Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема до мамите от Варна-раждане,къденови  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 11:13



Мами каво мнение имате за "Майчин Дом"Варна.Мисля там да раждам,защото лекарката ми е много мила но чувам и лоши отзиви.Вече тотално се обърках





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къде [re: djidjit]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано03.02.08 11:36



Виж за всяка една болница има и добри и лоши отзиви. Няма една, която да има само суперлативи за нея. Избери си лекар, на който да имаш доверие и го следвай независимо къде изражда той. Доверието към наблюдаващият те лекар е най-важното в случая.




Липсваш ни ...

Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано03.02.08 11:44



Здравей за всяко едно лечебно заведение има и добри и лоши отзиви.Аз ходих при доктор Яков да ми следи бременоста обаче когато трябваше да раждам той замина на някакъв семинар, а аз много държах да раждам при него.И отидох в АГ на ВИП етажа от където въобще не съм доволна.
След няколко месеца се наложи да ми правят операция и отидох в Майчин дом.Много бях доволна всички бяха много внимателни.
Май не бях много полезна но моят съвет е ако си имала проблемна бременност или някакви усложнения мисля че е по добре в АГ.Успех





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: tyfi]  
Автор vesel4o (новак)
Публикувано03.02.08 11:55



До преди 2 години живеех във Варна и ходех в "Майчин дом" на прегледи,профилактични.В общи линии бях много доволна от отношението на лекарите към пациента,внимателни са

Но вече за самото раждане-не знам



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: tyfi]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 13:01



Имах един спонтанен аборт преди тази бременност,който пак ми направиха в "Майчин Дом"-моята лекарка и бях много доволна от обслужването.За АГ знам че имат всякаква апаратура,за бебето но там непознавам никой.Абе много объркана работа тоз ти каже едно ония друго и ти почваш да се чудиш.Май ще рискувам и живот и здраве ще родя там ,но гледам и информация да събера





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: vesel4o]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 13:04



И аз незнам

и ми се иска много да намеря някой който е раждал там и то нормално,че да го засипя с въпроси.За секцио при мойта лекарка са раждали почти всичките ми познати и са много доволни,ама как ли е за нормално.Не че до тогава няма още доста време и не се знае как ще родя ама аз да си питам пък и искрено се надявам да мога нормално



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано03.02.08 13:15



Айде- засипи ме

Аз раждах там- септември месец, нормално раждане.
За обслужването нямам НИКАКВИ забележки- просто си е като на хотел! Едва ли има друга такава болница във Варна. Персонала е изключително мил, внимателен, усмихнат ако щеш... Гинеколозите и акушерките са на супер ниво- обясняват ти всичко на всяка визитация. Не ти се налага да юркаш този или онзи да ти носят през час това- онова- каквото ти трябва ти го дават от болницата.
До тук добре. Малко съм резервирана относно педиатрите там. Не правят особено много за насърчаване на кърменето, може би и да са леко немърливи. проблеми (освен с кърменето) не съм имала, като изключим коментара на моята педиатърка, че в болницата са вързали малко "калпаво" пъпчето на Еми- та за това падна чак след 20-тия ден.
Относно слуховете- за всяка болница ги има. Чувала съм от познати такива неща за другите болници, че косата да ти настръхне... за които неща никой от форумите не е подозирал.
Честно казано доста се ядосвам, когато някой лош случай започне да се раздухва яко, щото все пак тия неща се четат и от бъдещи майки, пък и нещата в повечето случаи са доста изопачени... както и да е.
Питай ако искаш подробности за Майчин дом!



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано03.02.08 14:19



По-добро няма да намериш от Майчин дом.



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 14:42



О почвам

.Ти при кой лекар беше?Аз съм при Станева и за сега съм много доволна.Както ти сама каза така раздухват нещата,особено за там наскоро че ме полазват тръпки.Вчера за капак видях и една позната която ми наговори куп глупости за там.Малко или много взимаш да се замисляш,но в крайна сметка навсяъде е така.Как протича едно нормално раждане,ти беше ли с епидурална упойка,много ли боли както разправят.А чисто ли е?Писна ли ти вече?Иска ми се да родя нормално но се чудя с упойка или без.ТИ КАКВО ЩЕ КАЖЕШ?В момента за тези се сещам но сигурно и още ще ми дойдат стига само да не ти писне от мен



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано03.02.08 15:02



Питай колкото искаш- разбирам колко е важно за теб, просто имай предвид, че нещата не винаги са еднакви за всички. Имам предвид, че ако на мен ми е харесало отношението на персонала, на теб може да не ти хареса. Това просто като леко лирично отклонение го казвам...


Та: Аз бях при Д-р Боян Георгиев- той ми следи бременността, той беше и на раждането- много ми допада.
Станева я познавам само от визитациите- изглежда супер "оправна" жена. За съжаление за нея не мога да ти кажа много. Имам роднина, която ходи на прегледи при нея и чувам само добри отзиви.
Моето раждане беше предизвикано, заради преносване. Първо ме настаниха в една стая, чакайки някакво разкритие. На 3см разкритие ме изместиха в предродилна. В предродилна има едно легло, т.е. няма други родилки, които да ти надуват главата. Там ме включиха на система окситоцин. Постоянно минаваха доктора и акушерката да ме наглеждат, а и не само те- всички в общи линии те питат как си, що си?
Упойката си я поисках още в началото. Сложиха ми катетъра може би на 4см разкритие, а самата упойка на 5см. До тогава си болеше доста- няма как. Всички ги боли. След това болеше много по- малко и лично при мен доста бързо се стекоха нещата. Аз съм с две ръце ЗА епидуралната упойка.
Упойката ми я слага Д-р Добрева. Обясни ми много внимателно какво точно представлява упойката и т.н.
Мен ме болеше докато ми слагаха катетъра, тъй като заради многото качени килограми анестезиоложката не намери лесно "точното място". И за да не рискува, започна да ме боде на места, извън местата засегнати от месната упойка. Но това е бял кахър...
За чистотата нямам никави забележки- чисти се два или три пъти дневно, пускат се кварцови лампи, всичко е все още ново. Баня си има към всяка стая. В стаите са по две легла. Ако искаш може и за ВИП да си платиш.
Що се отнася до слуховете- просто ги пропускай покрай ушите си- сега съвсем не ти е време да слушаш такива неща
Ако се сетиш още- питай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.