Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано23.01.08 20:49



Щом не се налага секцио по медицински причини, по-добре е нормално. И за бебето, което ще е по-подготвено, и за теб, тъй като и кърмата ще ти дойде по-бързо и няма да се налага да му даваш АМ първите дни от живота на бебчо. При секцио кърмата идва най-често след четири -пет дена. Аз родих секцио, но по спешност, тъй като тоновете почти се загубиха, а нямах контракции и беше доста преди термина, та бебка първите дни я наблядаваха интензивно, изкара тежка жълтеница, изобщо имаше проблеми. Ако беше до желание, щях да избера нормално, макар че боли. След секцио не боли по-малко, това все пак си е тежка коремна операция. Имала съм други две операции / лапароскопия и хистерорезекция/, които са гинекологични, но без коремен разрез, и поне две седмици ти е трудно да станеш, имаш болки и т.н. Другите са обяснили също доста подробно.

purple]



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: redd]  
Автор Xaннa (любопитна)
Публикувано23.01.08 23:17



коремните мускули при секцио не се режат, те се придърпват настрана



Тема естествено ражданенови [re: sagitario]  
Автор Xaннa (любопитна)
Публикувано23.01.08 23:26



след 8 часа опити да родя нормално и водно се оказа, че ще ме режат; мойто мнение е, че секциото е гадна работа - не можеш да си гушнеш детенце, 24 часа си с катетър и на легло, трябва ти помощ да си обуеш чорапи, тъпкат те с обезболяващи в болницата; после у дома не можеш да ставаш и лягаш седмици наред нормално (особено ако спалнята ви е по-ниска), боли като се смееш или кихаш, раната "дърпа"ако бебчето е по-едричко и го носиш...., та ако няма медицински причини - естествено раждане



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор oni (непозната)
Публикувано23.01.08 23:40



Аз раждах секцио, но не съм за пример, защото бях с усложнения. Та като ме приемаха за планирано секцио в реанимация където щяха да ме подготвят имаше една жена родила естесвено преди 3 часа... беше седнала и сладко сладко си хапваше! А на другите легла оперираните гледаха шарено...
Това мое секцио беше по мед. причини, а и по мое желание, защото съм голяма пъзла. Ако сега мога да избирам ще избера естествено.





Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: oni]  
Автор Monik_ ()
Публикувано24.01.08 03:05



След като всичко е Ок, защо се замисляш за секцио. Няма причина просто.
Раждане с ПДА е много добър вариант. Според мен даже най доброто, което може да се избере и случи.



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано24.01.08 05:16



Аз също подкрепям естественото раждане. Секцио само по лекарско предписание.
Със секцио определено рискуваш повече.
Лека бременност и успешно раждане





Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: sagitario]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано24.01.08 09:24



Още един глас за нормалното раждане. При възможност с епидурална упойка.
Секцио- само по медицински показатели.
Леко доносване на бебчо!



Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: Xaннa]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано24.01.08 10:45



С риск да се нъм достатъчно коректна понеже нямам пред мен статията, която ще цитирам по памет, ще ти опонирам, че всъщност се режат. Колкото и странно да ми беше. Та във въпросната статия се казваше, че секциото е най-кърватата акушерска операция, при която се губи по около кило кръв. При операцията се режат последователно - кожата на корема, коремните мускули, матката, пука се околоплодния мехур и бебо се вади. След което се зашиват послойно срязаните места. Опитвам се да издиря ифното, за да го постна.

Моят глас е за естественото раждане - няма нищо, което природата да е измислила и да не е било най-доброто, така че, ако няма мед. показатели, най-добре естествено. И аз раждах два пъти естествено без упойки. Изобщо не е болка за умиране


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано24.01.08 11:01



Режат се при секциото и съм напълно сигурна плюс тях кръцват и 12 пласта от кожа, покжона тъкан, влакна и прочие







Тема Re: Eстествено раждане или секцио?нови [re: Xaннa]  
Автор redd (случайна)
Публикувано24.01.08 11:11



Здравей,

Би ли казала откъде имаш тази информация, защото аз за пръв път го чувам и ми е интересно.
Моята представа е точно като тази, която описа Ccherry, а и от изтърпяната операция мога да кажа, че определено не можех да разчитам на тези мускули и си дадох сметка колко много работа вършат те и в колко движения участват, без да съм го осъзнавала. Не бих могла да си представя боли ли и ако боли, как точно при отдръпване на мускулите настрани.
В деня след раждането си спомням, че много ме боля, но въпреки това с малки движения и стискане на зъби успях да се поизкъпя, да ходя до тоалетната и т.н.
Не е лошо, ако имаш повече инфо, да разясниш какво точно се случва при секцио, защото тук за пореден път си коментираме кое е по-добре, но за секциото май имаме доста по-малко наблюдения, освен споделените мнения за болките след операцията

Благодаря,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.