Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: не че се заяждам...нови [re: NadG]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 20:05



Принципно си права, но все пак има някои основни позиции. Тялото ти има органи и системи, всяка със своя уникална функция, защо по тази логика не избереш да се храниш през...носа? Това изобщо няма общо със ценности, природата го е измислила-хората се раждат през влагалището, така става и оплождането. Не отричам напредъка на медицината като стане дума да се помогне, когато има индикации за това.
На другите въпроси не си ми отговорила...аз наистина не искам да се заяждам, а ми е интересно





Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: NadG]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано25.01.08 20:14



Добре, де, Господ ли трябва да слезе да те убеди теб и нужно ли е!? Като си имаш личен избор, можеш да си избереш да си прочетеш как се прави секциото и сама да си направиш харакири - пак е право на избор. Въпроса е за разумния избор. И кажи ми как ще се убедиш в нещо, когато някой не се е похабил да ти поговори преди това.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: не че се заяждам...нови [re: NadG]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано25.01.08 20:17



Определено не си готова за майка още. Когато бебето от обект на преминаване през частите ти се превърне в СУБЕКТ на чувствата ти, може би ще имаш шанс. Но човек никога не знае.




в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: не че се заяждам...нови [re: cchery]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 20:41



С теб просто разбираме бременността, майчинството и родителството изобщо по различен начин.





Тема Re: не че се заяждам...нови [re: NadG]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано25.01.08 21:02



Възможно е




в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: NadG]  
Автор anamari (член)
Публикувано25.01.08 21:22



Ти може и да си родена така, само че, родих точно по твоя метод и не го пожелавам на никого неописуемата болка, която изживях. Плюс нисък Апгар на детето. Така че, говоренето по принцип не е много удачно в този случай.

Редактирано от anamari на 25.01.08 21:37.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано26.01.08 10:51



Мнението на мои приятел лекар е, че ако няма основателни причини най-добре естествено. Секциото е сериозна коремна операция и носи своите рискове




Тема Re: не че се заяждам...нови [re: cchery]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано26.01.08 15:31



Много силни думи написа!

Винаги темите от подобен вид са доста хапливи. Всеки си има доводите и прав за себе си.
Дори, когато някой е преживял нещо, то той пак говори по принцип, защото при всеки е различно.
Е, аз имам коремна операция с ампутация на маточна тръба, което е доста по-тежко от секцио. Възстанових се за 2 дни, но до мен имаше жена със същата операция, която се възстанови много по-бързо от мен. Въпрос на организъм е.
Имам съседка, която роди "естествено" преди 2 г. и 6 месеца и още се възстановява.
Имам друга приятелка, която получи инсулт при естествено раждане и беше в кома 3 месеца.
Всъщност доста повече знам за усложнения при естествено раждане от колкото при секцио. И все пак е личен избор.
Важното е да сме живи и здрави и да раждаме здрави деца.



Тема Re: не че се заяждам...нови [re: Nemo^]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано26.01.08 17:02



В отговор на:

Всъщност доста повече знам за усложнения при естествено раждане от колкото при секцио.




Знаеш ли защо е така? Защото все още броят на естествените раждания е по-голям от броя на секцията. Логично. Не мисля, че трябва да е въпрос на личен избор, а въпрос на най-правилния от медицинска гледна точка избор. А такъв може да бъде направен с доста голяма точност, защото акушерството има дълга и богата история с хиляди прецеденти и различни случаи.

При моята коремна операция ампутираха яйчника барабар с тръбата и кистата. Не знам дали е по-сложна операция от едно секцио, но разрезът ми е точно 11 санта и само аз си знам как зараснаха тези 11 сантиметра. Като имаш предвид, че изобщо не съм лигла, търпя на болка и не обичам халосиите изобщо. Но възстановяването е трудно и колкото по-спокоен и необременен си, толкова по-бързо става. А в случая със секциото не може да си спокоен, не и когато детенцето ти те чака някъде далече, само и объркано от новия свят. В същото време ти дори не можеш и да плачеш, защото боли, дърпа, скуби и т.н. Но си много права, че човек:"говори по принцип, защото при всеки е различно." Само да добавя, че освен по принцип е добре човек да говори единствено от собствения си опит, когато не е специалист.

Гледам, че си на финалната права - кога точно се очаква събитието и при теб какво ще е раждането?


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано26.01.08 19:28



Мисля, че sagitario придоби бегла представа за мненията ни. Темата стана дълга и трудна за отваряна, както и оспамена


Заключ






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.