Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема разликата с второ дете?нови  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано22.01.08 13:46



Мами, споделете от опит. Коя е най-добрата разлика между първото и второто дете. Защото вече почти изтече годинка от раждането на щерката и се замисляме за второ. Четох най-различни мнения в списания за и против малката разлика и се чудя дали да не изчакаме да порасне повече, че да не ревнува. То си е и въпрос на съдба кога точно ще се случи втората бременност, но все пак и на планиране. Наложи се да чакаме година заради секциото. Някои казват, че е хубаво да има дори две години между ражданията, за да може евентуално второто да е нормално. При тези, които са раждали секцио, колко казаха да изчакате за второ бебче? Също така споделете от опит вярно ли е, че второто забременяване е по-лесно? Благодаря предварително.

purple]



Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано22.01.08 13:56



Няма добра разлика и голямата и малката си имат плюсове и минуси. Аз лично винаги съм искала да е малка разликата, но по ред причини не става

Всичко е според вашите желания.





Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: mimy]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано22.01.08 14:02



Оле, не съм сама! Има и други ентусиасти


Значи, и аз съм секцио и също знам, че е хубаво да има поне 2 години разлика между децата. Познавам много майки, родили второто и с по-малка разлика, но аз лично не съм почитател по непресметнатите рискове.
По принцип на нас този месец ни вдигат ембаргото за 2те години, но нашият тати каза, че никакво бебеправене преди да се върнем от морето. Затова ще ходим на море през юни, хихихихи
После ако може всички да ми стискат палци за бърз и качествен успех
За това да родиш нормално след секцио - много малко лекари ще се навият. Да не ти развалям ентусиазма, но е така. А това за второто забременяване дали става по-лесно и по-бързо от първото, си е Божа работа.
Иначе аз харесвам малката разлика между децата, защото ще могат да си играят заедно и ще се на един акъл.



Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: jana]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано22.01.08 14:06



Идеалната разлика е между е (2.71) и п (3.14)

.....погледнато математически .....


Погледнато практически.....мммм.....пак така!

Идеално е между двете деца да можеш да се върнеш за малко на работа.....да можеш да пратиш голямото на ДГ докато спокойно се грижиш у дома за бебчето....децата все пак да са си близки в игрите.....а, бе много плюсове има...между моите първи 2 деца разликата е 2 години и 9 месеца и ми е просто перфектна ...та ако има еднозначен отговор изобщо - за мен е този



Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: Kitten]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано22.01.08 14:12



Благодаря за бързите отговори. Специално на Kitten - то и аз си мисля, че първо е хубаво да отслабна повечко, така че може би ще изкачам лятото, та заедно ще стискаме палци. При нас за съжаление не се знае дали опитите ще се увенчаят с успех, като се има предвид, че щерката е резултат от седем години ходене по доктори, операции, инсеминации и последно - след инвитро, но ще опитваме. Аз много искам второ, а защо не и трето дете, даже бях страшно навита да са близнаци, ама не стана така.

purple]



Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: mimy]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано22.01.08 14:17



Да, сега видях, че си писала и в другия клуб за инвитрото. Стискам палци да стане този път по лесния начин!
И аз не бих отказала едни близначета - даже днес гледах колички за близнаци - ама никоя количка не ми хареса. Нищо де, те да дойдат близнетата, пък ще ги оправим, нали така?





Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: mimy]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано22.01.08 15:03



Идеалната според мен е около 3 г. Обаче и хамалогията е много при такава разлика :))



Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано22.01.08 15:09



Това според мен е много относително. М/у първото и второто ми дете разликата е 3,8г. М/у второто и третото е 1,8г. Като се появи второто, първото много ревнуваше. Сега второто ревнува, а каката помага. Та си е до дете това с ревността.



Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: Raboteshtata]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано22.01.08 15:10



Аз като го гледам моя "дзвер", много ще ревнува едно евентуално второ дете... Ще са циркове неземни.





Тема Re: разликата с второ дете?нови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано22.01.08 15:24



Добре че е само период иначе...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.