Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Къде няма стафилококи?нови  
Автор anitadoneva ()
Публикувано25.01.08 19:57



Здравейте мамчета


Сега задълбах темата за инфекциите- говори се, че във всички родилни отделения в София има стафилококови инфекции. Вярно ли е това? Има ли държавни болници в които няма? Дали в частните е по-възможно да няма?
Страшни ли са за бебенцата тези инфекции? лесно ли се лекуват?
Благодаря ви много



Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: anitadoneva]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано26.01.08 19:12



Първо да те успокоя, че дори и в теб има стафилококи. В нормални количества те са безопасни и си съжителстват без проблем с организма. Мисля, че почти във всяка болница дори и да няма могат да се появат и от това никой не е застрахован. Не са опасни за бебето, просто е нужно адекватна и навременна диегноза, както и лечение. Единственото гадно е,че има ли член на семейството заразен съответно всички имали контакт с него трябва да се подложат на лечение. Ако бебето ти има стафилококи и те не се проявят сега, това може да стане и след 2-3 години.
Не е опасна болест, малко е упорита и затова лечението обикновенно е с АБ.
Недей сега да го мислиш това, защото ако почнеш в тази посока стафилококите са ти най-малкия проблем - болести много и навсякъде.
Мисли позитивнооооо







Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: anitadoneva]  
Автор rimia ()
Публикувано26.01.08 19:16



Яна много добре ти го е обяснила. само да те успокоя и аз, че когато се появи някъде опасна вътреболнична инфекция, се затваря веднага болницата и се вземат мерки, ама наистина. Може би си чувала, че преди години това се е случило в Шейново. При такива случай се изстъргва дори мазилката и се прави сериозен ремонт.

,

Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: rimia]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано26.01.08 19:22



За Шейново само напалм трябва ама айде







Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: anitadoneva]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано26.01.08 20:28



Абсолютно, аккто Яна го е написала. И двете ми деца ги раждх в една болница (Тина Киркова). Едното нямаше никакви коки, за разлика от наборите в стаята, а другото още го лекувам.
Така, че...въпрос на организъм, хигиена..късмет.. :) Успех!

ПП. По принцип съм много резервирана към частните болници, но това е друга тема

Не са моят избор.

вече майка на двама сина


Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: dafna]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано27.01.08 08:37



В Тина Киркова обаче имаше сериозна вътре болнична инфекция преди няколко месеца. Има и починало детенце.



Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: anitadoneva]  
Автор anitadoneva ()
Публикувано27.01.08 08:50



Благодаря ви за отговорите ! Аз точно към Тина Киркова съм се насочила, дано до тогава всичко да е ок там.
Приятна неделна почивка, мами





Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: Nemo^]  
Автор Acя ()
Публикувано27.01.08 09:50



Става дума за обикновен вирус-псеудомонас мисля, че беше, който възрастните и нормално доносените деца се справят, в случая ставаше дума за недоносени.
По темата, няма такава болница в София и в частните има. Иначе подкрепям напълно Яна, плюс като изключим Токуда, защото там работят наистина добри гинеколози, и аз като Дафна си имам едно наум с частните болници.



Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: Nemo^]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано28.01.08 12:36



Да, точно на следващата седмица отидох да раждам там. Знаех за случая и много четох и разпивах. Знаех и за другите бебенца.
Проблемът беше раздухан много лошо...Но това е друга тема.

По принцип след подобни инциденти болниците вкарват толкова строги режими, такава стерилност, че чак се престарават. В ТК беше същата работа. Този път, за разлика от миналият, не пускаха никой в родилното, всички ходеха с маски, имаше охранана входа, забраняваха на родилките да излизат извън времето за свиждане...абе останах доволна.

Ти решили къде ще раждаш, сори за офф-а



ПП. Въпреки, че пак имаше кляфки, които бяха "много умни" и излизаха от отделението за да пият кафе в кафенето...ама, какво да се прави

вече майка на двама сина


Тема Re: Къде няма стафилококи?нови [re: dafna]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано28.01.08 12:53



Почти по едно и също време сме били явно в Тина Киркова. Всичко, което си написала е така...но пък пускаха посетители във ВИП-а на втория етаж, така че гаранция няма.
За съжаление ние не се отървахме, на 20-тия ден се оказа,че имаме инфекция.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.