Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема до мамите от Варна-раждане,къде  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 11:13



Мами каво мнение имате за "Майчин Дом"Варна.Мисля там да раждам,защото лекарката ми е много мила но чувам и лоши отзиви.Вече тотално се обърках





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано03.02.08 11:36



Виж за всяка една болница има и добри и лоши отзиви. Няма една, която да има само суперлативи за нея. Избери си лекар, на който да имаш доверие и го следвай независимо къде изражда той. Доверието към наблюдаващият те лекар е най-важното в случая.




Липсваш ни ...

Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано03.02.08 11:44



Здравей за всяко едно лечебно заведение има и добри и лоши отзиви.Аз ходих при доктор Яков да ми следи бременоста обаче когато трябваше да раждам той замина на някакъв семинар, а аз много държах да раждам при него.И отидох в АГ на ВИП етажа от където въобще не съм доволна.
След няколко месеца се наложи да ми правят операция и отидох в Майчин дом.Много бях доволна всички бяха много внимателни.
Май не бях много полезна но моят съвет е ако си имала проблемна бременност или някакви усложнения мисля че е по добре в АГ.Успех





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: tyfi]  
Автор vesel4o (новак)
Публикувано03.02.08 11:55



До преди 2 години живеех във Варна и ходех в "Майчин дом" на прегледи,профилактични.В общи линии бях много доволна от отношението на лекарите към пациента,внимателни са

Но вече за самото раждане-не знам



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: tyfi]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 13:01



Имах един спонтанен аборт преди тази бременност,който пак ми направиха в "Майчин Дом"-моята лекарка и бях много доволна от обслужването.За АГ знам че имат всякаква апаратура,за бебето но там непознавам никой.Абе много объркана работа тоз ти каже едно ония друго и ти почваш да се чудиш.Май ще рискувам и живот и здраве ще родя там ,но гледам и информация да събера





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: vesel4o]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 13:04



И аз незнам

и ми се иска много да намеря някой който е раждал там и то нормално,че да го засипя с въпроси.За секцио при мойта лекарка са раждали почти всичките ми познати и са много доволни,ама как ли е за нормално.Не че до тогава няма още доста време и не се знае как ще родя ама аз да си питам пък и искрено се надявам да мога нормално



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано03.02.08 13:15



Айде- засипи ме

Аз раждах там- септември месец, нормално раждане.
За обслужването нямам НИКАКВИ забележки- просто си е като на хотел! Едва ли има друга такава болница във Варна. Персонала е изключително мил, внимателен, усмихнат ако щеш... Гинеколозите и акушерките са на супер ниво- обясняват ти всичко на всяка визитация. Не ти се налага да юркаш този или онзи да ти носят през час това- онова- каквото ти трябва ти го дават от болницата.
До тук добре. Малко съм резервирана относно педиатрите там. Не правят особено много за насърчаване на кърменето, може би и да са леко немърливи. проблеми (освен с кърменето) не съм имала, като изключим коментара на моята педиатърка, че в болницата са вързали малко "калпаво" пъпчето на Еми- та за това падна чак след 20-тия ден.
Относно слуховете- за всяка болница ги има. Чувала съм от познати такива неща за другите болници, че косата да ти настръхне... за които неща никой от форумите не е подозирал.
Честно казано доста се ядосвам, когато някой лош случай започне да се раздухва яко, щото все пак тия неща се четат и от бъдещи майки, пък и нещата в повечето случаи са доста изопачени... както и да е.
Питай ако искаш подробности за Майчин дом!



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано03.02.08 14:19



По-добро няма да намериш от Майчин дом.



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 14:42



О почвам

.Ти при кой лекар беше?Аз съм при Станева и за сега съм много доволна.Както ти сама каза така раздухват нещата,особено за там наскоро че ме полазват тръпки.Вчера за капак видях и една позната която ми наговори куп глупости за там.Малко или много взимаш да се замисляш,но в крайна сметка навсяъде е така.Как протича едно нормално раждане,ти беше ли с епидурална упойка,много ли боли както разправят.А чисто ли е?Писна ли ти вече?Иска ми се да родя нормално но се чудя с упойка или без.ТИ КАКВО ЩЕ КАЖЕШ?В момента за тези се сещам но сигурно и още ще ми дойдат стига само да не ти писне от мен



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано03.02.08 15:02



Питай колкото искаш- разбирам колко е важно за теб, просто имай предвид, че нещата не винаги са еднакви за всички. Имам предвид, че ако на мен ми е харесало отношението на персонала, на теб може да не ти хареса. Това просто като леко лирично отклонение го казвам...


