Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: nikol82]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано24.01.08 12:08



И от мен глас за нормалното раждане. Две деца съм родила нормално - две съвсем различни раждания, с минимално обезболяване (по мое желание, страх ме е от епидурални и други упойки). И двата пъти се случваше да лежа с жени тъкмо претърпяли секцио... Аз на втория час, като ме оставиха в стая с бебо, станах, гушках си го, а те милите поне 24 нямаха възможност даже да си видят бебчо. Постоянно им търсих санитарки и им помагах. Секциото, колкото и рутинна си е операция и то според мен сериозна. Лекарят ми е хирург, уговорка с него щях да имам само, ако се наложеше секцио (много е претрупан с работа), но както и той каза - само ако наистина обстоятелствата го налагат.
Преди броени дни роди и моя приятелка - второ детенце, още за първото я плашеха да е секцио, че има операция на ухото. Консултира се с повече лекари и накрая решиха нормално. Утре ще са си в къщи, живот и здраве.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор kolelo (минаващ)
Публикувано24.01.08 12:13



Май няма какво да допълня. При нормално протичаща и безпроблемна бременност естественото раждане е най-доброто. И за бебето и за майката. Аз живея извън Бг и тук е абсурд лекар да ти препоръча секцио ако нямаш показания за такова.

Баткото - 2 г. и 4 мес.
Мъникът - 2 мес.


Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано24.01.08 12:59



Аз голямо чудене се чудих какво да избера и накрая реших каквото стане.Изтекоха ми водите и отидох в болницата.Там взеха да се суетят около мене тоалет ми правиха и т нат.Дойде доктора да ме преглежда и вика че съм нямала никакво разкритие и че нещо ми било твърдо.И вика че препоръчвал секцио.Толкова бях шашната 4е се съгласих без въобще да помисля.И сега много често мисля по този въпрос дали доктора не е избрал по лесния за него на4ин.
Отивай да райдаш нормално ако нещо се обърка винаги могат да ти направят секцио.





Тема Re: Статиятанови [re: kolelo]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано24.01.08 13:56



Хм, а в тази, която аз постнах пише, че се реже коремната стена, което предполага всичките й слоеве. Всъщност нямам намерение да споря, защото хич не съм компетентна. Авторът на тази статия е гинекологът, който и аз посещавам и живот и здраве след 2 седмици съм на преглед - ако не съм забравила дотогава, ще го попитам.

Като оставим настрана коремните мускули, мисля че статията е пределно ясна по отношение "ЗА" и "ПРОТИВ" секциото, има ли смисъл, има ли показания и заслужава ли си. С което се надявам да помогна на авторката на темата.




в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано24.01.08 14:02



Аз родих естествено. Всичко мина за 6 ч. След 2 ч вече се разхождах по коридорите на болницата

. Не съм искала упойка.
Ако реша да имам второ дете (силно се надявам) - тогава секцио няма да ми се размине, защото скоро ми оперираха едното око, а имам и високо очно налягане. Така, че секцио - само ако се налага.

Борис - 03.06.2004

Редактирано от tani4ka на 24.01.08 14:06.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: kolelo]  
Автор vesel4o (непознат )
Публикувано24.01.08 15:12



На мен ми предстои да ставам майка през февруари.Още преди месец си бях решила сама за себе си,че ще раждам секцио.Можи би от страх или не знам защо-реших го така,а гинеколога ми ме подкрепи.Сама трябва да си решиш!



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: cchery]  
Автор Xaннa (любопитна)
Публикувано24.01.08 15:27



тя станала голяма дискусия с тия коремни мускули



става въпрос за секцио по Misgav-Ladach метод; повече информация на следния линк:

на мен не са ми резани коремните мускули и все пак ми отне месеци да се въстановя след секциото....

право на пациента е да бъде информиран за всеки планиран ход на операцията



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: tani4ka]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано24.01.08 15:55



Никога не бих избрала секцио,ако имах тази възможност.За мое съжаление заради счупен таз категорично ми е забранено от лекарите да раждам нормално.
Само да ти кажа че това е сериозна операция,и колкото и грозно да звучи те изкормват буквално за да ти извадят бебето и след това да ти нагласят вътрешностите за да те затворят...Коремната операция е гадно нещо,задължително има вътрешни сраствания,които с напредването нагодините създават проблеми.Проблематично е евентуално второ забременяване и раждане.Има осезаем дискомфорт.Да не коментирам неприятните усещания след нея и в периода на зарастването,както и доста месеци след това.При една по-млада жена е по-бързо и безболезнено възстановяването,отколкото при жена над 30-те.Аз родих почти на 31.Дори не смятам че е правилно да казвам "родих" след като не съм го направила дефакто.
Понякога съм малко крайна в изказванията си,но това е поради факта че не харесвам лиготии от рода-ами ще легна,ще ми сложат упойка и готово...
Не оспорвам обаче основателни причини за този вид раждане.Когато е животоспасяващо и неизбежно да,но не и заради личен избор.

А за вана мислила ли си?

Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Към Джаста Прастанови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор tyfi (новак)
Публикувано24.01.08 16:30



Какво имаш предвид пред проблеми за евентуално втора бременност и раждане ами ако искаш и трето няма ли да може.Като аз бях бременна имаше много моми4ета и за секциото пък сега вси4ки са за нормалното раждане.



Тема Re: Към Джаста Прастанови [re: tyfi]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано24.01.08 16:42



Понякога срастванията пречат за забременяване(не е задължително)Болшинството лекари не се наемат да изродят нормално жена,раждала оперативно преди това.Повторната операция е по-трудно зарастваща,а възтановяването по-бавно и болезнено.Често при самото износване на плода има болезнени усещания в областта на операцията.
В отговор на " имаше много моми4ета и за секциото пък сега вси4ки са за нормалното раждане.
...бих казала че са погледнали по-мъдро на решаването на дилемата как да родят

Искрен 28.04.06г.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.