Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пикантерийки разни 14.01-20.01  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 09:43



Бъра, бъра, бъра, бъра ...







Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.08 10:14



Добро утро, мацки.
Как изкарахте почивните дни?




Possum, sed nolo!


Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: surfline]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано14.01.08 10:27



Здравейте!
Съжалявам, че ще почна изнервено, но тази сутрин детегледачката ми вдигна кръвното. Все пъшка и все недоволна - детето не се хранело добре, не съм го била научила на това и онова, времето не било подходящо за разходки и т.н., и т.н. И все трябва да си идвам по-рано, че някаква работа й възникнала. А идва между 9-17 ч. - все пак не я държа до 7 или 8 ч. вечерта.

Вероятно и заплатата й се вижда малка - 400 лв. на месец. Тя е иначе пенсионерка и това са пари, които й идват чисти и не ги облага или декларира.
Твърдо съм решила утре да отида до близката ясла и да се пробвам да запиша детето си на нея. Просто не издържам повече да плащам подобни суми всеки месец, детето изнервено от седенето вкъщи, че и детегледачката да ми се качва на главата.
Само не знам откога могат да го вземат, дали няма да ме пратят за догодина. Ако някой е наясно, да сподели. Живея в гр. София-Лозенец.
Приятен ден на всички пожелавам и дано да нямате моите проблеми.


Калоян - 06.05.2001


Тема Днес съм мама на пълен работен ден...нови [re: surfline]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано14.01.08 10:33



Майка я боли зверски кръста - и тя не знае от какво....настинала е....седи си в къщи, лежи и пъшка и почти не може да мръдне...миличката...

Така че от петък съм си в къщи и сега се гледаме с Вики. Батковците са кой на у-ще, кой на ДГ, тати на работа....

Аз пошетвам, ходя по терминатора да предотвратявам бели с някъдееее....ммм 30-40% успеваемост...

Таман разпиля и попрегледа едни книги за Linux на баща си....и едни CD-та....



А като стана да събирам след него - веднагически се настанява на моето място на компютъра.....

Пък трябва и да готвя....ааах...поне Васи ще напазарува като се върне от у-ще, че никак не ми се ще да се обличаме и двамата и да излизаме....

И кафе даже още не съм си направила....айде отивам да правя, че да се освестя малко....май съм загубила тренинг да съм мама на пълен работен ден

Редактирано от happy_mama на 14.01.08 10:36.



Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: poзi4ka]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 10:35



ООоо знам за какво говориш, първата ми гледачка беше такава, както се прибера и се почваше - детето не иска да яде, детето не я слуша и тичало много, детето не я държало за ръка, детето не искало да спи, детето това, детето онова .... а за протокола детето тогава беше на 1,6г. и тогава му беше времето да прави всичко от горе споменатите негативи

Сегашната гледачка, която дойде 3 месеца след първата на работа детето явно се промени, защото оплакване не чух.





Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: poзi4ka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.08 10:36



За такива суми защо направо не се ориентираш към някоя частна ясла? Имам приятел, който живее в Лозенец, чиято дъщеричка ходи на частна ясла в Бояна - изглежда чудесно място, ако искаш мога да поразпитам за условия, цени и т.н. Просто да го имаш като някаква алтернатива?


Possum, sed nolo!


Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 10:37



Минаха лениво, в тая мъгла не мис се мърдаше, а и не исках да извеждам малката да диша мръсотиите. В неделя по обяд видях малко слънчице и бегом навън за около 1-2ч. Събота вечерта имахме гости та се суетях из мечката, мивката и масата ... Съвсем стандартни почивни дни







Тема Да се похвалянови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано14.01.08 11:26



След като събота и неделя мъж ми беше на работа и в неделя вече бях с нервна криза и яка депресия, защото незнам дали малкия на Хепи мама е терминатор, ама Боби е кошмар, а бебето цял ден ревеше в момента в който в се прибра мъжът ми му зарязах децата и отидох на фризьор. Добре че ме познават и ме взеха без час. От коса почти до кръста се прибрах с коса над раменете и обица на носа

. Днес се чувствам супер и имам яко сили. Отрази ми се супер тази промяна, а мъж ми вместо да изпадне в шок от обицата му хареса .



Тема Re: Да се похвалянови [re: Raboteshtata]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано14.01.08 11:37



Честито! Не си падам по обеци на носа, но щом ти харесва и те кара да се чувстваш променена, подмладена и ти дава сили - що пък не. А за фризурата - благародно ти завиждам - наоколо има сигурно 5 салона и салончета (вкл. под нас, ама се смениха собствениците, та още не се знаем)- ама не мога хвана ръка покрай празниците - или не работят, или има опашка, или ми казват да отида във време, когато не мога....вече съвсем дълга ми стана косата....искам просто да се подстрижааа

....аман от кокони .....и нередовните клиенти имаме нужда от подстрижка, пък редовните - не могат ли да пропуснат поне веднъж, а

Редактирано от happy_mama на 14.01.08 11:38.



Тема Re: Да се похвалянови [re: happy_mama]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 12:01



Говори ми, моято е вече до кръста, но до раменете не смея да се подстригвам. Не че имам и много време, от това вечно бързане се научих и сама си подстригвам отпред по-късите кичури, боядисвам си корените и си правя кичурите сама на фолио .... Фризьорката ми работи в къщи само сутрин, а следобедите ходи в салон с много високи цени

Абсурд да я хвана





Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: poзi4ka]  
Автор rimia ()
Публикувано14.01.08 12:12



звучи ужасно. Аз на твое място бих и припомнила на тази дама, без да целя да я обидя, че това и е работата и за тази работа й се плаща и то доста добре. Може би също, ако разбере, че имаш намерения да се огледаш за ясла, ще се сети, че ще си остане без 400 лв на месец и ще промени отношението си, което за мен е недопустимо. А между другото, чула съм за няколко частно ясли в района на лозенец, виж в търсачката, ако искаш, цените са по-малки от това, което плащаш, а ще ти е близо.

,

Тема Re: Да се похвалянови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано14.01.08 12:51



Браво, честито!А може ли снимки

?
Сега Сърфа ще ме скастри, че още не съм пуснала снимки...



Тема Re: Да се похвалянови [re: Raboteshtata]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.08 13:24



е на това му се вика пълна промяна. Честито!


Possum, sed nolo!


Тема Re: Да се похвалянови [re: Acя]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.08 13:32








Possum, sed nolo!


Тема Re: Да се похвалянови [re: surfline]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано14.01.08 13:49



А ако си сваля и килата сега след като не кърмя вече ще съм супер щастлива. Иначе много благодаря.
Ася ще пусна снимки тия дни да ми остане малко време,че че малкия е със страшни колики и сме почти денонощно на ръце.
Мислех си скоро да си подновим албумчето, че като гледам колко са пораснали всички дето пуснаха тия дни снимки си представям и другите колко са големи. Така че Сърфче и Яна замислете се

. Вашите сладурки ги видях - да му мислят татковците като пораснат как ще ги опазят



Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: surfline]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано14.01.08 14:03



Ееееее...аре сега...мацки.....





Тема Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.08 14:12



и мачароци, и мачароциииии.
Пусни снимки на Вики, бря!


Possum, sed nolo!


Тема Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 14:26



Само да питам колко кила качи с 3-те бременности? Еднакво или ?





Тема Re: Днес съм мама на пълен работен ден...нови [re: happy_mama]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано14.01.08 14:40



Скорошно оздравяване на мамчето ти!

А ти предполагам малко ще си починеш покрай мъника (от работа де

).

Добре се е ориентирал към Линукса младежа , а това за сядането на комп-а си го представих живо .



Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: poзi4ka]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано14.01.08 14:41



Много неприятно.
Как то са казали и другите мами, за тия пари по-добре на ясла. Там поне ще се занимават с детето и ще има контакти с други дечица.



Тема Re: Да се похвалянови [re: Raboteshtata]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано14.01.08 14:45



Ехе, бравос!
Аз такива драстични промени по външния си вид немога да направя

. А как ми се иска да ми стиска.
И аз ходих на фризьор, но пак се върнах със същата прическа, а от колко време ми се иска да я поменя ...



Тема Re: Да се похвалянови [re: jana]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано14.01.08 14:46



Ами ... то остава ти да вземеш да подстригваш и да правиш кичури у дома за мами без време като Хепи

.



Тема ЧДГ "Чудната къщичка"...нови [re: Tedulina]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 14:48



Някоя мама да е пускала детенцето си там, намира се в Люлин 2, но ми е близо и може да го ползвам като евентуален вариянт. Трябва ми мнение на мами, моля







Тема Re: Да се похвалянови [re: Tedulina]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 14:50



Никакъв проблем, за приятели става

, после ще се клепеме взаимно с утайката от направеното ми кафе ... избощо ще е веселба





Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано14.01.08 14:59



Оооо не. С първата - 36кг, с втората - 15кг, а сега - 12кг. За свалянето с първата за половин година влязох във форма. С втората още на втория месец си бях мойте кг без диети и чудеса. После обаче пих едни хапчета за регулиране на цикъла и за две седмици качих 7кг. И от 60кг забременях 67кг

, а сега съм 70кг , та имам едни 10 излишни дето незнам как ще ги сваля. Знам , че от противозачатъчни много трудно се свалят ама аз съм упорита. Сега даже и гимнастиката на Синди правих докато малчовците спят.



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 15:01



Аз свалип със зелевата супа ... разказа ми се играта, но оцелях, трудно верно, но оцелях

. Аз качих сега към 23кг.