Та: Аз бях при Д-р Боян Георгиев- той ми следи бременността, той беше и на раждането- много ми допада.
Станева я познавам само от визитациите- изглежда супер "оправна" жена. За съжаление за нея не мога да ти кажа много. Имам роднина, която ходи на прегледи при нея и чувам само добри отзиви.
Моето раждане беше предизвикано, заради преносване. Първо ме настаниха в една стая, чакайки някакво разкритие. На 3см разкритие ме изместиха в предродилна. В предродилна има едно легло, т.е. няма други родилки, които да ти надуват главата. Там ме включиха на система окситоцин. Постоянно минаваха доктора и акушерката да ме наглеждат, а и не само те- всички в общи линии те питат как си, що си?
Упойката си я поисках още в началото. Сложиха ми катетъра може би на 4см разкритие, а самата упойка на 5см. До тогава си болеше доста- няма как. Всички ги боли. След това болеше много по- малко и лично при мен доста бързо се стекоха нещата. Аз съм с две ръце ЗА епидуралната упойка.
Упойката ми я слага Д-р Добрева. Обясни ми много внимателно какво точно представлява упойката и т.н.
Мен ме болеше докато ми слагаха катетъра, тъй като заради многото качени килограми анестезиоложката не намери лесно "точното място". И за да не рискува, започна да ме боде на места, извън местата засегнати от месната упойка. Но това е бял кахър...
За чистотата нямам никави забележки- чисти се два или три пъти дневно, пускат се кварцови лампи, всичко е все още ново. Баня си има към всяка стая. В стаите са по две легла. Ако искаш може и за ВИП да си платиш.
Що се отнася до слуховете- просто ги пропускай покрай ушите си- сега съвсем не ти е време да слушаш такива неща
Ако се сетиш още- питай



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 15:45



сетих се

.Малко бавни са ми реакциите ама карай,ще ми простишНадявам се.Тоя катетър не знаех че и той присъства...Много ми е мътна там а и много гадно ми звучи.Предполагам го слагат там откъдето пишкаш или се бъркам?А за упойката нали не е в гръбначния както спиналната.Самото раждане като ти сложат упойката лесно ли минава в смисъл поне малко притъпява болката предполагам?!А щях да те питам също кога за първи път усети бебчо да рита и какво беше чуството?Като родиш обясняват ли ти как да кърмиш и въобще какво да правиш?



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано03.02.08 16:01



Катетъра е една тръбичка, която в единия край има някаква си още по тънка, като косъм тръбичка, а другия и край е мястото от където ти вливат упойката. Епидуралната се слага ниско долу- гръбначно- течността се движи около гръбначния стълб. Няма да мога да ти обясня точно какво представлява упойката- дано се включи по- компетентна мама...


За обезболяването определено ефекта е поразителен. Нищо общо между болката преди и след упойката. После съвсем добре си усещах напъните, но почти без болка.
Бебето го усетих към петия месец... май при всички е доста индивидуално.
За кърменето, както вече казах, не са от най- настоятелните. Донесоха ми бебето 6 часа след раждането, заедно с шише АМ. Акушерката ми показа как да започна с кърменето. После като казах, че нямам ни коластра ни кърма ми дадоха известни насоки какво да правя, но не бяха особено словоухотливи...
Мисля си, че специално в полза на кърменето в АГ болницата се отнасят по- добре. Приятелка ражда там на скоро. Поискала си е през нощта АМ, че бебето много плачело и мислела, че е гладно. Не са и дали. Казали и да си го кърми!
Така, че ако раждаш в МД- Варна, хубаво ще е да попрочетеш повечко за кърменето за да си подготвена. Не разчитай, че там ще ти помогнат много...



