Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема фетална морфология- притеснениенови  
Автор anitadoneva (непознат )
Публикувано15.01.08 21:31



Уважаеми проф.Кременски,
Бременна съм в 21 г.с. На 30 години съм.Дмес бях на фетална морфология и ми казаха нещо, което много ме притесни. Сянката на дебелото черво е по-дебела от колкото трябва да бъде в този етап т.е. дебелото черво на бебето е удебелено. Ще ви бъда благодарна ако ми разясните за какво точно става въпрос и какви са вариантите за бебето преди и след раждането.
Предварително много ви благодаря!



Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: anitadoneva]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано15.01.08 23:22



Не се притеснявай допълнително. Информация затова състояние не мога да дам защото за първи път ог чувам. Отиди и направи консултация с друг лекар- специалист. Ти при кой си била, ако си от София мога да ти дам координати на добри медици във феталната морфология. Не се шашсай излишно, може да е нормално, самият лекар какво каза по въпроса?





Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: anitadoneva]  
Автор redd (случайна)
Публикувано15.01.08 23:42



Здравей,

Не се притеснявай сега, имай предвид това нещо да се проследи следващите пъти и имай предвид, че бебетата се развиват по индивидуален начин - при твоето това нещо се виждасега, но след известно време ще го израстне. Не вреди да се консултираш и с други лекари, разбира се, но не се шашкай





Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: anitadoneva]  
Автор Pipe ()
Публикувано16.01.08 10:19



Преди няколко седмици ми поставиха сьщата диагноzа. Плюс намалени околоплодни води и плюс пове4е вода около бьбреците. Лекарката не отговори на нито един моите вьпроси, които успях да генерирам и които мисля, 4е бяха поне логи4ни ... отговаряше с реплика подобна на "това виждам, това меря", zаклюêнието и беше "повишен риск генети4ни малформации......
Но преди няколко дни имах преглед и консултация с един много голям специалист в таzи област. Тои (Господ zдраве да му дава) ни иzнесе лекция, обяснения, раzяснения, снимки, .... Пьрво вси4ко беше в норма. Ехографското увели4ение на дебелото 4ерво се полу4ава и когато бебето гльтне околоплодна те4ност. Дори водата около бьбреците, zамерена от лекарката е била в норма, вьпреки 4е е в горната граница, но е в норма. Околоплодните ми води са се увели4или и така ... Но наи_ важното има други неща, които се zамерват и които са много по определящи zа таzи диагноzа _ сьрце, глава, стьпало, длан .....
Вьпреки вси4ко трябва да се следи редовно сьстоянието на бебо. Аz имам 4ас при наблюдаващият ме гинеколог след 20 дни. Тои сьщо е много добьр. Но таzи 21 седмица се беше паднала малко след Коледа и моя гинеколог по4иваше, а аz исках вси4ко по график да направя, zатова отидох при таzи женица (не каzвам лекарка) ....
Пиши!



Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: Pipe]  
Автор anitadoneva (непознат )
Публикувано16.01.08 10:42



В София съм- феталната морфология я направих в 14-та поликлиника при доктор Янкова- много мила и добра млада докторка (това са мои впечатления). Бременността ми следи доктор Ковачева от Света София.
Думите на д-р Янкова бяха, че не е нещо страшно,може да е временно явление, но трябва да се проследи. На 5-ти февруари ще трябва да го погледне пак, но вие милички знаете какво означава това за една бъдеща майка- не съм мигнала цяла нощ, само за това мисля- няма да издържа до 5-ти.
Тя ми обясни, че в най-лошия случай след раждането се прави лека операция.
Много се тревожа.
Благодаря ви за отзивчивостта!



Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: anitadoneva]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 10:45



За фетална морфология е добре да минеш при др.Димитрова от Майчин дом , но в частната клиника където ходи - МЦ Фемина (тел.9833020) Запиши си час при нея задължително ако имаш притеснения. За мен тя е най-добрата в областта на феталната морфология и ако ти каже, че няма проблем значи наистина няма. Виж думите на Pipe, са доста успокоителни. Сигурна съм, че всичко ще е наред, но отиди при нея







Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: jana]  
Автор anitadoneva (непознат )
Публикувано16.01.08 10:49



Jana, благодаря ти много за бързия отговор. Още сега ще звънна да си запазя час.
Благодаря ти още веднъж



Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: anitadoneva]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 10:55



Няма проблем, радвам се че ще отидеш и дано има час, че пир нея става записването седмици напред.
Дръж ни в течение, моля







Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: jana]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано16.01.08 11:58



И аз бих отишла само и единствено при нея. Учудвам се, че Ковачева те е пратила при неспециалист по фетална морфология.
И с двете ми деца съм ходила там.
Имай предвид, че часовете са запълнени месец напред, но като кажеш, че някой е видял проблем ще те вместят в графика. Така, че като се обадиш го кажи това, а не само, че искаш час за преглед.
Мазнейкова не ти я препоръчвам, алтернатива на Димитрова е д-р Марков, но лично аз не съм го посещавала.

вече майка на двама сина


Тема Re: фетална морфология- притеснениенови [re: dafna]  
Автор anitadoneva (непознат )
Публикувано16.01.08 12:07



Успяха да ми дадът междинен час за 23.01 . Дано всичко да се окаже наред.
Стискайте палци.
Благодаря ви много




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.