Тема Re: ЧДГ "Чудната къщичка"...нови [re: jana]  
Автор anamari (член)
Публикувано14.01.08 15:05



На мен ми е през два блока-чух че, групите били вече пълни, но очаквали да разкрият нови. Нова е, скоро отвориха-би трябвало да е добре.



Тема Re: ЧДГ "Чудната къщичка"...нови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 15:06



Мерси, пак е нещо, въпреки че това с пълните групи не ми допадна

Все пак искам и от личен опит някаков мнение





Тема Re: ЧДГ "Чудната къщичка"...нови [re: jana]  
Автор anamari (член)
Публикувано14.01.08 15:08



е, нямам...Виж при люлинските мами в бг-мамма-май там имаше дечица от градината.



Тема Re: ЧДГ "Чудната къщичка"...нови [re: anamari]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано14.01.08 15:34



Хващам се за последното мнение. Благодаря на всички, които ми отговориха. Междувременно звъннах по тел. на две детски ясли наблизо и от тях узнах, че документи мога да подам в момента, но класирането ще е лятото и детето могат да го вземат чак от септември месец. Било абсурд да се иска веднага или дори напролет.

Никакви подпитвания от рода на "а не може ли все пак нещо да се направи" и т.н., т.е че мога да платя нещо допълнително, не хвана дикиш. Имали и сега вече не-знам колко си молби.
Става дума за държавни детски градини. За частна не съм проверявала, понеже допускам, че ще е още по-скъпо, но ако някой има повече инфо, да сподели. Може довечера и аз да се разтърся. Това обаче, което ме опасява в частни ясли, е, че хем ще трябва да плащам по толкова за яслата, хем сигурно детето половината месец ще е болно, докато свикне, и пак ще трябва да плащам на детегледачка половин или една заплата, та разходите ми ще се удвоят. По-скоро си мисля да потърся някоя студентка да го гледа до наесен евентуално, а после - ясла, ама ще видим.

Няма ли някоя мама в Лозенец, дето да иска покрай нейното да гледа и моето детенце - хем ще им е забавно на децата, хем ще си взима парите и покрай едното ще гледа две. Моят е на 1 г.9 месеца.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано14.01.08 16:28



Абе аз със нея не свалих нито грам. А и не мога сега да си позволя някакви драстични диети защото ме съсипват и физически и психически и няма да имам сили за децата. Иначе Японското чудо ми действа перфектно и за две седмици ще си сваля килата. Майка ми каза че ще вземе Боби за една седмица и ако я вземе мога да пробвам тогава да я направя, ама иначе не....



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано14.01.08 20:14



Умните майки
/copy от друг форум за мами/

32 неща, които само майките могат:

Веднага щом се появи детето, на бял свят изплуват таланти, за чието съществуване не сте и подозирали.

1. Скачате посред най-дълбокия сън само като чуете как две врати по-нататък по тапетите скърца флумастер.
2. Успявате да закачите поне 20 весели фибички на 10 тънки косъмчета.
3. В автобуса намирате дипломатичен отговор на въпроса “Мамо, защо тази леля е толкова дебела?”
4. Наясно сте, че две глътки плодов сок са в състояние да прекъснат дългото пътуване поне 100 пъти.
5. По следите върху пуловера можете да разгадаете какво е имало за обяд в училище.
6. Знаете, че никоя детска глава не е толкова голяма, че да не може да се промуши между пръчките на перилата.
7. На родителската среща можете да издържате, седейки на миниатюрни столчета, при това без да сграбчите за гърлото определени родители-многознайковци.
8. Запазвате хладнокръвие, когато малкият звъни по време на съвещание, за да попита как се надуват балончетата от нощното шкафче на тати.
9. Никога не се уморявате да повтаряте, че морковите те правят голям и силен, а пържените картофи нисък и дебел.
10. За секунди успявате да изфабрикувате костюм за маскения бал.
11. Правилно разгадавате какво означава подозрителната тишина в детската стая.
12. Смело слагате саморъчно изработения от детето моливник от ролка на тоалетна хартия на бюрото си.
13. Можете да казвате НЕ по 50 различни начина.
14. В два през нощта умеете да гоните чудовища от гардероба.
15. Всяка вечер преди миене на зъбите разказвате приказката за зъбните дяволчета Чук и Пук така, все едно го правите за първи път.
16. Успявате да кажете с най-убедителния си тон на класния: “Да, това в бележника наистина е моят подпис”.
17. Можете да телефонирате, да режете лук, да слагате червило, да вадите неща от миялната и да карате децата да прибират – едновременно.
18. Приемате първата любов като това, което действително е – трагедия.
19. Запазвате спокойствие, когато децата току-що са установили точно колко могат да се огънат новите ви слънчеви очила.
20. На излет носите винаги сух хляб за неочаквано появяващи се патици / сърни / зайчета.
21. Познавате няколко пътища, по които зърното грах може да влезе в тялото.
22. Можете да изтривате синини с целувки.
23. Развълнувани сте до сълзи, когато детето играе в училищна пиеска – все едно дали като Спящата красавица, принца или храстче.
24. Можете да потушите всеки спор, при това без да подхванете нов.
25. Можете да различите истинските болки в корема от тези преди класно.
26. Твърдо сте убедени, че пубертетът е само преходна фаза.
27. Запазвате хладнокръвие, когато свеки пита със свити устни “Мислиш ли, че това е добро за детето?”
28. В препълнения влак пеете без смущение приспивни песни – от Видин до Варна.
29. Можете да сглобите съдържанието на шоколадовите яйца по-бързо от всеки дипломиран инженер.
30. Успешно игнорирате възмутените погледи, когато детето се тръшка с крясъци на пода в супермаркета.
31. Знаете всички трикове за прикриване на черните кръгове под очите.
32. И не искате да смените живота си с никого.



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано14.01.08 20:22



Ама много е сладко

.И не е си лъжа. Вчера даже се ядосах на мъж ми който ми обясняваше, че не може да извади стерилизатора от микровълновата и да държи бебо. И му обясних колко много неща могат да се правят с една ръка .



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано14.01.08 20:37







Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано14.01.08 20:38



Много яко





Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано14.01.08 20:43



Аз съм от твоята категория 70 кг съм. Докато стане Габи качих 5 килограма. И не бях свалила още едни от предната бременност, та и аз трябва да смъквам 10 кг





Тема Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано14.01.08 21:55



Аз започнах да свалям със зелевата чорба, издържах 2 седмици асом ан нея, докато не почнах да повръщам само като видя тенджерата

Реших, че няма да стане по този начин и се хванах с точковата диета. Като забременях с Ния бях 54-55кг, родих на близо 77-78 кг , след раждането бях 7 кг по-малко . Свалих със зелевата около 7-8 кг, а останалите с точковата - за близо месец- два бях вече към 50 кг. После се наложи да кача до 53, защото вече беше грозно Но качвам много при бременност, каракати ръцете си седят слаби, но гърдите и областта на корема и д...то .... олееее ставам като таборетчица с две щеки горе и долу





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано14.01.08 22:37



Свалят се кг с нерви покрай майстори. Намерих си майстора - диета без пари.





Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.08 00:01



Хохохохо




Possum, sed nolo!


Тема Re: Охооооооонови [re: surfline]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано15.01.08 08:20



Много си несериозна, пак забрави да се обадиш и да се видим........




За тези снимки ли става дума?







Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано15.01.08 08:44



Леле страхотно е това детенце.





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано15.01.08 09:37



Аз дебелея по същия начин с много слаби ръце и крака, но пускам корем и паласки. Дупето ми също не мърда и ставам смешна картинка. И в момента са ми много слаби краката. А за бюст няма да си говорим. Бях се навила преди да родя, като спра да кърмя и се възстановя да отида да ми го намалят, ама сега ме хвана шубето дали няма да ме осакатят.



Тема Абе, да ви питам...нови [re: jana]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано15.01.08 09:39



Докога давахте АМ?

При нас дреби спря да го пие още на 11 месеца въпреки упоритата ми съпротива, той победи. После му го добавях в 1-2 от яденетата по съвет на гастрото, но след тръгване на ясла и това отпадна. И сега АМ не пием/ядем изобщо. Опитвам се да компенсирам с кисело мляко, защото го обича, ама дали е достатъчно? Така или иначе път назад към Ам за него няма, независимо дотсатъчно или не....



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано15.01.08 09:44



TCP/lP,поздравления за страхотните снимки,много ви е хубава момата ,а с тази носия....нямам думи!
Сърфче,как е пръстчето на Симона?
Чери,а при вас как е положението...има ли здрави вече?

Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 09:49



Леле, да ти имам оплакванията. Никакво намаляване на бюста не ти разрешавам





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 09:53



Що за диета е тази точковата? а зелева не мога, много ми е драстично.
Аз какво да кажа като забременея пълнея от въздуха. Ям салати основно и пак качвам по 5 килца на месец, не е честно. И пълнея навсякъде. Дълго време след раждането ме питаха "Айде беняма ли да раждаш вече"

. Корема ми става . Та сега имам да смъквам 10 килограма и ако докато спра да кърмя, което ще е по някое време в следващия век, дотогава не съм отслабнала, ще отида на диетолог.



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 09:57



Страхотна е...



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Acя]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано15.01.08 09:57



Давай ще отслабваме заедно! Вчера правих гимнастиката на Синди и се чувствах перфектно. Но вечерта хапнах два шоколада

, нищо че цял ден се ограничавах



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано15.01.08 10:02



Абе ако не ме беше толкова страх, щях да си направя чашка "С" размер, че сега съм на "Е" и шанса да си намеря сутиен който да не изглежда като палатките на баба ми е минимален

.



