяма паника и вече съм си набелязала моменти от самата подготовка /преди секциото, а и по време/, от които ми се свива стомаха. Един такъв момент е въпроса с катетъра-навсякъде чета, че се слага преди упойката. Наскоро прочетох в интернет, че няма проблем и да се сложи след упойката /така или иначе трае минута/, но незнайно защо тук не го правели. Въпросът ми е- някоя мама имала ли е този късмет, въобще питала ли е за възможността първо упойката, после катетър???





Тема Re: въпрос за секциотонови [re: _veli_]  
Автор vesel4o (новак)
Публикувано03.02.08 12:02



Ати защо се притеснявяш толкова за катетъра?!?Това в общи линии ще ти е най-малкия "проблем"

На мен също ми предстои секцио след десетина дни,но хич не съм мислила кога всъщност го слагат-преди или след упойката!



Тема Re: въпрос за секциотонови [re: _veli_]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано03.02.08 12:03



При всички операции първо слагат катетъра, не знам дали може след упойката, но по принцип това го прави сестрата в предродилна зала / за секциото/ или при предоперативна подготовка / при други операции/, а упойката, която е спинална я слага лекар - анестезиолог в самата операционна. Предполагам, че няма проблем конкретно, ако се разбереш с екипа, но по принцип слагането на катетъра не е толкова неприятна процедура, действително трае бързо ако е опитна сестрата, така че при секцио това трябва да ти е един от белите кахъри. Вземи си много минерална вода - от малки бутилки, за предпочитане тези спортните на Девин, защото първите часа след операцията си само на вода, често не можеш въобще да се изправиш и трябва да пиеш легнала, с големите е по-неудобно. Също така на нас ни препоръчваха някакво обезболяващо, но забравих как точно се казва, аз не го пих, че бях с много алергии, пък и те ти слагат инжекции. Трябва да се тестваш за упойки предварително. Също така действително е хубаво да се амбицираш и изправиш бързо след операцията - при мен беше след около 15-16 часа, макар че беше трудно, защото ако се залежиш, после ще ти е по-трудно. За друго не се сещам, но питай, ако може да помогна и успех.




Тема Re: въпрос за секциотонови [re: mimy]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано03.02.08 12:22



Аз имам два пъти секцио. Първия път по спешност, след като около 7 часа се мъчих да раждам нормално и нищо не се получаваше. Вече всичко ми беше толкова изтръпнало, че изобщо не усетих нито катетър, нито нищо. Дори не помня да са ми правили проба за чувствителност към анестетик. После в интензивното се чесах като крастава. Вторият път ми изтекоха водите, но нямах никакви контракции, за това не ми го направиха спешно, а изчакаха нормалното работно време. Тогава бях абсолютно на себе си и както са ти казали по-горе катетър, абокат и др. подготовка се прави в предродилна зала. По принцип някъде преди това или най-късно по време на подготовката в предродилна зала идва анестезиолог да те пита какъв вид упойка искаш /спинална или обща/ и да ти отговори на евентуално възникналите ти въпроси. Може би тогава е момента да се разбереш с него. Ако пък имаш предварителна уговорка с екип говори с тях. Аз нямах такава уговорка нито първия, нито втория път и си минах по каналния ред.
Успех.



Тема Re: въпрос за секциотонови [re: coccinella]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано03.02.08 15:09



Aз не си спомням в предродилна да са ми слагали катетъра...


Правиха ми само тестове за алергии към анестезията и антибиотици и ми поставиха абокати,включиха ми система,...предполагам,че след като ми сложиха упойката,тогава са ми поставили и катетър.
Всъщност поставянето на катетър не е най-неприятното което може да изпиташ...има далеч по-гадни неща



Тема Въпрос ...нови [re: _veli_]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано03.02.08 16:32



Може ли да питам какъв ти е точно проблема с катетъра?


Липсваш ни ...

Тема Re: Въпрос ...нови [re: jana]  
Автор _veli_ (непознат)
Публикувано03.02.08 18:09



Знам, че е болезнено, а и не виждам логика, ако няма проблем да се сложи след упойката. Така или иначе не мога да избягам от клизмата, упойката си крие рисковете, поне за катетъра да не мисля.

Най-елементарно казано, да си спестя притесненията поне за това.



Тема Re: Въпрос ...нови [re: _veli_]  
Автор vesel4o (новак)
Публикувано03.02.08 18:17



По -скоро неудобството от катетъра ще го усетиш после,след самото раждане.чувството е много неприятно,хем ти се пишка,хем инстинктивно се стискаш,хем усещаш,че си тече....

Поне аз така го усещах-не беше след раждане,а операция



Тема Re: въпрос за секциотонови [re: _veli_]  
Автор KaДжиKи (чаена церемония)
Публикувано03.02.08 19:18



В преоперативна зала ти поставят катетъра, няма да има кой да те чака на операционната маса тепърва да го поставят.
Затова не го мисли толкова, гледай колкото се може по-ведро на нещата.
Вземи си малки води + солпадеин разтворими таблетки.
Колкото повече вода пиеш след операцията, толкова по-добре, за да се изчистиш от упойката и да не те боли глава.
"Опашчицата" ще видиш колко е хубава - фактически изобщо не мислиш за пишкането, а благодарение на клизмата /ей това на мен не ми хареса и е по-добре сама да си я направиш вкъщи/, не ти се ходи и по голяма нужда, абе направо си е супер в това отношение



Има три гледни точки - моята, твоята и вярната!

Тема Re: Въпрос ...нови [re: _veli_]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано03.02.08 20:32



Ти в тоя ред на мисли ако трябва да се притесняваш за всичко, то да ти кажа катетъра е най-безболезнената процедура, слага се за около 5 сек. и изобщо не боли (ако я усетиш естествено). След упойката не се слага, защото е по-трудно да ти местят краката, да ти ги държат и прочие. Явно си наплашена от болката, на да ти кажа не си я спестяваш, като избираш секциото. Боли и при двата вида раждане. НЯМА вариянт да си я спестиш. От психическата ти нагласа зависи останалото. Ако си шашната и те притесняве единствено болката, вярвай ми ще те боли. Не мисли за нея, мисли, че скоро ще си гушнеш бебока, мисли че навлизаш в една невероятна приказка ... ще станеш мама.


Липсваш ни ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.