Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор gevi (непознат )
Публикувано24.01.08 17:05



здравей.
аз също родих нормално преди почти 6 месеца, но с епидурална упойка.също смятам, че нормалното раждане е по-доброто решение, но в последна сметка ти си направи избора сама.ако ме питаш не е чак толкова важно как ще родиш и в двата варианта има и плюсове и минуси.аз родих в чужбина, в частна клиника и тук е масово разпространено секциото.майките не искат да ги боли, а докторите искат да печелят повече - секциото си е все пак по- добре платена операция...
според мен варианта нормално с епидурална упойка е много добър, аз болка съм чувствала само докато получа 30% разкритие, защото упойката се поставя тогава.след това абсолютно нищо, не чувствах дори по време на шевовете....
и нещо друго искам да ти кажа ако родиш секцио и искаш второ дете 99% отново трябва да родиш секцио, нормалното раждане става невъзможно.
сама си прецени.
успех и здраво бебе.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор redd (случайна)
Публикувано24.01.08 19:49



Сега пък искам да се включа по въпроса за епидураланата упойка. МНого добре ми подейства и в хода на раждането наистина ме облекчи - контракциите бяха съвсем търпими.
Обаче, тъй като разкритието идваше доста бавно, ми включиха окситоцин и тогава все едно епидуралната я нямаше. Все исках да я увеличат, но в един момент казаха, че не може повече да я увеличават, защото става опасно за бебето. Така че аз се порадвах на облекчението доста кратко време :-(



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано25.01.08 01:45



с 2 високо вдигнати ръце съм ЗА нормалното раждане...

аз раждах 48часа, 24 от които вързана за системи... окситоцин и след това епидурална - епидуралната си ме държа плътно 8 часа без пропуск - докато ме шиеха се смеех от щастие... мъжът ми присъстваше на раждането - за нищо на света не бих пропуснала тези най-ценни моменти...
изписаха ме 36 часа след раждането...
на 3тия ден след раждането ходихме на разходка с бебето по крайбрежния булевард, а моя приятелка (секцио) на третия ден стана за първи път от леглото с помощта на сестра, за да отиде до тоалетна...

само ако живота на бебето ми или моя живот зависят от това, бих се съгласила да ме режат...



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: incendio]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано25.01.08 09:54



И двата пъти съм раждала с планово секцио.Не съм имала никакви проблеми нито със забременяването,нито с бременостите,нито пък с възстановяването.Даже мога да кажа,че 2-рия път беше много по бързо възстановяването ми.А за това след време дали ще имам проблеми със сраствания си е Божа работа и никой не е застрахован от проблемите.
Аз съм за секцио и ако един ден реша да имам 3-то(малко се съмнявам де) пак ще го раждам така.
Според мен трябва лекарите да си кажат мнението относно раждането и ти тогава да решаваш как искаш да родиш.
Успех и леко раждане



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: incendio]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано25.01.08 10:24



Ееееееееее тези със секциото горките все са за ожалване........

На близнаците майка им на 26 час от раждането аз бях с нея като отиде да си ги гледа. Боли не боли права и по коридора. Майка й беше казала да се изправя, за да се раздвижва и тя се изправяше.

Аз на 28 час станах след операцията на 10 години бях, така че моля моля за това кой какво може и не може след секцио. Въпросът е какво иска.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: NadG]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано25.01.08 10:30



Не е точно така, защото в крайна сметка имаш нужда от възстановяване и от самата бременност, не само от операцията. А като се насъберат и двете накуп е по-трудно, пък и е излишно да се правиш на герой.......


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор vesel4o (непознат )
Публикувано25.01.08 10:30



Възстановяването след секцио зависи и от организма



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 10:38



И едва ли ще и разрешат





Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: vesel4o]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано25.01.08 12:05



така, но и след естествено раждане също зависи от организма.
И при двата вида раждане се наблюдават усложнения понякога.
Въпрос на късмет е.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: redd]  
Автор redd (случайна)
Публикувано25.01.08 13:04



май уплашихме авторката и тя ще вземе да забрави да роди ....
Майтапя се, разбира се.
Лесно няма, но пък така или иначе важното е, че като знаеш, че ще си видиш бебчето и тия подробности остават на втори план.
И след секцио боли и след епизиотомия съм чувала, че боли, ама се преживява, защото има голяма награда

Каквото и да решиш, успешно и леко ти пожелавам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.