Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Eстествено раждане или секцио?нови  
Автор sagitario (непознат)
Публикувано23.01.08 12:44



Здравейте!
Знам, че много се е писало по темата, но аз пак се обръщам за съвет към хората с повече опит. Чудя се кое е по-добре: естествено раждане или секцио? Естествено, мненията са най-различни, но аз много се двоумя. По принцип, за сега нямам индикации за секцио,може би единствено възрастта: на 37 години съм и ми е първо раждане. За сега /в 33-та седмица съм/ бременността протича нормално. Бебка вече се е обърнала надолу с главата,нямам проблеми нито с очите, нито със захар или високо кръвно. След като лекарката ме попита как искам да родя, първата ми реакция беше за естествено раждане с епидурална упойка, но после започнах да размишлявам и да се двоумя. Разбира се, не е късно да си променя решението, но все пак бих искала да чуя повече мнения. Благодаря ви предварително.







Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано23.01.08 12:55



Отговора на този въпрос е като "Кое е първото - яйцето или кокошката?!".
Т.е. всичко е много индивидуално. Аз родих на 31 години първото.
Естествено раждане, с епидурална. Нормално протичаща бременност, с идикации за секцио. Не съм била рязана никога, в болница не бях лежала. За мен секциото е най-последният вариант, ако всички други са невъзможни.
Ти трябва да решиш за себе си.
Има доста изписано. По bTV даже наскоро дадоха репортаж за "бизнеса с раждането чрез секцио". Помисли си добре.........



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор Acя ()
Публикувано23.01.08 13:04



Естествено раждане, според мен.
Все пак секциото е коремна операция, това те ограничава във времето за евентуална последваща бременност. Има опасност от сраствания. Риска за вторичен стерилитет е по-висок, Минавайки по естествения път дробовете на бебето се компресират, което е важно, за да може да се изхвърлли околоплодната течност от дробовете на бебето. От там и повече проблеми при дишането при родените секцио. Освен това се отделят хормони, необходими за бебето, при преминаването по естествените пътища.. Можеш да се грижиш във възможно най-кратки срокове за бебето си при естествено раждане, при секциото трябва поне едно денонощие да се лежи в реанимация. Също има риск бебето да се извади по-рано от необходимото, това при планирано секцио.
Болката при ражданията не бива да е водеща, защото за мен много по-големи героини са родилите секцио, защото и те търпят родилни болки, но на прясна рана, не искам да си представя какво е, те и заради това ги обезболяват

. Освен това две еднкви раждания няма и и естественото раждане може да бъде почти безболезнено.
Не отричам секциото като метод за раждане и когато се налага от него по-добро няма.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано23.01.08 13:07



Раждала съм по двата начина и мога единствено да те посъветвам да не вървиш срещу природата. Така или иначе и двата метода имат и плюсове и минуси.
Леко раждане каквото и да решиш





Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано23.01.08 13:41



При мен раждането вървеше към нормално, но по спешност родих секцио.Опитах и от едните болки и от другите.Според мен при нормалното раждане болките са предимно преди раждането, а при секциото са поне 24 часа след раждането.
Прецени сама, но все пак природата си знае работата.





Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: Acя]  
Автор future_momy (новак)
Публикувано23.01.08 14:04



Аз съм за естественното раждане.
Живея в Англия и тук не може да се избира.Секцио се прави само ако имаш проблемна бременност.Аз родих моето бебче за 7ч. без нито едно болкоуспокояващо въпреки ,че можех да избирам доста болкоуспокояващи.Чесно казано беше ме страх и епидурална да искам заради рисковете,колкото и малки да са.По време на раждането сестрата и мъжа ми много ми помогнаха.Също така и техниките за дишане и мисълтта ,че скоро ще видя бебо.
Ако смяташ да кърмиш трябва да имаш предвид ,че след естествнно раждане могат да ти сложат бебето на гърдата веднага и то да започне да суче,което и за него и за теб е най-доброто. След секцио е по сложно.Може да нямаш кърма няколко дни след операцията.
Един месец след раждането ,аз имам да сваля 1-2кг.Корема ми се прибра.Само имам задачата да стегна кожата.Приятелка ,която е с моята структура 9месеца след раждането(секцио) още има желирано коремче.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.01.08 14:13



Още един глас за естественото. Секцио само при сериозни медицински индикации.




Possum, sed nolo!


Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор anniko (непознат )
Публикувано23.01.08 16:27



Аз съм с две секцио през 1,8м не знам какво е нормално раждане незнам как болят контракциите но мога да ти кажа че при мен всичко мина леко и спокойно изобщо нямаше нетърпими болки Бях чувала че няма да мога да си вдигам бебето 3 месеца и какво ли още не...Но все пак истината е че наистина при всеки е много различно...Съветвам те преди да родиш както и да е ти сама да си го обмислиш и решиш Успех и на добър час Очакват те незабравими моменти



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано23.01.08 17:02



Три нормални раждания имам без никакво болкоуспокояващо! С две ръце за нормалното!



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор redd (случайна)
Публикувано23.01.08 19:22



Здравей,

Аз родих с пълна програма - ще рече нормално до пълно разкритие и после секцио по спешност. Боли си и в двата случая, само дето при нормалното болките спират след раждането, а при секциото - 2 дни след това доста боли и после около 2 седмици минават, докато се почувстваш съвсем добре. Нямах проблеми да си взимам бебето на ръце, но пък и на мен ми го дадоха на 3 -ия ден, защото беше в кувьоз. Във всеки случай, след секцио се научаваш да си ползваш мускулите на гърба и на краката малко повече.
Искаше ми се бебо да излезе нормално, но не се получи.

Сега правя упражнения за стягане и мястото на операцията ме попридърпва (все пак мускулите са били срязани), но иначе съм ОК, нямам никакви други оплаквания.

Успех и здраво и усмихнато бебенце ти желая :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.