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор djidjit (milenka)
Публикувано03.02.08 16:15



Аз си мислех за катетър за пишкане

.Ами като не съм запозната така е,просто тая думичка винаги я свързвам с това.Много добре ми обясни за упойката разбрах какво представлява така че не се притеснявай.Бяха ме наплашили с тези упойки че едва ли не може да останеш неподвижен после или че след време има някакви усложнения.Порови се а и попитах но никаде не прочетох такова нещо,особено за епидуралната.А за кърменето като ппитам още малко и ще съм подготвена,иначе ми се струва много страшно да отидеш да раждаш без да знаеш какво да очакваш.А и обичам да съм подготвена.А вярно ли е ч като ти изтекат водите първо трябва да полегнеш?Много се притеснявам също да не се увие във пъпната връв предполагам там има апаратура с която следят тоновите на бебчо.В смисъл че ако има нещо такова ще разберат и ще го предотвратят няма да те оставят така.Питам понеже една позната ражда в окръжна и беше с позната лекарка,а я караха да напъва а бебето се беше увило и за малко да го изтърват,добре че се усетиха и и направиха секцио веднага.Извинявай пак за постоянните ми въпросии много мерси за отговорите



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано03.02.08 17:10



Ако ти изекат водите- по най- бързия начин в болницата, за да намалиш риска от инфекции- но това ще ти го обясни лекарката...
Апаратура има във всяка болница. Не мисли за разните му лоши неща, които могат да се случат- настрой се позитивно





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано03.02.08 17:38



атетър за пишкане също слагат на повечето "епидуралки", защото не е хубаво да се задържа урина по време на раждането, а от упойката много често мускулите не реагират и колкото и да ти се пишка, просто не можеш да се изпишкаш...
освен това, ако раждаш нормално с епидурална упойка, много важно е 2-3 часа след раждането да станеш и да се опиташ да се изпишкаш, за да "изхвърлиш" по-бързо остатъците от еп. упойка, и за да се възвърнеш чувствителността на мускулите около мехура...





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор Acя ()
Публикувано03.02.08 19:16



И какво като се увие бебето в пъпната връв? Моето второто се беше увило двукратно пък си се роди нормално без проблеми. В началото апгара и е бил по-нисичък, но като цяло е жива и здрава

.
За кърменето сядаш внимателно да четеш. Трябва да си прочела доста литература, за да си малко подготвена за кърменето, защото кърменето е лесно и приятно, но ако от началото срещнеш проблеми, може да не се справиш ако няма кой да ти помогне. Трябва да знаеш как да се постави бебето на гърдата, да си уверена в силата на природата, как да реагираш в случай на напрегнати гърди и куп други дребни нещица. също да знаеш и кога да слагаш бебето на гърда. Кои храни да наблягаш и кои да избягваш. И да четеш, четеш, за да си подкована и сигурна в инфото си, защото ще се появят баби и "учени" дето ще ти твърдят кила глупости.
С епидуралната изобщо нищо не усещах от раждането включително и напъните.



Тема По мое временови [re: djidjit]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано03.02.08 19:56



нямаше частна клиника. Аз раждах в Окръжна преди да я реновират.
Но скоро претърпях операция на жлъчка и мога да кажа, че чатната клиника няма нищо общо с държавните болници - нито по чистота, ното по условия в стаите, нито по грижи за пациента.
За всяка болница се носят страшни слухове - може едни нещастен случай да има, но във времето ще се разрои до десетки


Добре е, че изибраш нормалното раждане, като че ли напоследък всички се юрнаха да раждат със секцио



Тема Re: По мое временови [re: Smile]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано03.02.08 21:21



И това е направо ужаснооо

(за секциото пожелание става въпрос), масово явление и не мога да разбера защо като е два пъти по-опасно


Липсваш ни ...

Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: Acя]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано04.02.08 09:19



В отговор на:

защото ще се появят баби и "учени" дето ще ти твърдят кила глупости




Май няма кърмачка, която да не се е срещнала с такива.



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор Acя ()
Публикувано04.02.08 10:26



Няма такава. Тъпото е, че няма единна позиция един ти казва едно друг точно противоположното и когато на майката и е за първи път трябва да е проучила нещата добре, за да е уверена в това, което върши.



