Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Шушу-мушу къща разваля 07.01-13.01нови [re: Acя]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.01.08 11:22



Сладурка - ще има да разказва приключения май доста дълго

.


Possum, sed nolo!


Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Acя]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано08.01.08 11:24



Права си че няма смисъл, но ти ВИНАГИ ли успяваш да удържиш на това което си казала? Аз се опитвам, но не винаги устисквам

, особенно когато реве и не спира доста време. Накрая го гушвам и предлагам освен варианта заради който реве и алтернативен (разбира се непротиворечащ с моето мнение). Много бързо се успокоява, но незнам дали не греша и да си мисли че ме е победил.



Тема Re: Това дребното посяганови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R)
Публикувано08.01.08 11:24



Ами и аз много се дразня на Коко, че така пищи или особено като вземе нещо на Бела и се разпищят в дует - тя, че си иска нещото, той че съм му го взела и аз направо му се заканвам, че ако не размисли си вземам нещата и излизам от апартамента и ги оставям сами да се оправят. Това в изключителни случаи, защото ме е страх, че моята закана ще ми се върне от него тъпкано

- не бих се учудила ако чуя от неговата уста моите си думи някога. Кво да ти кажа, може би и така им изнася понякога.


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Тема Re: И снимкинови [re: cchery]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.01.08 11:30



Да, и ние точно тогава пътувахме - от София тръгнахме в мъгла, но около Вакарел като блесна едно слънце и като светнаха тия заскрежени дървета...лелее като от пощенска картичка беше

.
Има красота в зимата.

п.п. Много бързо растът дечурлигата - и ние снощи с мъжът ми гледахме снимката на Бели и точно това си говорехме и гледахме снимките от срещата - какви бухти бяха като се видяхме, а сега вече са си човечета>говорят, тичат, подреждат, помагат...още малко и ще домъкнат по някое гадже в къщи за ужас на татковците(и баткото при вас)


Possum, sed nolo!


Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Tedulina]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 11:34



Е, щях ли да съм човек ако винаги успявах. Но в болшинството случаи удържам. Ако на нещо не мога да удържа просто в този момент не го забранявам.
Това с алтернативния вариант е добро решение и ще се опитам и аз да го приложа

Иначе не съм против носенето на децата, бая нося и Габи и Ели, понякога и двете заедно.



Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Acя]  
Автор Tedulina (мамито)
Публикувано08.01.08 11:38



Уау, как и двете ?! Ти си герой.
И аз носих Хриси до скоро (3-4месеца), но познай... Китките започнаха да ме болят при най-малко движение и се наложи да се лекувам

. Сега избягвам да го нося, само като си помисля как ме болеше докато се сапунисвам дори ...



Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 11:46



Извинявай, аз те познавам само по нета и едва ли мога да дам напълно акуратно мнение, но го направих защото...наблюдавам следната ситуация "мамо, гушни ме" , "няма да те гушна, походи малко, голям си". И детето почва да плаче истерично, тръшва се и хайде гушва го и се почва "какво си леке, какъв си лигльо, ти си такъв ти си онакъв". Това става дума за системно. Детето като влезе в магазин не излиза без играчка или реве докато не получи. И то не рев ами едно гадно истерично хленчене. И майката се чуди защо е такъв. Казах и го веднъж в прав текст, повече не повторих. Идеята ми е понякога човек престъпва правилата, които сам е начертал от безсилие и това не е проблем стига да не е системно. Друг път не съзнава, че допуска грешка като системно нарушава правилата и в такъв случай се чуди къде греши. А трети път просто не иска да признае, че греши с поведението си и просто няма кой да му помогне. Та изразих мнение без да те познавам и на посоки

радвам се че няма лоши чувства.
Колкото до другото-склонни сме да се сещаме, че е по- добре децата да скачат и да тичат отколкото да се залежат болни, и жизнеността е признак на добро здраве. Та реших да ти го напомня, както бих се надявала и на мен някой да ми го напомня понякога и да те успокоя, че в същност това не е лошо а напротив много хубаво



Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Acя]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано08.01.08 11:54



Така е 100%, аз даже заставам напълно зад идеята за по-твърдо държание в такива кризисни моменти. Обаче в такива моменти, честно казано, понякога не знам кака да постъпя.. Може би и затова пиша - за съвет, защото ми се струва, че нещо бъркам и докато е време да го оправя. Ето вчера, говориш му, не ще и не ще, реалното ми желание беше да го напляскам или да го накажа. Обаче не го направих... И после на улицата - къде ти да го възпитавам в момент, когато иска да се тръшка в кишата, а и без това кашля... :( Просто и аз не знам, има моменти, в които наистина не знам как да постъпя правилно....

От една страна да го възпитаваш, от друга - да не си прекалено строг, от трета са собствените ти желания, от четвърта - тези на околните, от пета - тези на детето и т.н.... И човек просто се обърква как да възпитава, кое е правилно в дадена ситуация и кое - не :( А няма училище за родители, за съжаление, иначе досега да съм отишла да се запиша там.... Затова и питам - има хора с повече опит, с повече стаж зад гърба си, с повече преодолени грешки. То и това е основното - повечето преодолени грешки са най-ценни....



Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Tedulina]  
Автор Acя ()
Публикувано08.01.08 11:55



Ами нямам кой знае какъв избор. Габи се изморява бързичко, а и да ходим 20 м половин час, образно казано де, си е живо мъчение. Та я гушвам. Понякога обаче и Ели протяга ръчички и какво да направя и тя ми е дете та гушвам ги и двете за малко и така, като направя сметка обаче Ели 18 кг и Габи 12 кг...дали да не отида в отбора по вдигане на тежести?! Има и други случаи, когато децата предпочитат да гушнат мен пред татко им, тогава гледам да откликна, някак си искам да знаят, че аз съм винаги там за тях





Тема Re: Вчера направихме цирканови [re: Tedulina]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано08.01.08 11:57



О, аз си докарах тендовагинит на дясната ръка заради тая работа... Още нямаше навършена годинка даже, та процедури, нагревки, мазила, лекарства....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.