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано15.01.08 10:03



Леле че бонбон си имаш.



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано15.01.08 10:06



Страхотна е!!!





Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 10:07



Аууу, аз пък изядох един чийзкейк на финала

. Днес цял ден съм на плодове, ако ще турско да е и категорично ще намаля яденето поне засега.
А гимнастиката на Синди я нямам ще гледам или да си я набавя, за сега ще правя тази с която разполагам
Хубаво е да си даваме отчет кой докъде я е докарал с намаляването на килцата . Ако има и други желаещи нека се включат



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано15.01.08 10:10



Аууу, лошо, лошо ... недей така бе мамче. К'ви са тия работи цели 2 шоколада и да не ги споделиш с никой

. Ако знаеш как ми се прияде, а у дома само течен шоколад се намира към момента, но ще се поправи грешката .

Иначе серизно ... пробвай като ти се хапва сладко да е поне мед с кис.мляко или с орехи. Бързо се задоволява желанието за сладко, пък и е по-добре от шоколад . Поне при мен работеше.



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Tedulina]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано15.01.08 10:12



А и миенето на зъбите също действа

.



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Tedulina]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано15.01.08 10:19



Никакъв шанс да подейства при мен. Аз съм пристрастена към шоколада. Каквото и друго сладко да ям не може да засити гладът ми за шоколад. А снощи не ги споделих щото за децата е вредно

, а мъж ми не обича . И пак скромно минах, ако ви ражкажа какви количества ям....



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано15.01.08 10:43



Имам приятелка с много сладка теория за шоколада (тя много го обича). Та, от шоколада не се пълнее, ако нямал примеси (ядки, бисквитки). Тя си хапва редовно и изглежда супер, макар да е родила 2 деца

. Според мен обаче си е до организъм. Аз ако ям толкова шоколад не ми се мисли колко кг. ще кача.



Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Tedulina]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано15.01.08 10:56



И аз много обичам шоколад, но вече си купувам диетичен без захар, май на Нестле беше. Също за предпочитане са тези шоколади с високо съдържание на какао - 75%. Минават за по-полезни.



Използвам повода за диетите да препоръчам на всички желаещи да спортуват и отслабнат един напълно достъпен домашен "спорт"-скачане на въже. Действа много тонизиращо и поне за мен е далеч по-приятно от всякакви други гимнастики. Въженце си купих китайско от един реп, има и брояч на него. Вечер правя по 200-300 подскока и много задобрях. Мъж ми пък по 500. Но той е малко луд на тема фитнес и с него се се сравнявам. Пробвайте и ще се убедите колко е приятно.

Аз килата от раждането свалих с протеинова диета, съчетана с зеленчуци. Някъде към 7 кг. за месец и половина. И в момента съм към 52 кг. на 1.70 височина - за мен идеална форма, но роднините и приятелите ме намират за много измършавяла и все ми се карат, особено баща ми и колегите. Но аз си спомням, че навремето съм стигала и до 49 кг., така че сега положението е съвсем добро. Така или иначе угодия няма.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: poзi4ka]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 11:02



Ееее мерси, че подсети за въженцето. И обръча също върши чудесна работа. А какво представлява тази протеинова диета?



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.08 11:20



Не съм забравила - половинков и майка се тръшнаха болни след Нова Година и хич не бяхме за гости

.

Лелеееееееееееее, прелест си отглеждате, прелееест!!!
Страхотни снимки - пу пу, дупе да ти е яко.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Acя]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано15.01.08 11:32



Има книга, написана по въпроса - "Как да отслабнем завинаги", мисля че беше от един французин, но ми се губи името. Диетата е супер, не се гладува, но се ядат определен вид храни - главно протеини/белтъчини - пилешко, пуешко и телешко месо, приготвени без мазнини (на скара или във фурничка), яйца, обезмаслено сирене и прясно и кисело мляко, също обезмаслени, извара. Не се приемат никакви въглехидрати - хляб, ориз, картофи, брашно и т.н., нито пък плодове. Протеиновите дни през няколко се съчетават с определен вид зеленчуци - лук, домати и краставици, зелка. Нишестените зеленчуци се избягват - леща, боб, грах. Пие се много вода. Т.е има разрешени и забранени храни - разрешените пък затова се ядат на корем. Който обича пържоли (но не свински, разбира се), сега е момента да си отяде. Аз си купувах и пилешко и пуешко филе и дори кренвирши от време на време. Понесох диетата много добре. Има вариации според килограмите, които трябва да се свалят.

Доброто на тази диета е, че протеините хранят мускулите и подсилват имунитета, а липсата на възлехидрати топи сланината. Зеленчуците подсилват организма откъм витамини. Изобщо намерети си книгата, много културно е написана и човек се мотивира, докато я чете. А резултатите си заслужават определено, казва го човек от опит.




Калоян - 06.05.2001


Тема иаз да се похвалянови [re: jana]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано15.01.08 11:50



Момичета, имахме дядо за ден и половина.
Вчера ходи по доктори, но тази сутрин му оставих малкия и успях най-после да ида на профилактичен преглед на гърдите в онкодиспансера. Всичко е ок. Диспансера е доста далече от нас, но отидох и се върнах пеша, защото бях просто като отвързана. Не помня от кога не съм имала помощ и съм излизала сама, пък макар и по някаква важна работа.



Тема Re: Охооооооонови [re: surfline]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано15.01.08 12:01



Страхотни снимки - пу пу, дупе да ти е яко

Е какво дупе да ми е яко, ще си купя пушка още тия дни.....





Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: poзi4ka]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано15.01.08 12:02



Книгата е написана от Пиер Дюкан, а диетата е наистина ефективна! Няма да съжалявате ако започнете да я спазвате, защото освен, че няма да ви се наложи да гладувате, ще се сдобиете с мечтаната фигура и най-важното ще се разделите с целулита /храненето с чисти протеини има мощно действие върху него/!





Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: _NlELKA_]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.01.08 12:08





"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: _NlELKA_]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано15.01.08 12:12



Точно така. Благодаря. И това за целулита е вярно, няма и помен от него вече. Пък и как си отядох на пържоли и варени яйца - не е истина просто. Единствено си спомням, че първата седмица доста ме болеше главата и по време на диетата понякога проявявах раздразнителност повече от обикновено - по но принцип аз съм си предразположена към това, признавам си. Явно по време на ядене на протеини човек проявява повече вълчия си нрав.




Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: poзi4ka]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано15.01.08 12:20







Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 12:42



Мерси за линка

Обаче какви неща видях там за ядене...просто не е за мен този режим



Тема Точковата ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано15.01.08 12:42



, но вместо по 40т. първата седмица се ядат само по 5 на ден, втората по 10 на ден, третата по 15 и така до 25





Тема Re: Точковата ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 12:46



я да питам нещо теоритично...ако изям 400 гр пиле на грил е 0 точки, а 800 гр пак ли ще е нула точки?!

математически ясно, че е така обаче от диетична гледна точка?!



Тема Re: Точковата ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано15.01.08 12:51



ЗНаеш ли един колега беше на тази диета и се тъпчеше яко по цял ден или с пиле или с майонеза, яйца и прочие защото все си беше гладен и свали към 20 кг за 4 месеца (без никакво физическо натоварване допълнително). Яж наволя, повечко движение и резултата ще е налице.
Това е белтъчна диета и е добре с нея да пиеш и комплекс В витамини, за да нямаш липса. Също пиеш много вода.







Тема Re: Точковата ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано15.01.08 12:54



за водата видях, но това с витамините е добро хрумване. Иначе май диетата ще я оставя за по-натам. Страх ме е да рискувам с нещо така екстремно сега.



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано15.01.08 13:02



Ха ха ха пушка, и моя си направи стрелкови арсенал ама какво от това .... тя с мама по дискотеките







Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.08 13:05



Лъв! Най-ревнивите татковци(това от 28-годишен опит

).
Добре, че нямам син, да го мисля един ден да не го подгониш с двуцевка с куршуми за глиган.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.01.08 13:22



Аз на диети съм много трудна


И с двете бремености качих много, винаги съм била 50-55 кг на 174 см, и сега тези +15/20 ми тежат не само на визията. Диета мога да спазвам само ако някой ми го приготви и сервира. След първото дете диетата ми свърши , когато една вечер сервирах на мен купичка с ориз, а за таткото пържолка с гарнитура... Сега отлагам, защото все още се кърмим.
Една приятелка наскоро беше ходила на диетолог и неговото мнение е, че не трябва да се ограничаваме, а да се храним правилно. И аз като Raboteshtata съм пристрастена към шоколада и разни други сладки неща. Ама преди не ми се лепеше...сега съм се олепила навсякъде=
А и минаха едва 2,5 месеца от раждането и колкото и да ми се иска напролет да съм по-лека, май няма да се получи. Лошото е че физическото натоварване ми куца, загеждам се в разни фитнеси, йога, пилатес...в къщи три пъти правих на Синди гимнастиката след раждане и ... диска събира прах гледам. А интересното е че след 30 мин. с нея се чувствах някакси по-ефирна, нищо че кантара си отчита едно и също. Та май чакам само да се пооправи времето, в този студ никак не ми е комфортно да правя упражнения.
Лошото е, че май все си намирам някакво оправдание и отлагам във времето, а уви не съм на 20 години.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Абе, да ви питам...нови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано15.01.08 13:25



8-ия месец окончателно спря да го приема под каквато и да е форма и с каквото и да е смесено.





Редактирано от jana на 15.01.08 13:25.



