Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Картофено пюре, кърма.... ???нови  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.01.08 11:07



Имам въпрос за захранването. Педиатърката каза да започвам с картофеното пюренце, ама моят хубавец не ще да чуе за готово картофено пюре, а и доки препоръчва аз да го правя (уговорката е, че имам домашни картофи - поне знам за това че не са торени). Обаче тя ме кара да го правя с адаптирано мляко, а аз имам цял фризер замръзена кърма. Идеята била да свиква с различни вкусове освен на кърмата бебето.
Въпросът ми е към майките, които са правили картофено пюре, някоя използвала ли е замразена кърма за целта и как точно го правите?
Благодаря предварително.



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: *margo*]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 11:17



Не съм имала замразена кърма, но съм го правила с прясна кърма. Според мен довода да свиква и с други вкусове и за това да му се дава АМ е несъстоятелен, да не кажа друга дума. Да не говорим, че ако направи не дай боже някаква алергия или проблем как ще разбереш от АМ ли е или от картофа? Предполагам замръзената кърма я оставяш да се размрази и после на водна баня я затопляш до телесна темепература и добавяш към картофчето. Ако не го кефи картофено пюре става да му даваш и морковено или тиквено, те са с по-сладникъв вкус и не познавам бебе, което да не харесва тиквено пюре

Или да му добавяш към картофчето малко ябълково пюренце



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: Acя]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.01.08 11:24



И аз до подобен извод стигнах с това за АМ - чак пък да купувам специално, заради пюрето. Ще пробвам от понеделник с картофче, ако не иска давам малко морков или тиква (каката така прояде зеленчуковите, чист картоф е яла първия ден и толкова) - е, вярно при нея с АМ, защото вече нямах кърма. На мен хич не ми се искаше да бързам с пюренцата, но плодовото го вкарах в менюто на кърмаческата стачка - реши проблема. Сега ни мъчат зъби, суче трудно, шишета не иска изобщо, а да давам кърма с лъжичка си е наказание - нито мога да изцедя достатъчно, нито нищо, а е най-трудно обедното хранене, тогава е разсънен и суче съвсем малко. После цедя, давам с лъжичка, но не е работа. Затова ще се помъча още малко да възстановя това хранене и ако не стане ще го заменя с пюренце, не ми се иска да се отбие, защото го боли да суче и му е трудно...



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: *margo*]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 11:52



хммм това ми се вижда странно. Колкото кърмачета познавам всичките висят повече на гърдите на майките си като започне зъбоникненето. В същност аз така познавам, че скоро ще има нов зъб-започва едно често суканееееееееееее до припадък. Сигурна ли си, че е зъбче? А и това, че суче малко не знам дали ти е критерий, може просто да изсуква по-бързо всичко нали е буден=суче по-съсредоточено поне аз така мисля.



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: Acя]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.01.08 11:57



Ох, не знам. Като цяло, когато е буден - разсънен, само на обедното хранене е такъв периодът едва го накарвам да засуче и след най-много две-три минути се отказва. После няма сила да го накара да захапе пак. Ако дам още малко с лъжичка - хапва (по около 30-40).
Иначе на другите хранения обърнах така нещата, че да е време за хранене веднага след събуждането и се храни добре.
Каката се отказа от гърда с никненето на зъбите, знам ли. Но тя определено харесваше шишето, а той не.



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: *margo*]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 12:07



Защо не опиташ да го оставиш да хапне колкото иска и да видиш кога пак ще иска папкане? Ако е много скоро може наитсина да не му стига, обаче има вариант да му стига нормално. А как му е режим-горе долу де? Няма ли шанс да е сит от предното хранене? Да не би сокчето или плодовото пюре да са предното хранене? Не можеш ли да го оставиш когато прояви признаци за глад тогава да му дадеш, а не когато е обичайния му час за обедно хранене?



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ??? [re: Acя]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано08.01.08 12:11



до вчера се мъчихме на три часа да ядем, но определено има лош апетит, днес съм решила да карам на три и половина часа. май ще проработи. като гледам върви към петкратно хранене, но все си мислих, че му е рано. Каката съм я хранила по шест пъти до доста голяма (тя си хапваше и нощем). Сега се успа, ще видим. По стария начин на хранене след обеднтото хранене прави къс интервал - не издържа три часа, а при другите хранения ги подминава трите часа. Ще видим с днешната проба какво ще излезе. Така или иначе съм решила пюрето да е най-рано от другата седмица.



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: *margo*]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 12:19



Ами децата са различни, едни се хранят по 5 пъти, други по 7 и това си е до дете според мен. Можеш например нощем един или два пъти да го взимаш да го кърмиш, така както си е заспал

.
И просто се успокой дечицата са различни, важно е как изглежда и как се чувства. Освен това пак те съветвам потърси консултант по кърмене. Тя дори на живо може да ти помогне и да ти даде най-адекватни съвети или само да те успокои, те са минали курс на обучение



Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: *margo*]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.01.08 12:32



Раничко е малко за пюре.
Иначе Ася ти е дала много хубави съвети - размразяваш на водна баня, пасираш, и добавяш пърмата. При моята картофеното пюре беше брутално изплювано, докато не ме светнаха, че е прекалено гъсто. В крайна сметка го разреждах до консистенцията на по-гъста боза и го хапваше с удоволствие.
5-кратното хранене не е проблем, ако бебока пълни редовно и обилно памперсите

.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Картофено пюре, кърма.... ???нови [re: *margo*]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано08.01.08 12:45



на колко месеца сте. ние сме на 5 и сьщо почнаха да ни мьчат зьби.яде по 100гр на 3часа и докато суче изведньж изплаква. аз не я кьрмя защото пия лекарства. на обяд изяжда по едно плодово пюре слажица .а сега има толкова готови пюрета вьобще не се занимавай да правиш в тях има точно изчислени витамини за нуждите на едно дете. пьрвото ми дете получи алергия от кьрмата ми беше един ад аз кьмя то плаче.почнаха обриви а лекарите викат чисти се .никой не можеше да предположи че има алергия от кьрма. накрая на детето дупето стана огромна рана .почнахме да ходим на какви ли не лекари и накрая установиха че еот кьрмата . сложиха ме на диета 2 седмици ипак почнах да го кьрмя и почна всичко от начало. минахме на изкуствено мляко за алергични . така че едно дете ако е предразположено кьм алергии и на 10 месеца да го захраниш и дом . храни да даваш пак ще се прояви .алергиите са наследствени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.