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор nadya_1 (новак)
Публикувано04.02.08 12:33



Здравей и от мен. Аз съм от Бургас, но септември родих на 7 етаж на АГ клиника Варна при д-р Танев /много добър доктор/ . Страхотно съм доволна от условията /в сравнение с условията в Бургас/, отношението на акушерките и на санитарките. Между другото там като ти дадат бебчо ти обясняват всичко - как се храни, как се сменя памперс, дори те карат насила да се научиш да кърмиш, единствено те къпят бебчо и ти носят адаптирано мляко през 3 часа...Между другото аз родих секцио. Бях 1 седмица, но не видях жени да раждат нормално. Миналата година още 2 мои приятелки от Бургас родиха в тази болница и никоя не остана разочарована. Желая ти успех





Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nadya_1]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано04.02.08 13:23



И там ли носят АМ на бебето? Ако не те затрудява обясни, моля те за тази част- мислех, че са доста настоятелни за кърменето...?



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор rostigg (mama)
Публикувано04.02.08 14:20



Аз родих на ВИП етажа на АГ болница и съм ного доволна . Бях като теб силна вилна , не исках и да чуя за секцио , виках си - всички раждат нормално , нашите майки всички са ни родили нормално , та аз ли няма да мога ............ Да , ама не .
След 4 часови болки и мъки , напъни и т.н. (мен почна да ме боли на 7 см , разкритие , и акушерката даже ми се кефеше как търпя , ама аз си търпя по принцип на болка ) се видя че малката няма шанс да излезе и родих секцио по спешност . Беше с двойно омотана пъпна връв и тоновете и почнаха да се губят .
Аз бях със система за контракции и мисля , че ако ти се наложи такава има вероятност да не може да се ползва упойка , но не съм сигурна , трябва да питаш лекарката си .
Аз родих при д-р Мичев , супер специалист е той , но вече е на години . Танев също е много добър .
На консултация ходих в Майчин дом при Великова . Не родих там , също заради лоши отзиви , най-вече по комерсиалната част . Наистина , ако се наложат животоспасяващи манипулации , да не дава Господ , знам че ги карат пак в АГ , и майката и бебето . Знам и че в Майчин дом кувьоз се плаща допълнително и т.н. За моята бебка се наложи и облъчване с лампа , заради силна жълтеница , която не знам в МД дали има .
Колкото до кърменето - ти трябва да си настоятелната . АМ се дава , но ти ако си кърмиш няма да имаш нужда от него . В АГ ти показват как да сложиш бебето , дават и други съвети.
Дано да не съм те стреснала нещо , но аз винаги харесвам нещата да се казват както са си , особено докато бях бременна имах страшна полза от това






Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: nikol82]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано04.02.08 14:25



И от мен един глас за Майчин дом. Малкия си син родих там ,големия в Окръжна болница. Раждах при д-р Георгиева нормално и съм сигурно единствената която Не пожела упойка. Защото съм много смела


Няма място за сравнение между болниците.

Златко и Стоян

Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: rostigg]  
Автор Acя ()
Публикувано04.02.08 14:29



В отговор на:

Аз бях със система за контракции и мисля , че ако ти се наложи такава има вероятност да не може да се ползва упойка , но не съм сигурна , трябва да питаш лекарката си .



със сигурност не е вярно. бях със система, после си ми сложиха епидурална, нямаше проблеми.



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: rostigg]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано04.02.08 14:30



системата за "контракции" е Физиологичен разтвор с глюкоза, който съдържа хормона Окситоцин и абоката се слага обикновено в ръката...
а епидуралната и спиналната упойки се слакат в гърба - първата е система с абокат, а втората е инжекция... не си пречат една на друга...



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: rostigg]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано04.02.08 14:51



Защо говорите наизуст не мога да разбера. Не се плаща кувьоза. Поема си го здравната каса. И разполагат с всички необходими медикаменти и апаратура,за разлика от държавната болница където все нещо липсва поради липса на средства. Разбира се че имат лампа,тя не е някаква супер техника. И не виждам нищо комерсиално,това е частна болница има си точен и ясен ценоразпис. Знаеш всеки един лев за какво си го дал. За разлика от другите места.

