Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: jana]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано10.01.08 09:58



Както каза Ася- с 300лв. е по- ефтино, ако ЗК покрие част от разходите. Самото раждане (нормалното) е със 100лв. разлика и ЗК покрива престоя в болницата.



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано10.01.08 09:59



Аз пък направо се чудя до следващия път дали няма да стане 1000 лв раждането.

Тия хора как си представят нещата.....

Борис - 03.06.2004

Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: rimia]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано10.01.08 10:09



Това е една от основните причини, поради която избрах частната болница. По времето когато бременеех, на свекърва ми и оперираха апандисит в държавна болница. Тя си беше избрала препоръчан лекар за самата операция. Няма да разказвам как мина по нататъшния престой в болницата...





Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: rimia]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано10.01.08 10:12



Аз също уж раждах с уговорка в Майчин дом, но т.к. раждането се случи 3 седмици по-рано, а и доктора май не си беше в София като му звъннах, се получи такова объркване най-вече от негова страна, че заради приказки от рода на "Не може това да е раждане, внушаваш си, чакай още малко" - влетях в приемното с яркочервена кръв и 10 см разкритие....Ужасът, шока и емоцията си казаха думата и след като родих набързо-набързо за 20 минути при дежурния екип, майка ми от емоция плати 300 лв на докторката. За тези пари не съжалявам, защотото онази ме настани на 7-ия етаж, идваше всеки ден да ме вижда, показа ми какво да правя с гърдите си и накрая самосиндикално ми махна и конци, което въобще не й влиза в работата....
Иначе при онзи май щеши да ми иска между 600 и 800.

по принцип съм против да се натискам да си плащам, но бебето беше с увита пъпна връв и затова решихме да се подготвим...пък то какво излезе накрая



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано10.01.08 10:16



ами променили са се баси

Направих си сметка, че ако беше готова по-рано Токуда можех там да раждам и пак щях да платя същите пари, но легално не искам да коментирам другите условия.



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: Acя]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано10.01.08 14:39



Не съжалявай за Токуда. Май само име си изградиха заради техника и условия, но другото....
По темата: първите ми две раждания бяха без избор на доктор в Св. София. Първия път попаднах на кофти екип и раждах сума ти време. Втория път бяха много готини и родих доста бързо. За щастие нямах усложнения и при двете, а и шевове нямах. Не съм плащала нищо. Сега обаче понеже се падаха празниците несмях да рискувам и си избрах доктор. Платих официално на болницата 500лв и останах изключително доволна и от внимание и от всичко. Раждането ми беше за час и половина без шевове на голямо бебе и доктора всеки ден идваше да ме види и на изписването ми дойде да провери всичко наред ли е. Просто беше изключително внимателен. А е млад и готин - 75ти набор

.



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: rimia]  
Автор Nemo^ (ex Diana^)
Публикувано11.01.08 12:07



Ще раждам, живот и здраве във 2-ра градска.
800 лв избор на екип за секцио - имам уговорка с лекар, който ми следи бременността.
Мисля, че за анестезия беше 250 лв.
ВИП стая 53 лв. Всичко това се плаща на касата. Не на ръка.



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: Nemo^]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано11.01.08 13:54



Тоест вече не се плаща нищо на ръка, така ли? Поне в МД в София, където е 400 нормално и 500 секцио - избор на екип, плюс упойките отделно. Преди 3-4 г се плащаше на лекар плюс 80 лв за избор на екип и 100 лв за упойка, доколкото помня. А ВИП - отделно.



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: rimia]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано12.01.08 15:51



Платих пакетна цена 900лв в бившата Тина Киркова, която включваше избор на лекар /отделно е 500/, 250 за водно раждане, 100лв присъствие на бащата, 100лв за самостоятелна родилна зала и даваше предимство на "опашката" за ВИП стаи. Исках двойна ВИП, те са по 30лв, но нямаше свободна и ползвах единична те са по 75лв.

При други обстоятелства нямаше да ползвам ВИП но в тях бебето си е почти през цялото време което ти искаш при тебе със сигурност /освен за къпането и визитацията в детското/ а и в случая направих плексит и добре че си бях сама в стая и със самостоятелна баня и като се освободи двойна ВИП я отказах.
Имахме малко жълтеница и останахме 2 дни вповече т.е. 5 дни по 75лв ми струваше престоя. Но предвид това че за да си изпие коластрата и за успешното кърмене е важно още от самото начало бебето да е при тебе и да суче на поискване- си заслужаваше парите. Ако щете само като сметнеш какъв разход е АМ на месец излиза че дори чисто финансово пак е по-добре.
Всичко съм платила официално на каса с документ.

И Понеже мойта докторка си е на щат точно в родилното всичко си беше ОК и с останалия персонал- те са колеги, имат си доверие, помагат си. Виж отношенията между щатните и тези лекари които са приходящи от ДКЦ-то май никакви ги няма и когато те изражда лекар от ДКЦ-то щатните те гледат накриво и си правят оглушки. Преполагам нещата опират до това кой носиотговорността и ако не се познават и си нямат доверие- естествено пасуват за да не си усложняват живота. Още повече лекарите от ДКЦ-то според мен са доста по-неопитни, щом израждат САМО ако някой ги е избрал, отколкото щатните, които израждат по 10-20 бебета на смяна. Сигурно щатните не искат да може да им се лепне на тях евентуална грешка на избрания лекар и затова не се намесват. Не че е толкова завист или нещо подобно. Е може и да им е малко тъпо ако виждат че на някого който е доста по-зле от тях като опит и квалификация му се плаща за да свърши по-зле нещо което те правят всеки ден... ама това си е избор на пациента и негово право да се довери на когото реши.

Според мен спокойно можеш да родиш в Тина Киркова при дежурния екип без да плащаш. Има доста постове от наскоро родили майчета там и са доволни от отношението и без да са плащали. Моето впечатление от предродилна зала също е такова. Спокойно.
Аз самата може би също бих родила при дежурен екип, но исках водно раждане а то е само платено и само с избор на лекар. Просто като чета по форумите излиза че там почти няма лоши лекари. С изключение на 1 или 2-ма конкретни...
Много по-съществено е да си максимално подготвена за кърменето-не разчитай на лекари и акушерки след като родиш. Най-добре просто изчети наред библиотеката на кърмаческия форум в БГ МАМА.


Редактирано от fascinating oceanid на 12.01.08 15:56.



Тема Re: По колко им се дава сега на ръка?нови [re: rimia]  
Автор else (varelse)
Публикувано13.01.08 15:28



Токуда. Всичко се плаща на касата и никой не приема нищо на ръка под заплаха от уволнение.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.