Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За ваксината срещу рак на маточната шийканови  
Автор emii (мама на Бубка)
Публикувано01.02.08 22:32



Мили момичета,извинявам се, ако скоро е имало такава тема или сте обсъждали въпроса.
Искам да ви попитам какво ви е мнението за тази ваксина срещу рак на шийката на матката,която я рекламират ,вие сложили ли сте си,изобщо какво мислите по въпроса.Моят мъж настоява да се ваксинирам,но аз все още се колебая....Чух,че май не е била еднократна,т.е. били необходими няколко имунизации.Ако знаете нещо по въпроса много ще се радвам да споделите,държа на вашето мнение....




Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийка [re: emii]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано01.02.08 23:36



зная само, че се прави на момичета под 24г.



Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: emii]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано02.02.08 09:42



Твърдо съм против и не само конкретно към тази ваксина, включвам и противогрипните и прочие. Иначе може деца над 9 и жени до 26. Шанса според мен да прихванеш нещо от тази ваксина е 50/50 същият, който и ако не си я сложиш.





Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: jana]  
Автор ishtari_diya (витална)
Публикувано02.02.08 11:15



Аз също се извинявам за моя въпрос, който със сигурност е коментиран, но така или иначе аз не знам отговора му.


Този ЧПВ се предава само по полов път ли, или е изменение на клетките по принцип??? Значи ли, че ако съм само с мъжа ми и той само с мен няма как да се заразя?
Простете невежеството ми.

Редактирано от ishtari_diya на 02.02.08 11:16.



Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: emii]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано02.02.08 11:47



Не мисля, че има много ваксинирани у нас, тъй като е от скоро. Май още няма много практика. За мен е късно с оглед възрастта, а за детенце - има много време.

[image]http://b1.lilypie.com/MF9qp2.png/image]


Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: mimy]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано02.02.08 12:56



Ваксината се бие на три пъти.
Иначе е съвсем ново откритие и едва ли Ще откриеШ тук някой ,който да си я слагал.
Папилом вирусът се предава по полов път,както и с допирен контакт,но предполагам,че не става дума zа докосване,а zа истинска телесна блиzост,макар и не сексуална.
Препоръчва се най_вече на млади момичета,zаЩото се предполага тепърва по_честа смяна на партньори,а те са главния иzточник на предаване на вируса.Така че ти едва ли си в таzи фаzа на живота,имаШ постоянен партньор,така че няма голям смисъл да се ваксинираШ.



Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: emii]  
Автор Acя ()
Публикувано02.02.08 14:02



По-скоро съм против. Може би е добре да прочетеш из нета за случаи на заразяване с ЧПВ именно с тази имунизация.



Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: ishtari_diya]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано02.02.08 16:57



Това, че си само с един партньор и той е само с теб, не значи, че не можеш да имаш вируса. В смисъл, че може да си се заразила още преди с друг партньор или мъжът ти да ти го е предал от предишна своя партньорка. Гаранции няма, освен, ако не сте си били единствени един на друг. И да си заразена няма как да разбереш, ако не се развие доброкачествен или злокачествен полип. Не всички щамове от вируса са канцерогенни. Освен това в много случаи вирусът остава в латентно (спящо) състояние и не се проявява никога.
Трябва поне веднъж годишно цитонамазка, за да се хване патологията в началото, ако има такава. Аз лично ходя два пъти годишно на цитонамазка за всеки случай.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: femina]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано02.02.08 17:07



Фемина,неЩо не те раzбрах...
Аz zнам,че със специален тест след цитонамаzка може да се раzбере дали си носител на вируса или не(поне zа момента).На мен ми е правен подобен тест и zа мое Щастие го нямам.Раzбира се,с това не отпада нуждата от контролни прегледи в областта.





Тема Re: За ваксината срещу рак на маточната шийканови [re: emii]  
Автор rimia ()
Публикувано02.02.08 17:59



Виж тук за вируса:
http://genicalab.com/files/broshuraHPV.pdf
http://free.hit.bg/doctorgeo/Bol4.html

За ваксината по-добре се посъветвай с лекар за препоръка. Доколкото знам тази ваксина е предназначена по-скоро за млади момичета, които не са имали още полови контакти.

,


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.