Тема Re: иаз да се похвалянови [re: coccinella]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.08 13:32



Уф, блазе ти! Аз се чудя кога да си направя среща със зъбаря, а ми се ще и да се помоткам малко по магазините - сега вървят следколедните намаления и е направо убийствено удоволствие да ходиш и да си ловуваш по магазините

.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано15.01.08 14:08



И аз съм 1,72 и преди тежах 60кг. С по малко не се харесвам заради големия ми бюст. Тогава само той се вижда. Диети мразя ама и сега не се понасям. Никога не ми се е лепял шоколада, а принципно като ям за мен си взимам задължително от големите - 300гр я Милка, я Линд щото по малките не ми стигат.Доктора като разбра за моето ядене ме изследва за диабет - ама аз откакто се помня ям по толкова за да ми стигне.Реших сега да ходя в една клиника да ми направят тест от какво дебелея и да ми изготвят диета. Струвало 50лв. Та ще пробвам и ако има резултат ще дам отчет и кординати на който иска.



Тема Re: иаз да се похвалянови [re: coccinella]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано15.01.08 14:13



Жени,не ги ли пускаш малчовците на ясла и градина?
А какво стана с онази баба ,дето ви помагаше?
Искрен го записах в 8-ма.

Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано15.01.08 17:00



Оххх, това ми е ужасно болна тема. Винаги съм била слабичка до момента, когато ми откриха поликистозата преди близо десетина години...Едно лято просто качих 12 кила ей така дето се вика от нищото - моят коментар си е хормоналните лекарства. С диети драстично отслабвам, но после резултата винаги е плачевен. много утежняващ фактор при мен е , че обожавам да си похапвам. Кво да правя, незнам дали всички телета са такива, но аз просто обожавам обилната и хубава храна

...С бременността за мое изумление качих само 8-9 кила, като се има предвид,че се бях отдала на непрекъснат празник за небцето. Оттогава съм на мнение, че хормоните са голяма работа. Кърмих точно 11 месеца, от които 9 на ужасяваща за мен безмлечна диета, заради алергията на детето. Няма да ви казвам какво съм изживяла, заради пустия ми инат да кърмя. Няколко месеца след раждането приличах на младо момиченче - лолитка, бях се стопила неимоверно, а съм се хранила обилно - по едно време основното ми меню си беше бял хляб, лютеница и месо - и то посред лято..Но да не се отклонявам, както си бях отслабнала за няколко месеца толкова надебелях, че почти не ми стават дрехите отпреди да забременея...понякога си мисля, че отслабнах толкова заради едноообразната храна...Но повече за нищо на света не бих могла да мина отново по тоя път. При мен проблемът е в корема - дупе нямам, краката също са наред, но в корема съм като тава направо
А най-ми е гадно започването на диетата, бях решила от Нова година, а ей го кое време е вече.Помооощ



Тема Re: иаз да се похвалянови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано15.01.08 19:30



Калоян е на градина. Дамян ще тръгва от април в Ясла№1. Бабата на мъжа ми тази зима си остана на село, защото има дърва. Аз съм много щастлива от този факт, защото така ми спести доста разходи. Пък като беше при нас въпроса кой на кого помага беше спорен.
Съжалявам, че не можахме да се видм на Коледния базар. Братчето на твоята Богородица, картинката с борчетата на Герито, е у мен. Съжалих, че не можах да купя и бухала - бях измислила на кого да го подаря.



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано15.01.08 19:49



Щял да купува пушка, божей...........





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано15.01.08 20:46



И мен ме беше страх, но след второто раждане няма мърдане. По-евтино ще ми излезне да го намаля, отколкото да купувам сутиени. Над 100лв ми е единият, 75F na Simone Perele. Само от тази марка намирам такъв идиотски размер с огромна чашка и малка подгръдна, а и да издържа дълго време.
А пък за изгледа да не казвам. Грозна гледка.


И, като го направя, ще споделя Мъжа ми ми е обещал да ми направи този подарък още след първото раждане (въпреки, че е против).

И двата пъти качих по 30кг отгоре и то вторият път кожата вече отказа да се възстанови

вече майка на двама сина


Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: poзi4ka]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано15.01.08 22:04



На тази госпожа явно си й изпуснала юздите, като е по-възрастна от тебе и явно злоупотребява. То детето ако беше като робот тя за какво щеше да е?
Не ядяло, ми кой трябва да му приготви нещо вкусно и да му го предложи топло, навреме, със спокойствие и с търпение- ТЯ!!!
Дали ако го прави детето нямаше да яде?!? Тя те контраатакува, защото всъщност това за което тя се оплаква всъщност е основание ТИ да критикувашф нея а не тя- фдетето и нещо повече- това да й се отрази на заплатата на края на месеца...
Сменяй я, а от новата изисквай да го учи тя през деня и на гърне и на всичко. тази като се оплаква всъщност те притиска да премеш д й плащаш да работи на минимум т.е. да има грижата само детето да не се е пребило се и да му е предложила фолмално храна, без ангажимент да е нахранено дори.... а тя като гледам не се справя като прехвърля вината на детето и едва ли не се опитва да те кара да се чувстваш виновна... тя е цял ден с детето- тя трябва да го учи на всичко, какго ги би го учила, ти кога- докато спи ли да го учиш...

много нагло....
аз съм си плесната в устата и просто бих й платила следващата заплата наполовина защото тя пространно те е осведомявала как НЕ ти гледа детето...




Редактирано от fascinating oceanid на 15.01.08 22:18.



Тема Re: Охооооооонови [re: нeмиpницa]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано16.01.08 08:28



Ти внимавай....след някоя година да не ми се обаждаш , че твоя хубосник задява нашата мома и трябва да бъда снизходителен.......





Тема Re: Пикантерийки разни 14.01-20.01нови [re: fascinating oceanid]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано16.01.08 09:59



Уви, права си за много неща, но аз просто не съм такъв човек. Прекалено съм толерантна към хората и не мога да действам брутално. А самата детегледачка по принцип е свястна жена, но тя е от старата генерация жени-домакини, които са много предани към дома и домашните си и някак си не разбират новото време. Онзи ден напр. ми каза, че тя си слагала децата на гърне от 40 -тия ден от раждането и едва ли не на няколко месеца бебета вече били научени. А моят бил вече година и 9 м. и още не искал.
Уточнявам, че тя го гледа от Нова година насам.
Другият хит е, как на мен не ми остава време да готвя всяка вечер. Ами че това било задължително за всяка жена. Тя, докато мъж й бил жив, готвела всеки ден по две неща и му принасяла. А какво ядял моят мъж?! Това, че аз работя по цял ден, при това тежка работа, е без значение. Имало жени, дето работели като мен, но вечер стояли до късно и пак си готвели за семейството.
Е, съжалявам, но аз не съм като тях, нито пък се чувствам гузна от факта, че предпочитам вечер да обърна внимание на децата си, вместо да се хвана от вратата с тиганите и тенджерите.
Тя иначе не протестира, като я помоля да приготви нещо за детето - прави го с удоволствие и всеки ден, защото готвенето й е хоби. Но просто ме изнервя с учудването си, че АЗ НЕ СЪМ КАТО НЕЯ.
А дори когато "по случайност"

все пак нещо съм сготвила, не го одобрява (не открито, но мърмори). Все трябвало да бъде по-калорично, с повече мазнина, малко захар съм слагала на десертите, малко сол на манджите. Да не раздувам повече по темата - не е лоша жена, има много приятно излъчване и гледа добре детето, но в края на краищата всяка жаба да си гнае гьола. Трябва да приеме детето такова, каквото е, както и порядките в семейството. Точка.


Калоян - 06.05.2001


Тема Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 10:48



Ния без шишето не заспива, било то за следобедния сън или нощтния тя си иска шишето. Изпива едно и евентуално може да иска още. Това е задължителен ритуал, но незнам докога продължава и дали не трябва да огранича течностите. Обикновенно следобедния памперс е сух, но 2 дена се буди мокра (просто изключение защото не е увеличила дозата на сока).
Какво количество и да й го спирам ли, или това си е вид традиция за нея, която я подготвя за сън.


Благодарскоо





Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 11:23



На Ивана и ги спрях една седмица преди да навърши 2г, защото тръгваше на ясла, а там ме предупредиха, че с шишета не може. Отидохме в зоологическата и ги дадохме всичките на мечките. И спря да се буди през ноща за още защото тя пиеше по страшно много течности / над 2л за 24часа /. Иначе и ние така заспивахме само със шишето.



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: dafna]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 11:26



Дай координати на магазина от който си купуваш сутиените, че аз до сега бях на Триумф ама не съм доволна щото съм 75"Е" и обикновенно ми дават 80"Е", което ми е свободно в подгръдната и винаги правя корекция. А тези не съм ги срещала твойте.



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 11:32



Вчера след като ми се наложи да изляза по центъра и установих че няма какво да облека, отидох да си купя дрехи. Е побесях да ви кажа - първо всички дънки са два пръста над ...., второ са до 30номер / като от 30 до 30 се оказа голяма разлика/ и не можах да се вкарам в нищо

. Накрая си намерих едни много готини мъжки дънки който ми залепнаха. Харесах се, но факта че са мъжки ме подтисна яко. Аз не съм 100кг да му се незнае. После вече съвсем без самочувствие дойде реда на блузите. Всичко яко прилепнало и вталено. Като питах за нещо по широко, за да не ми подчертава корема /който все още не се е прибрал / ме гледаха като извънземно. Една прлодавачка даже ме прати в мъжки магазин , което тотално ме разби. Прибрах се в къщи смазана.



Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.08 11:51



Точно заради памперсите не е добра идея да се пият течности преди сън. Не пречи да опиташ да ограничаваш постепенно течностите до нулата. Ако не иска ще го оставите за по-нататъчен етап и така





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано16.01.08 11:51



Купувам ги от магазина на Триумф на Пиротска. Ще останеш очарована от тях, повярвай! Няма нищо общо с Триумф..които уж са най-най. Имат страхотен вид, стоят невероятно, абее...за пръв път да не ме е яд, че съм дала много пари за сутиен. Пиши после какво ти е мнението

ПП. Дават да пробваш всички модели, от които има твоят размер. Ако си го спестят ти си поискай. По принцип има само 1-2 немързеливи продавачки там.
Най-съм доволна от "модела с черешките", както те му казват.

вече майка на двама сина


Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано16.01.08 11:54



Може би не пиенето е причината, а сукането. Не знам какво шише ползвате Вие, но нашето беше с наконечник и Диди го сучеше до преди две седмици. Дори когато вътре свърши сока, той продължаваше да го суче.
Махнах го защото със зъби скъса наконечника /силиконов беше/. Сега му давам сок от чашка със сламка. Пак си пие течностите, но не заспива с тях.



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.08 11:54



Ти пък...първо ти си тъкмо след раждане и това ти е за трети път знаеш че корема няма как веднага да се прибере. Мен колко време след раждането ме питаха няма ли да раждам вече

. Остави това ами и сега се правят дрехи за анорексички само. Може ли най-големия номер да е за жена 50 килца на ръст 170



Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: coccinella]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 12:31



Ами не е заради шишето защото е с много дебел пластмасов накрайник (неразливаща чаща на NUK) и дори обръща устни доста, за да пие от него







Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: dafna]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 13:04



Е до този на Пиротска не съм ходила, но ще го посетя с удоволствие тия дни. После ще дам отчет





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 13:09



Ма за това ме хвана яд. Не може всичко да е като за китайки или анорексички. Добре, че мъжките дънки са с вталини крачоли, щото иначе с мойте слаби крака щях да изглеждам като Коко от цирка. А тези дето си ги взех някой може да различи че са мъжки само по закопчаването. Но факта че не се събрах в нищо дамско ме подтисна яко. А корема доста ми се е прибрал и не е много голям, но го има. Не е напълно възстановен, ама чак да не мога да си намеря дрехи





Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.01.08 13:11



Не, пие с вечерята, но не е значително количество. Гледам през деня да е изпила каквото и се е пиело.




Possum, sed nolo!


Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано16.01.08 13:30



Личката също не заспива без да изпие поне 100мл. влода.Той и през деня не признава нищо друго за пиене освен вода и чай.Сокове не пие.
От 6-я месец пие от магичните чаши на Авент, а от половин година пие от по-големите чаши на Авент.Ако свърши течността не продължава да смуче, но като цяло от бебе течносттите, които поема са около 1л. на ден.



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано16.01.08 13:34



Е, сега - анорексички

.Аз пък имам проблеми с дрехите, защото съм 49 кг и 164 см. Ами то просто няма панталони за мен , всички са правени за ръст поне 170.......Направо в ужас съм изпаднала. Така, че да си слаб и нисък хич не е хубаво.

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: tani4ka]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.08 13:38



Според мен ти просто си си нормална, може би малко слабичка, но в никакъв случай болезнено кльощава, за този ръст. А 49 килца на ръст 170 е различно нали

и това да е най-големия размер.
Иначе извода е ясен няма дрехи за нормални хора



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: tani4ka]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 13:38



Ама винаги можеш да го късиш, но не и да го разшириш

.



Тема Re: Пият ли течности преди съннови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано16.01.08 13:39



През деня пие колкото иска, не го ограничавам.
Вечер пие до 21ч, ляга си в 22ч. През нощта се буди 1 път, за да се изпишка.
Някой път количеството изпити течности ме изумява, друг път е нормално....

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано16.01.08 13:43



Така си е, ама ми се иска един път да вляза в магазина и като си обуя панталон продавачката да не ме гледа съжалително и да ме вика: Ами не сте порастнала достатъчно.



Борис - 03.06.2004

Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: tani4ka]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.08 13:50



Е ти пък акъл и такт от продавачки. Ако броях колко пъти ме убеждават, че нещо ще ми стане пък аз си знам, че дадена дреха е поне три номера по-малка

Има и приятни изключения да те слушат какво искаш и да изпълняват условията ти, но обикновено едно си баба знае, едно си баба бае.
Няма да забравя никога отивам да взема на мама сутиен. Тя е с огромна подгръдна обиколка(бивша състезателка по акробатика и спортна гимнастика), с нормално голям бюст. Аз с мъничка подгръдна и нормален, по-скоро към малък бюст. И провеждаме следния разговор с продавачката:
-Искам от един кой си модел 90С
-Ама за вас ли е?
Или аз съм с огромно разстояние между гърдите и моля за сутиен в бяло, без подплънки с голямо разстояние, и ми се дава или черен сутиен, или с подплунки или без разстояние...



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 13:54



Много ми е познато особенно за сутиените като почнат да ме убеждават, че еди кой си ще ми стане....



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.01.08 13:54



Хахахаха, да това е много типично

... и да ти говорят на "кака", "мацко", "душа".


Possum, sed nolo!


Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.08 13:57



именно



Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: surfline]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано16.01.08 13:57



Хихихи абсолютно типично





Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: Acя]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано16.01.08 14:04



Абсолютно позната ситуация - аз купувам блуза на мама. Тя е пълничка, мрази поло фанели. Харесах аз една блуза, продавачката ми вика: Дааааа, точно за вас е!

. Като разбра, че е за майка ми реши, че на възрастните жени все им е студено и ми бутна в ръцете едно поло.......И то след като спокойно й обясних, че точно тази блуза харесах...А бе, ужас! Платих блузата и излетях от магазина.

Борис - 03.06.2004

Тема Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 15:17



Само да питам откъде точно си купувате дрехите защото и аз съм 164 и не съм имала проблем с ръста досега? Е номерата малко ми бягат защото на дънки съм 28 и това е явно масов номер и много често липсва, гадно но факт


Аз забелязах друго - дънките са под всякаква критика напоследък. Не мога да си харесам просто, ходих в МОЛ-а, Сити-центъра, обиколих аутлетите, ходих и из кварталните бутици ... егати боклуците, или се кутира много здраво фолкинтдустрията и съответно като се търси това, това се внася ... ако харесам цвета на дънките в момента на изваждането им виждам разни кожени ръбове, черепи или жени като апликация на единият от крачолите, пайети разни ... простотия .
По отношение на блузите съм доволна, че вече се носят много туниките, винаги съм ги харесвала, а и повечето якета са ми къси, та с тях не ми мръзне д....то





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.01.08 15:23



Докато бях в София видях много хубави сиви дънки(нали това е топ цвят за сезона

) в Тера Нова и Бенетон - и на двете места имаше избор от размери и дължини и за малки, и за големи. Хвърли едно око, ако искаш.

п.п. Имаха и хубави панталони.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 15:25



Ами аз искам по-скоро тъмно сини .... търся си и панталон черен, но не от лъскав плат или ластичен

Трябва да ида, защото и на Ния нещо й окъсяха дънките, а последният път взех Бенетона едни 104 размер и като се прибрах се наожи да й ги подвия два пъти отдолу





Тема а някаква програма за степернови [re: jana]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано16.01.08 15:47



Право казват онези от телевизията - след новогодишните празници, когато най-много се купува бяла техника идва периода на фитнес уредите. Купихме си степер. Искам да сваля 3-4 кг и да стегна дупето и бедрата.
Обаче в книжката придружаваща уреда няма никаква програма за натоварването и изобщо някакви насоки. Единствено са дадени 3-4 упражнения за разгряване и съвет да се консултираш с личния си лекар, ако почувстваш дискомфорт при ползването му.
Хайде сега, ако някоя мама има и ползва такова чудо, да ми каже как.
Да уточня, че уреда се води от категория за домашно ползване /не е професионален/, няма точни степени за натоварването, защото то се регулира от един винт и дисплея може да показва три параметъра - брой стъпки, време и съответно стъпки за време.
Благодаря предварително.



Тема Re: а някаква програма за степернови [re: coccinella]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.01.08 16:08



Започни първите седмици с по 2-3 серии по 5 минути/2-3 минути/ почивка между тях. Постепенно увеличавай докато стигнеш 3х10 минути интензивно "катерене". Когато започнеш да правиш 3х10 може да си помислиш и евевнтуално да правиш упражненията 2 пъти дневно - сутрин и вечер. Това е общо взето най-просташката програма, но и най-ефективната. Моето степерче е още по-елементарно няма дисплей - само винт

.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано16.01.08 16:30



Съвсем честно си признавам - специално дънки си купувам от Варна

. Ходя си по 2-3 пъти годишно и се зареждам с чифт или два....

За блузките - от кварталните магазини, които са добре заредени и цените не са като в центъра

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано16.01.08 17:05



Аз вече наняколко пъти хващам, че цените в кварталните бутичета при нас са или същите или по-високи от някои магазини от МОЛ-овете.







Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано16.01.08 18:20



И при нас е така





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 08:56



Затова паля колата, грабвам детенце (което милото е отгледано по МОЛ-овете) и хем на топло, хем на шаренко и разнообразие за нея (тича като луда там и не слиза от ескалаторите), хем по-евтинко излиза вече







Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 09:13



Само дето е с обща вентилация и сега там е най-опасно

откъм вируси де.



