Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: cchery]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 14:40



по мое мнение е много по-голям героизъм да се роди естествено. Не казвам, че това не е предпочитаният варинт от мен, но ми се струва супер драстично в българските условия и с ширещата се простотия в АГ отделенията що е то раждане и има ли почва спокойствиет и чакането у нас или дай юруш да бързаме. Моят личен избор е да се изчакат контракции и тогава секцио - не ангажирам никого с него.



Тема не че се заяждам...нови [re: NadG]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано25.01.08 14:43



но подигравателния ти тон не ми допада...
Държа да отбележа,че целта ми не е била да се оплача,или да оплача някого със секцио.Още по-малко да наплаша бъдеща майка.
Аз толкова корава,че нищо не може да ме стресне,не се плаша от болка и търпя на такава...,но основната ми мисъл когато написах мнението си за този метод на раждане,бе че не е предпочитаният ми.Минусите му са със сигурност повече.И ако някоя майка заради страх от естествено раждане(имам предвид придружаващите го болки и времетраенето им) предпочете секцио,риска който поема никак не е малък,и избягвайки от неколкочасови мъки си избира неколкодневни(неколкоседмични).за евентуални последствия вече не коментирам.Такива би могло да има и при двата типа раждания.
Аз също станах на 20час след операцията,знаейки че колкото повече се движа,толкова по-бързо ще се възтановя.
Имам приятелки,сериозно пострадали след такава интервенция.За щастие при мен всичко е о.к.

П.п...поста ми се отнася към първия твой


Искрен 28.04.06г.

Редактирано от ДжacтaПpacтa на 25.01.08 14:44.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: NadG]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.01.08 14:53



В отговор на:

Моят личен избор е да се изчакат контракции и тогава секцио




Ти се шегуваш! Това е като оня виц да се пуснеш без гащи по ръба на бръснарско ножче и да цопнш в леген с оцет.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: NadG]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 15:03



Така ли?
Търпиш и при двете контракции на матката, при едното обаче са при току що срязана матка.
И аз имам голяма коремна операция, но ми е рязана само кожата, не съм имала проблеми с възстановяването. Но съвсем различно е да се режат няколко слоя+единия веднага след това да се контрахира. А да си стоиш в къщи по време на контракции до края... как става това? колко време чакаш? А ако междувременно тоновете на бебето вземат да се губят?
Наистина ми е интересно твоето виждане, ще чакам с нетърпение да ми отговориш, благодаря.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: NadG]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано25.01.08 15:37



В отговор на:

Моят личен избор




С това вече се спекулира яко и ти не оставаш назад. На база на какъв опит си направила тоя "личен избор". Когато става въпрос за операция, наложителна и задължителна, личният ти избор можеш да си го скриеш някъде. Тук става въпрос за медицински показатели или за майката, или за бебето, а не на личен избор.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: surfline]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 19:28



.................... аз самата съм родена точно така............... при планово секцио.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: cchery]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 19:30



Така така но пък аз в моя живот нямам ясен спомен да съм правила каквото и да било без моето лично и изрично решение. Насила няма начин да ме накараш изобщо нищо - включително да родя нито нормално, нито секцио. Ако аз не съм убедена, не си хаби думите да ми говориш дори





Тема Re: не че се заяждам...нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 19:34



Не съм подигравам на никогоу защото нищо специално не печеля от това. Изобщо не става въпрос за коравост, че и кому ли е нужна тя. Освен страх има и един друг аргумент за предпочетено секцио, а именно че някой мои части не желая да са обект на преминаване на 4 килограма бебе, но тук дословно повтарям думите си от преди може би година на точно същата тема..... И реакциите могат да се предвидят.



Тема Re: не че се заяждам...нови [re: NadG]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 19:40



Това е основателна причина да му причиниш проблеми


А и това им е предназначението ллна частите де
<P

Редактирано от Acя на 25.01.08 19:43.



Тема Re: не че се заяждам...нови [re: Acя]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 19:46



Сигурно е така, но просто аз мисля различно. Нали всеки от нас има право на избор. Като ми е дадено моето тяло, то е, за да се грижа за него, както аз чувствам, че е правилно.

Това е същото и като разговорът кога било правилно във възрастта на жената да се омъжи, да се роди, да роди ли, колко деца да роди. Всеки има собствени цели и ценности и според тях подрежда живота си. Не разбираме другите или дори ги смятаме за неразумни, когато настройката им към живота не съвпада с нашата. Но те имат право да са себе си и да са различни от нас, както и именно това прави живота интересен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.