Златко и Стоян

Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: rostigg]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано04.02.08 15:05



Дано и тази тема не се превърне във вечния спор ЗА и ПРОТИВ Майчин дом- Варна.
Със сигурност ще сме по- полезни на авторката ако споделяме само лични впечатления от болниците, в които сме раждали.



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: milena*]  
Автор djazmin (минаващ)
Публикувано04.02.08 16:23



раждах в Майчин дом края на Август, нормално с епидурална. Доволна съм и от екипа и от условията. През цялото време на раждането около мен имаше 3 акушерки и за миг несъм оставала сама.Друго важно за мен си е че всяка родилка си има самостоятелна предродилна и родилна зала така, че поне не се стресираш ако някоя около теб много вика:)
А за кърменето във времето което прекарах там(2 дена) всички настояваха за кърменето, аз нямах и капка коластра и с голямо усилие от моя страна си получавах добавка.
Успех



Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djazmin]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано05.02.08 09:52



Незнам защо ви притеснява кърменето. Четете сега ,когато имате време.
Навсякъде дават адаптирано мляко. Не го давайте,ако сте решили да кърмите! Няма начин да не слезе кърма . Не му трябва на бебето голямо количество и една лъжичка коластра му е достатъчно. Това което ви трябва е спокойствие ,сън и да слагате бебето да суче. Из нета вече има много писано ,вижте картинки как точно да подавате гърдата на бебето. Ако първите дни няма нищо единствения начин да слезе мляко е да стимулирате. Слагайте бебето често на гърдата,режима ще го създадете после. Ако спи много ,повече от 2,5-3 часа ,го събудете. Няма начин да не слезе мляко. Като дадете адаптирано мляко то се нахранва и спи.Не му се налага да дърпа.Няма стимилиране и млякото слиза по бавно.
В Майчин дом ако питаш ще ти обяснят,ако не ще ти дадат адаптираното мляко. Не съм ги питала ,защото ми беше второ дете и си имах собствено мнение по въпроса. Но на момичето в стаята ми не бяха многословни. В Окръжна болница няма кой да ти обясни /или поне аз не намерих/ ,подават ти бебето и ти се оправяш.
Питайте ,ако ви интересува нещо.

Златко и Стоян

Тема Re: до мамите от Варна-раждане,къденови [re: djidjit]  
Автор oni (непозната)
Публикувано05.02.08 19:39



2006 г. раждах в Майчин дом - Варна и съм много доволна. Секцио с пълна упойка и усложнения. Направих маточна хипотония 1 час след операцията и зверски кръвоизлив. При тази тежка ситуация не мога да опиша колко внимателни бяха всички. Не ме оставиха и за минута сама докато не се стабилизарах. При доц. Янева бях.





Тема Re: 7 eт АГнови [re: djidjit]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.02.08 04:42



Никакво двоумене нямах. ребродих трите възможни места и избрах АГ ВИП. Първо - никакви циганорки,
второ - хотелската част е добра (може и по-добре, но ...) - майките са по една в стая. Може да си поискате стая с две легла, ако някой татко или роднина иска да е край вас
3- предполагам няма да ти се наложи, но ако нещо се наложи - майката или бебето - това е най-доброто място в града!
4 - родилките са си в самостоятелна предродилна - никой не те притеснява - тихо и спокойно е. Прекарах 5 дни там след нормално (не ми се тръгваше направо - персонала взе да ме базика

) раждане и за това време основно имаше нормални раждания - 27 бебета минаха :))). От всички тези мами, само една се скъса да крещи, така и не стана ясно защо... предполагам гевезелък, защото така или иначе за 4 ч. роди.
5 - Доктора се нарича Танев - от любопитство иди и се срещни с него - гарантирано ще се харесате
6 - персонала е страхотен във всяко едно отношение - чесно ви казвам бях очарована...
Друго не се сещам, ако ти хрумне питай

Ето ти и една темичка в друг форум да видиш колко е лесно раждането ако си правилно подготвен за него




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.