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 09:39



Затова съм в застой о този месец нямам нови парцалкиии







Тема Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 11:10



Или просто съм със стара информация, или с голямо дете


.
Разпитвам за тях защото от толкова зор с това ходене по голяма нужда, че сега преди всяко ходене малката се оплаква от болки в коремчето. Не бих ли могла да й давам от капките за колики (тези или от старите) за да я облекча





Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано17.01.08 11:26



Пробвай първо с Еспумизан може да и помогне, поне на моите каки действаше страхотно и не съм усетила колики. А тези капки не съм ги срещала, но ще поръчам да ги пробвам защото Ники е с ужасни колики и нищо не му помага. Поръчах от Англия и Инфакол 3 шишета и пак нищо и сега се чудя какво да го правя. Пробвах почти всичко на пазара за малкия, ама за сега нищо не му действа.



Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 11:29



Не ги знам тия капки, обаче ти май е по-добре да не даваш на Ния. Доколкото съм запозната повечето капки против колики запичат..



Тема Re: Нови капки против коликинови [re: Acя]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.01.08 11:34



Да, моето бебе имаше голями ядове от Еспумизан. Ама, докато се усетя колко време мина


Акаше на 5 дена с голям зор, не е имал запек. Педито искаше да сменям млякото
И накрая се оказаха капките. Спрях ги и започна да си ака всеки ден.

Но пък при баткото влияеха много добре...

Инфакола поне не запича, но реален ефект не знам...

Сега съм купила Ентерокинд и давам от снощи..ще видим. И те се продават от скоро на пазара. Май са по-добър вариант, хомеопатични са.

вече майка на двама сина


Тема Re: Нови капки против коликинови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 11:43



С Дафна се заприказвахме и за нормофлора, че май е по-добрият вариянт, защото регулирал чревната флуора, вие как мислите? Не съм сигурна ако запичат дали сега е момента да са запичаме пак







Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано17.01.08 12:22



Аз също нито съм ги виждала, нито чувала, ооообаче цената им е...мамата си джаз!




Possum, sed nolo!


Тема Re: Нови капки против коликинови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 13:01



Изобщо не обърнах внимание на цената







Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор anamari (член)
Публикувано17.01.08 13:19



А Дуфалак не може ли? На Ани миналата година педито й го изписа за болки при изхождането-стават меки и не болят, иначе беше ужас. Дава се малко-1 ч. л. вечер.



Тема Re: Нови капки против коликинови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 13:52



Дуфалака го пихме, но той не е за болки, а за изхождане. Дори самият той предизвиква често колики при отделяне на газове. Ние го пихме близо 2 месеца







Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано17.01.08 14:17



Я разкажете малко повече за Нормофлора - от каква възраст стават. Малкия е много зле и направо полудявам вече, а снищо до тук не можах да му помогна

. Ходих до аптеката за тези другите Колиеф ама ги няма.



Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано17.01.08 14:54



Историйкаааа

от преди 2 години някъде.

На моята колежка в офиса й пристига пратка по куриер - огромен (ама огромен) букет червени рози. Тя го приема и натопява, подпрян на стената, в една голяма кана.

И понеже сме в отворен офис, в един момента минава шефа (един супер готин пакистанец) и казва "Това какво е?".
Отговор от девойката "Мииии цветя...."
Пак въпрос "Как цветя - аз нали виждам, че това са рози.... От кого са?"
И колежката "Амиии от мъж, от приятеля ми де" (с полуизвинителен тон).
Свиреп поглед, комбиниран с усмивка (а той това супер го влаееше като изражение) "Does your father know about this?"
.... "Not really, at least not right noooow" (с неизяснено изражение)
"Aaaa, you see this is why I already own a gun" (за справка Майра по това време е на има няма 3 годинки....)

Това беше повод за хилеж близо цял месец. И като мине следващ път "I have not seen any roses these days, either your boyfriend was kind of nice lately, or you were not..."



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: jana]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано17.01.08 16:49



Супер се издразних за пореден път от тия таксита


Ходихме с детето за малко на гости у една приятелка да се поразнообразим и ето че за пореден път тъпите бакшиши ми отровиха доброто настроение. Не стига, че този беше тотален темерут и приличаше на сериен убиец, ами и като ме прекара нарочно по царския път реагира супер просташко на възмутения ми въпрос. Е какво, натоварена с малко дете, детско столче и три плика с боклуци, какво мога да направя, да сляза и да продължа пеша???? Естествено удоволствието ми струваше двойно, отколкото преди 3 часа
Супер , ама супер се дразня от такива хитреци



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: dessbess]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано17.01.08 16:59



Именно по тази причина аз ползвам само ОК Супертранс. Там никога не ми се е случвало недоразумение, а аз ползвам таксита МНОГО





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Petya ()
Публикувано17.01.08 17:06



Аз оборудвах всички вкъщи с дънки на Esprit от МОЛ-а на Стамболийски - в момента са намалени с 40лв.





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Petya]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 17:23



А цветовата гама струва ли си?





Тема Re: Скапани бакшишинови [re: NadG]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано17.01.08 17:24



И аз ползвам ОК-еите, но онзи ден трябваше да се прибера от МОЛ-а до Красна поляна. Таксита там бол. А мен ме боли ставата не мога да мръдна. Първите две бяха "ОК"-ей. Добре че винаги гледам тарифите щото съм се парила. Та заглеждам се аз и какво виждам - много малка двойка запетайка петдесет и девет стотинки. Ако мине номера щото ако не се загледаш внимателно виждаш само петдесет и девет стотинки. Отказаха ми сума ти таксита щото им бело близко. Накрая един кажа 4лв и ме качи без да пуска апарат. Все пищат че нямат работа, а и с претенции.



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано17.01.08 17:27



Онзи ден като си търсих дънки в кварталните магазини паднах - цените 100лв, 120лв, а грозни - с капсички, камъчета, бродерийки, кожички и квото се сетиш.Вярно че не съм си купувала дънки откакто забременях с Ники ама ме разбиха и с цени и с грозотии.



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 17:29



Бързо тогава в съботата към МОЛ-а, белкем се засечем на касата







Тема Re: Скапани бакшишинови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 17:35



Да петенциите са им огромни просто.
И аз ползвам Ок-такситата, първо че не говорят много, второ като влезна не чувам Сашка Васева и трето доста често попадам на доста прилично изглеждащи шофьори.
Аз имах само един допир с таксите, Ния беше в количка още т.е. беше на годинка и малко, времето топло, колата развалена, а аз трябваше да стигна до центъра (Имахме клубна среща от Сватбените вълнения), както и да е спирам първо такси, той ме поглежда и казва "Не", спирам второ, отговора е същият, питам защо като разстоянието е доста голямо. Отговора, не можело детето и количката , имал газова уредба, а на предната седалка щяла да ми се измачка тапицерията .... третият го спирам и питам ще ме метне ли, той отговори положително и аз вече наплашена от предишния си опит питах - "Ама и детето и количката ли?"

Естествено човечеца се опули насреща ми в питанки ....





Тема Re: Скапани бакшишинови [re: jana]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано17.01.08 17:43



Еми, значи вече ще ползвам Ок... А тия от днес бяха от 9-12-63....Абе скоро на такси няма да се качвам да ви кажа...пеш е най-добре


Любимият ми лаф е "Айде пеш" - това преди доста години получих като отговор от една диспечерка, като си поръчах такси от Сточна гара до Аптека на Витошка, а така бързах за работа....



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Petya ()
Публикувано17.01.08 17:48



Аз взех тъмно сини...за такъв цвят отидох...имаше и черни. За дамските имаше по-голям избор откъм модели, но почти всички бяха тъмно сини...имаше и различни номера...(това беше във вторник). Докато мъжките почти бяха изкупени и едвам намерих пак тъмно сини.
Детски взех за баткото и пак имаше избор...Явно мъжете са по-активни в пазаруването, не са оставили много - много неща.

Има хубави намаления на Fox kids - аз им харесвам само нещата за до 2г...сдобихме се със жилетка с качулка за 9.99лв. Направих пълен отчет на пазаруването





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Petya]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано17.01.08 17:49



Супер ей така обичам, ако имаш път натам съботата ... знаеш къде да ме намериш







Тема Re: Скапани бакшишинови [re: Raboteshtata]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано17.01.08 17:50



Тези са били едни идиоти "ОК СуперШанс"............. тотални измамници!



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: jana]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано17.01.08 17:52



Това си го спомням





Тема Re: Нови капки против коликинови [re: Raboteshtata]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.01.08 18:37



Нормофлора се дава на кърмачета. На таблетки е. Бяха ми го изписали за баткото, когато беше малък, но не му ги давах заради алергията.
Това си е чист лактобацилус булгарикус. Изписва се при нарушена флора в червата, след прием на антибитоици, при диария, при дискомфорт и т.н. Но не е като Лактофлора.

Тези Колиеф са с ензим и това не ми се нрави много.

Пробвай Ентерокинд, Бейбинос, те са на билкова основа (извлеци от билки). Имало и кремче, с което се маже коремчето.

вече майка на двама сина


Тема Re: Като се заговорихме за кила ...нови [re: dessbess]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 18:41



Мисля си, че наистина си отслабнала, защото не си яла разнообразна храна. В смисъл определена група храни не си набавяла.



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: dessbess]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 18:45



Тъпак!
А да попитам защо мъкнеш и столче с вас?


Иначе мама си изпати с един шофьор от ОК.
Викам го на адрес, да я закара до централната автогара. Сяда в таксито мама и вече вкючен апарата. Мама попитала защо е така и той вместо да и обясни като човек, че това е цената за повикване плюс първоначалната такса, а започнал да и крещи. После пак и крещял искал да я сваля от таксито.



