Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Детски нерви ли е това или нещо друго?нови  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано15.01.08 19:34



Здравейте, мами!
Много време не съм се появявала тук, тъй като съм от работещите мами, които нямат достъп до интернет в службата, а вечер, както сами се досещате, не ми стига времето за малкото съкровище, а камо ли за четене и писане. Въпреки всичко обаче проблемът, който имаме, адски много ме тревожи.
Детенце вече е на 1 г. 3 м. От 9-месечна възраст и до днес положението със спането нощем е едно и също - не бих казала, че спи, по-скоро трасира из кошарата цяла нощ, премята се, става, ляга, блъска се, хленчи, търси усилено биберона-залъгалка някъде из завивките, ако го намери - захапва и се успокоява, ако ли не - плаче, докато го получи. Че го мъчат зъбки - мъчат го, ама те не мъчат само моето дете. И вашите деца ли са толкова неспокойни? Дали преживява някакви емоции, не мога да разбера, уж не се е плашил от нищо, храни се добре, но нощния сън го няма никакъв. Това буйстване не е спане, а по-скоро кошмар. Исках да махна бибата, но при това положение си представям какво ще стане, ако отнема на детето единственото нещо, което горе-долу го успокоява. Кажете ми, моля ви, как да се справим?





Тема Re: Детски нерви ли е това или нещо друго?нови [re: pinkiwinki]  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано15.01.08 20:59



Аз мисля да не махаш още залъгалката. Аз я махнах на 1г. и 10 месеца без проблем за 3 дни. Но детето беше голямо, разбираше. Преди това се ужасявах от този момент, а мина учудващо леко. Защо не купиш една вързалка с щипка за биберона и да го закачаш на пижамката или спалното чувалче? Така детето ще си го намира по-лесно. Иначе за буйстването съвет не мога да ти дам, има деца с неспокоен сън.



Тема Re: Детски нерви ли е това или нещо друго?нови [re: pinkiwinki]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано15.01.08 21:54



дали не ме отвива, после да му е студено..
остави го 3-4 вечери да спи вместо с пижама, с пуловер и анцуг и вълнени чорапи така че и отвит да му е топличко, после пробвай гушнат в тебе.
след като родих баткото имах един период в който ми беше студено "и в червата" колкото и да се завивах не можех да се стопля и нощите ми минаваха като на сина ти...
купих си ел.одеало и си реших проблема, но той е малък за това, така че- пробвай дали ако е гушнат във вас няма да се стопля и да спи спокойно.
но ако решиш да провериш това непременно измисли някаква авария, която да е оправдание защо спи при вас и после като отмине аварията да си го върнеш в кошарата.

имай предвид че зимата разликата в температурата в стаята на пода и на тавана може да е повече от 5-6 градуса. сложи термометър на нивото но което спи детето, а не на нивото на очите ти, може и да се изненадаш каква е температурата там.







Тема Re: Детски нерви ли е това или нещо друго? [re: pinkiwinki]  
Автор sav_in (справедлива)
Публикувано16.01.08 11:52



направете изследване за глисти. Може и да не е от това, но все пак направете.



Тема Re: Детски нерви ли е това или нещо друго?нови [re: pinkiwinki]  
Автор rimia ()
Публикувано16.01.08 18:00



Иска ми се да те успокоя и да ти кажа, че моето детенце е на 1г. и 3м. и има много неспокоен сън нощно врме, буди се по няколко пъти и е много неприятно това. Досега не съм открила обяснение или рецепта за по-здравия му сън...

,

Тема Re: Детски нерви ли е това или нещо друго?нови [re: pinkiwinki]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано17.01.08 13:44



Не знам, момичета, но се изнервям само като гледам как се тормози малкото човече. И аз мислех, че проблемът може би са зъбките /вече имаме 10, прозира и 11-тия/, обаче защо тогава денем спи спокойно, а нощем се премята като акробат и се блъска в кошарата. Стигнах дотам, че съм намятала одеяла, защото като чуя поредния трясък от блъскане на главата му в дървените пръчки или таблата на леглото и направо истерясвам.
Опитах и да го гушкам - не става, успива се и спи спокойно сутрин, след 5-6 часа. Понякога прибягвам до шише с топло мляко, но невинаги действа. Наистина се плаша, че детето е по-нервно май.......




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.