Тема Re: Нови капки против коликинови [re: dafna]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 18:47



Дентинокс е кремчето





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Petya]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 18:48



Мерси за инфото, ще отида да разгледам





Тема Re: Скапани бакшишинови [re: Acя]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.01.08 18:52



А и аз съм попадала на няколко кретена от ОК. Особено за единият, като се сетя и пак се ядосвам.
Но пък имам и много точни попадения, когато се ядосвам, че не съм им записала номера и да си ги викам пак.

А някои мами си носят столче за кола, когато пътуват с такси. Имаше и такава тема, та аз май бях единствената, която си позволи да каже, че не го правя. Имам предвид, че съм единствената, която не го прави, а не че си позволява да го напише.
А пък сега с двамата хептен няма да влача столче



Ох, пиша, като идиот, моля да ме извините, ама не съм в час тези дни

вече майка на двама сина


Тема Re: Скапани бакшишинови [re: dafna]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 18:56



Дафна, ти това ли имаше предвид тогава

И аз не нося столче за кола. как ли ще го понеса?! а пък две ...



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: dafna]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 19:07



Явно така сме се изказвали та сме се разбрали чудесно. Позицията ми тогава беше, че не е задължително да носиш в автобус и в такси сточле. Но пък, че е добре да има закон, който да задължава детето да седи в столче съобразено с възрастта/килограмите на детето.



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: Acя]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано17.01.08 19:09



Абе, знаех си аз, че теб сме от една порода! И понеже винаги мненията ми съвпадат с твоите, тогава много се учудих, честно!
Разбрахме се, де



вече майка на двама сина


Тема Re: Скапани бакшишинови [re: dafna]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 19:15



Чудесно е макар и след половин година да се разберем





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Acя]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано17.01.08 19:20



Аз пък съм решила повече да не стъпвам в МОЛ поне месец. С много широки пръсти съм и просто не мога да се въздържам от пазаруване.

Не искам да се сещам колко дадох за последните два чифта ботуши, които си взех тази зима. А за бижутата на Сваровски и Оксет... ужас, но са просто върха и съм влюбена в тях. Такива като мен трябва да стоят вързани в клетка или да не излизат по магазини без бодигард.


Калоян - 06.05.2001


Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: poзi4ka]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано17.01.08 20:49



Да видим кои мами бяха на диетка?
С огромно "не"желание ще им я разваля поне за празника си.
Да се почерпите за мое здраве и да ви е сладко:





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Petya ()
Публикувано17.01.08 20:50



Успешен пазар







Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 20:53



Какъв ти е празника

?



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Acя]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано17.01.08 20:54



одъртях..........





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано17.01.08 20:58



Да си жива и здрава, много успехи, любов и сбъднати мечти. С най-голямо удоволствие се отдавам на сладката ти почерпка.



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано17.01.08 21:13



Честито и от мен! Само хубави неща да ти се случват! И аз се почерпих виртуално

и дано издържа да си легна само с виртуалната почерпка че лигите ми потекоха



Тема Re: Скапани бакшишинови [re: Acя]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано17.01.08 21:54



Ами взех столчето най-вече, защото трябваше да я храня, а пък тя е доста шавлива когато се храним

....Ама това е друга тема
А също много ме възмути, че цените са ужасно надути - значи цена на повикване 0.50 и първоначална такса 0.60= още на светофара сметката беше към 1.50???!!!



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Petya]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано17.01.08 22:01



Аз пък в неделя намазах оттам две блузи, много готини...а понеже едната е еднаква в цветово отношение с един мой пуловер, допреди малко мъжът ми твърдеше, че ми била стара

и съм се майтапела....горкия



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано17.01.08 22:37



честит рожден ден и от мен!



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано18.01.08 08:55



Ами, честито, тогава!


Да си много здрава, права, щастлива

вече майка на двама сина


Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: poзi4ka]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:05



ООоо говори ми. Пазаруването ми е хоби и съм като "луд с къртечница" (така ме описва мъжа ми) като съм с пари по магазините. Нямам никакви спирачки. Какви неща си поръчах от сайта на Сваровски

Сега трябва да измисля как да ги внеса в къщи като дойде поръчката





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:11



Честит Рожден Ден
Да си жива и здрава
Много щастлива и усмихната
В личен план - да пиремат детенце в детската градина (това са сегашните трепети и мисли)
Добре, че почерпката е виртуална та тези вкусотии няма да ми се лепнат пак на д...то







Тема Цаката на свалянето ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:23



... е да ядеш еднородна храна. Това е основата и на повечето диети (нашумялата на др.Пиер Дюкан, Точковата). Ако ядеш само белтъци организма се справя много лесон с тях без да слага запаси по корем, задник и прочие. Разграждат се много бързо.







Тема Re: Нови капки против коликинови [re: dafna]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:26



Много мерси, това кремче на коя фирма е не разбрах само ?







Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано18.01.08 09:27



Така е, но се притеснявам да не започнат да се излъчват преклено много токсини в кърмата

, как мислиш докторе



Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:30



Ха ха ха нали не сте изцяло на кърма, по колко кърмеше ти?
Айде аз от понеделник ще се подлагам на тая на др. Дюкан да я пробвам за седмица, че имам едни 2-3 кила, които ме дразнят зверски







Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано18.01.08 09:34



ЕЕЕЕ одавна не сме само на кърма. Кърмя преди следобедния сън(не винаги), вечер преди сън и нощем.
Обмислям и аз за тази на Дюкан или точковата, която ми се вижда подобна.



Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:37



Да разликата е, че на точковата можеш да си позволяваш чат пат кашкавал, сирене и прочие, докато на Дюкан няма мърдане от месот на скара без мазнини


Мисля, че няма да е проблем да се подложиш. Така или иначе Габи ще си взима всички останали съставки от другите хранения, ти само ще я подсилиш с белтъчините





Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано18.01.08 09:42



И ми се струва по-лесна за изпълнение от тази на Дюкан.
Мен не ме притеснява какви хранителни вещества ще доставям на Габи а дали няма да я натровя, защото се излъчват доста токсини при отслабване.



Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:48



Така е, но това не са много драстични диети, за да излъчваш кой знае какви токсини. Знам ли, аз с кърменето не съм много на ти

за добро или лошо.
Другият вариянт е да си дадеш още малко "отпуска" и да си похахваш каквото ти душица иска, пък след някой и друг месец като спрете с кърменето да запретнеш ръкави





Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано18.01.08 09:51



При всички условия намалявам яденето до 2-3 килограма на месец няма проблем да смъквам

и започвам спорт и разходки



Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 09:59



Трябва си, че ей сега идва топлото време, хвърляме дебелите дрехи и .... мда







Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано18.01.08 10:00



Аз и с дебели дрехи изглеждам

плашещо пък иначе...



Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 10:31



Имаш извинение .... виж вече като стане на 3-4 г. Габи нямаш за помотването си, но в крайна сметка както се чустваш добре.







Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано18.01.08 10:58



Честит рожден ден!

Да си здрава и усмихната, по-малко болести и ядове през тази година!

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: нeмиpницa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.01.08 11:09



ти не одъртяваш - ставаш интересна

.
Наздраве!



Possum, sed nolo!


Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор anamari (член)
Публикувано18.01.08 12:37



Кремчето и то се казва Бейбинос-фирмата е Дентинокс-Германия. Капките ги гледам в момента-и за големи деца има дозировка за лечение на коремни колики във връзка с храносмилателни разтройства. При нас кремчето имаше по-голям ефект, отколкото капките



Тема Re: Нови капки против коликинови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 12:58



Как се третиа кремчето?





Тема Ходихте ли вече ...нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 12:59



с дечурлигата.
Или е за по-големки, защото като чета има доста забавления за по-разбиращите





Тема Re: Нови капки против коликинови [re: jana]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано18.01.08 13:07



Не знам точно.... маже се коремчето с кръгообразни движения по часовниковата стрелка.
Но и аз съм чувала, че действа страхотно в комбинация с капките.

вече майка на двама сина


Тема Re: Нови капки против коликинови [re: dafna]  
Автор anamari (член)
Публикувано18.01.08 13:11



дафна го обяснила точно.



Тема Re: Нови капки против коликинови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 13:12



Благодарско ще пробвам в комбинация с капки







Тема Re: Ходихте ли вече ...нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.01.08 13:17



Звучи и изглежда страхотно!




Possum, sed nolo!


Тема Re: а някаква програма за степернови [re: coccinella]  
Автор Petya ()
Публикувано18.01.08 13:58



Аз го ползвам (по съвет на мъжа ми - намерил някъде в Интернет) през ден по 20мин. сутрин на гладно...това било за отслабване режим...има ефект според кантара, а и стяга(или поне аз така се надявам

). Сега като съм си вкъщи е добре като време...изпращам баткото и таткото в 8h и докато стане Деси към 9 - 9.30h се покатервам за 20мин., но като ходех на работа беше лекоооо неудобно - сутрин от 6.30 до 6.50, но какво да се прави "трай бабо за хубост"...от друга страна пък се чувствах много добре после през целия ден





Тема Re: Ходихте ли вече ...нови [re: jana]  
Автор Petya ()
Публикувано18.01.08 14:03



Ние не сме...но ще отидем...

А може и таткото да изпратим, нали е с отстъпка, а мама в МОЛ-а (Sofia City) ...той май е най-близко





Тема Re: Ходихте ли вече ...нови [re: jana]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано18.01.08 14:04



Там не съм, ама мисля да ги заведа ей тук:





Тема Re: а някаква програма за степернови [re: Petya]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано18.01.08 15:32



Кажи ми за ефекта, явно го ползваш от доста време?



Тема Re: а някаква програма за степернови [re: coccinella]  
Автор Petya ()
Публикувано18.01.08 17:03



Има ефект при бедрата и дупето - стягат се.
Ако се спазва и малко ограниение при храната - примерно т.н. нисковъглехидратна диета се и отслабва. Аз лично гледам да се ограничавам откъм сладки неща, газирано и хляб и тогава се свалят и килограми. Но не става отведнъж, след около месец може да има лек забележим ефект...Аз сега се надявам за лятото да съм във форма вече след раждането...

дано да се получи...





Тема Re: Днес съм мама на пълен работен ден...нови [re: happy_mama]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано18.01.08 18:32



Ей, Хепи, как съм те изпуснала, бе? И аз съм мама на пълен работен ден тази седмица. Малката мунка си беше вкъщи тази седмица, че е много сополива. И аз трудно достигам до кафе, подреждане, да не говорим за компа - то си ми и личи - не съм се появявала почти в клубчето тази седмица. Дано майка ти се оправи бързо!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано18.01.08 19:11



И аз съм от ваш`та категория, само дето не знам точните си килограми в момента. Последно като се теглих, ноември май, бях 72 кг. С Бела качих до 80, после свалих до 65 и както виждате качих ужасно в последната година и половина. Да не говорим, че имам килограми от Коковата бременност. С него тръгнах от 60, свалих до към 56-57 и в крайна сметка накрая бях 70. Направо съм се хванала за главата вече с тия килограми - няма сваляне и това е! Мислех си да направя една консултация с доц. Байкова или направо да направя едно лечебно гладуване съгласувано с д-р Гайдурков, че и без това имам здравословни проблеми.......




в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано19.01.08 08:49



Я, какъв хубав лаф сте му дръпнали, а пък аз съм го изпуснала

. Обмислям сериозно и аз да почна диета от понеделник. Дали да не си пуснем една специална темичка по въпроса за подкрепа през трудните моменти!?

Друго не можах да разбера, Янче, точковата и тази на др. Дюкан нали са различни диети? Първата я открих с линка, който беше пуснала, а втората?!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Raboteshtata ...нови [re: Raboteshtata]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано19.01.08 08:56



Аз искам!!!!!!!

Кажи коя е клиниката и как е минало при тебе! Плийззззззззз!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Охооооооонови [re: TCP/lP]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано19.01.08 09:03



Ей, страхотна носия! Аплодисменти за майстора/ката й! И как хубаво й седи на малката мома!

Откъде я имате?

Гледам и вас дядо Коледа ви е дарил с прахосмукачка....... И ние така осъмнахме на 25-и....... Играе ли си Вики с нея, щото Бела не е особено ентусиазирана?


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано19.01.08 12:25



Понеже чета винаги в пълен преглед, та изпускам по нещо...да кажа за дънките.
Ако искаш отиди до зала Универсиада, има страхотен щанд за дънки. Скъпи са, но от там са ми най-сполучливите покупки.
Страхотни модели, класически дънки, голям избор, избор на размери и са си маркови.
Като влезнеш през центр. вход тръгваш наляво, щанда е от дясно.

И платовете са им хубави, абе...много съм доволна.

Щанда го има от години, дано още е там, защото откакто забременях не съм го посещавала.

вече майка на двама сина


Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: dafna]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано19.01.08 18:02



Знам гоооооооооооо







Тема Re: Цаката на свалянето ...нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано19.01.08 18:04



Това е идея, ще пусна нова тема за решилите да се присъединят към нас с диетата. Значи Дюкан и точковата са на един и същ принцип - т.е. преобладават предибно белтъчните храни. Но тази на Дюкан май е по-строга и на 4 етапа. Като пусна темичката ще пусна и линкове към бг-мама, там като влезнах има доста за четене по нея . Дори ще копирам оттам идеи за рецепти на мамите... ще плагиатствам малко, ама те ще ми влезнат в положението надявам се

Заемам се с новата тема





Тема Теста за дебелеенето ...нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано19.01.08 18:07



Го правят в един руски университет и струваше миналата година към 1300-1500 лв. Дори Венета Райкове миналата годин асе хвалеше ,че правила теста. А на майка една приятелка се прежали и даде парите й се сдоби с графика на храните според нейното ДНК.
Мисълта ми беше, че ме съмнява да се прави същото в Бг за 50 лв







Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано19.01.08 18:17



И там ли няма



вече майка на двама сина


Тема Re: Теста за дебелеенето ...нови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано19.01.08 18:26



Не е кръвен тест - знам го него. Някъде в списанията четох че вече го правят и в Бг, ама цената беше 3000евро - което ми направи впечатление и всъщност тука ти взимат кръвта, а теста се прави в Белгия и според мен не е достоверен защото тестват върху техните яденета, а те нямат нищо общо с нашите. Този се прави в клиника Панацея и е чрез компютър - лепяли ти диодчета и нещо отчитало. Не съм ходила още и незнам точно какво представлява, обясниха ми го на бързо. Моята приятелка е доволна и е започнала да сваля кг. Аз чакам една друга приятелка да запише часове и за това още не съм отишла. Мисля да пробвам точковата от понеделник докато успея да се затътря в "Панацея".



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: dafna]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано19.01.08 18:44



Ха ха не имах в предвид, че го знам, но съвсем бях забравила за него

Непременно ще потърся и там
Целувки





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано20.01.08 19:49



купи ли си дънки?
аз снощи си взех от Аутлет Принцес, бившия кореком до Хит в Младост.
Имаше намаления на Riffle и replay. Аз си взех от аутлета на скандал дънки на томи хилфигер.



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано20.01.08 20:09



Да ти кажа не съм, предпочетох да завед аНия на Бонсови боляни и се пързаляхме наволя. Сега през седмицата след работа ще се надигна дотам. Къде е точно Принцеса, че съм скарана с Младост, доколко работят ако знаеш случайно. Какви пари са дънките и има ли хубави?





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано20.01.08 20:39



По-добре си направила


За работното им време не знам какво е. Има готини модели, за моя вкус разбира се. Аз гледах за класически дънки, без капси, бродерийки и други изцепки, с прав крачол, ако може не с твърде ниска талия. Имаше. На райфъл, сори за спелинга, бяха около 60 лв, на риплей около 100 лвм на томи са 90 лв, намалени от 180 .
Като тръгнеш от цариградско шосе в посока младост, трябва да завиеш в пресечката дето завиват 213, 306, 214 и т.н. тръгваш по самия път и минаваш мисля, че след 5-тия светофар трябва от другата страна на пътя да видиш ХИТ-а, а веднага след него ще видиш аутлета, това е бившия кореком. Ако тръгнеш от околовръстното ще минеш покрай полицейската академия и си караш все по тоя път ще го видиш веднага след едно много особено кръстовище в дясно ти се пада съответно



Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: Acя]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано20.01.08 21:35



Аз идвам от Студ.град щото след работа ще тичам натам. Т.е. ще излезна в Младост на кръстовището където е Макдоналдс

Доколкото успях да разбера хващам булеварда към Американския колеж, не към Патиланци нали? И там по този път от ляват астрана се пада, ще го видя не е малка сграда





Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано20.01.08 21:50



Добре дошли в моя квартал!

Това е съвсем близо до нас. Янче, като идваш от Студентски и на кръстовището на Шел завиваш надясно и после само направо, т.е. никакъв завой наляво към Патиланци, колкото и да ти се иска да си поиграеш там. Има 1 действащ светофар точно на ъгъла на Макдоналдс - на нсего си направо, после още един съвсем нов - пешеходен, който не работи, след това 3-и светофар на голямо кръстовище и там си само направо, после още един 4-и светофар, който е специално за влизане в Хит и на него си направо, после още един 5-и светофар - пешеходен и след него правиш обратен завой и в първата пресечка вдясно влизаш за паркинга на Кореком-а. Свиркай, ако имаш проблеми! Пък може и ние с децата да дойдем - там има такава огромна зала със всякакви въртележки, игрушки и какво ли не!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано20.01.08 21:55



Направо ви завидях за къта за деца. Тук си нямаме такъв ние пък

Ами ако има проблем ще свиркам пък ти се ослушвай. А знаеш ли до колко работят?





Тема Преса за косанови [re: jana]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано20.01.08 22:01



Имам скоро РД и от фирмата почват да ем подпитват какъв подарък искам. От една седмица съм вече в полудепресия, защото незнам какво, смисъл всичко си имам буквално. Замислих се за преса за коса, и то по-скоро за накъдрянето. Незнам обаче каква марка, чух че ми хвалят Babyliss, но не съм сигурна да заложа ли на тази фирма или да си дебна по-известните имена







Тема Re: Друг проблем по повод дрехите ...нови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано20.01.08 22:15



Не

!


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: Охооооооонови [re: cchery]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано21.01.08 00:23



Ами какво да ти кажа, поигра си с прахосмукачката точно 5 мин и я заряза, никакъв интерес......



Иначе носията я уши баба и на Вики (тъщата демек). В техния край (македонския) са запазили доста традиционни моменти....



Тема Re: Преса за косанови [re: jana]  
Автор Misis Diana ()
Публикувано21.01.08 00:56



За тази марка нямам наблюдения, моята е на филипс с керамияни плочи и съм много доволна, препоръчвам марката, обаче моята е за изправяне.



Тема Re: Преса за косанови [re: Misis Diana]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано21.01.08 09:09



Аз се специализирах в изправянето на коса със сешоар и четка, защото съм къдрава по принцип, но не ми харесва и се изправям всеки път. В началото прибягвах до услугите на фризьорки, но ми излизаше солено исе научих сама


Искам с приставки






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.