Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Хранене и кърмененови  
Автор Astarte (емоционална)
Публикувано31.12.07 13:18



Здравейте!

Искам да ви попитам от какви храни се ограничавахте или не ядяхте изобщо докато кърмехте? Например се сещам, че бях чула да не се пие чай от мента, но не мога да се сетя защо. Иначе списъкът е: бобови, цитрусуви, пикантни, газирани...

До сега не съм пила кафе (но след 1-2 месеца дано още да кърмя мисля да си попийвам по едно), шоколад ям едно блокче след кърмене, по една мандарина на ден, мед и алкохол въобще. Сега се чудя как ще ми се отрази киселото зеле от капамата на мама

. Валето има колики, по-точно много изпуска газове и то явно болезнено защото поплаква. Но не съм забелязала да е след нещо особено което съм яла.

Сигурно има много такива теми до сега, но все пак споделете.

Поздрави на всички в клуба и най-сърдечни пожелания за Весела, Успешна и Здрава 2008!



Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано31.12.07 13:52



Ами аз да си призная честно си хапвах и лютичко в КФС и слава Богу нищо и нямаше на малката. Иначеси спомням, че от боб и зеле се ограничавах, макар, че ми се е случвало да забравя и после на нокти чаках резултата и...нищо. И кафенце си пийвах, абе въобще то ще си покаже, ако видиш, че от нещо и дразни няма да го консумираш...спомням си, че ядох страшно много ядки и от тях Яна много пръцкаше, т.с. предполагам, че е от тях незнам ама не че я е боляло коремчето, просто едни аромати се носеха.....





Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор Petya ()
Публикувано31.12.07 16:47



За чая от мента четох, че намалява кърмата...също и градинския чай.
Аз се ограничавах с чесъна.





Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор Acя ()
Публикувано31.12.07 17:51



Само алкохола съм ограничавала, ако може да се каже, че съм го ограничавала, понеже не пия така или иначе повече от две чаши вино в редки случаи

. Та сега пия по чашка две вино или две бири.
Ментата намалява кърмата.



Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано01.01.08 12:57



Като изключим мед, бобовите, зелето, пикантните храни и алкохола май от нищо не се ограничавам. Цитрусите май така и на разбрах защо да ги намаля, май са алергени. Но пък така ми се ядат мандарини и банани ...

Коликите ни минаха що годе поносимо и за беби и за нас. Лошото е, че кърмата ми явно намалява, защото като го сложа на гърда суче и после започва да се дърпа...Дохранваме се вече, а ми се искаше да се кърмим по-дълго време. Но май чайовете за кърмачки и наливането с течности не винаги е предпоставка за повече кърма.

"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор Poзaбeл (ледено студена)
Публикувано01.01.08 18:30



Не съм се ограничавала в нищо. Алкохол и кафе по принцип не пия, цигарите ги спрях още като забременях. Всичко друго си ядях. Може би пиех по-малко кока кола, че един пък "препих" с нея и бебето не спя цяла нощ, но то може да е било съвпадение.



Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано02.01.08 13:06



аз леко ограничих доматите, портокали почти не съм яла... до преди да се приберем не ядях бобови и зеле, но сега не мога да устоя на туршийките

то тук са едни тежки маси... та сега ям всичко, обаче бебока пръцка безобразно и ни обгазява непрекъснато... направо ни замайва с "благовонията" които се носят около нея...



Тема Re: Хранене и кърмене [re: Aлa-Бaлa]  
Автор chatpatka ()
Публикувано03.01.08 00:27



Ала-Бала, това, че бебо се дърпа не е сигурен признак, че кърмата ти намалява. Ако почнеш да го дохранваш наистина си прецакваш кърменето, защото продукцията зависи много от търсенето, но за да разбереш дали кърмата ти наистина е малко пробвай да се изцедиш. Ако се окаже по-малко от колкото си очаквала яж повече белтъци. Нещото, което мен ме стимулираше бяха ядки с кисело мляко, но и копривата върши чудеса. Намира се суха в аптеките и можеш да я ползваш като подправка за супа или манджа.
Също нещо, което може да помогне е да не даваш втора гърда докато първата не е абсолютно празна. Така хем стимулираш добива, хем бебето получава "сметаната", която обикновено остава накрая и засища повече (а също помага и против колики).
Ако даваш на бебо шише има веорятност да се дърпа, защото кърменето му е трудно. Яденето от шише и сученето от гърда не стават с едно и също движение - яденето от шише изисква по-малко усилия и е по-лесно за бебетата да го научат. Може бебчо да се дърпа от гърдата, защото му е по-лесно да яде от шише. Не знам на каква възраст е, но все пак се надявам да съм ти била от полза.
Поздрави :)



Тема Re: Хранене и кърмененови [re: Astarte]  
Автор kolelo (минаващ)
Публикувано03.01.08 03:41



Кърмещата жена има нужда от балансирана и здравословна храна, а не от ограничения. Естествено не трябва да се прекалява с едно или друго. Евентуално ако се забележи реакция на бебето към някоя храна, чак тогава се спира.

Единствено алкохол спрях да пия. И започнах да си подбирам храните. Купувам си органични когато мога, пълнозърнести, втренчвам се и в етикетите - за хидрогенирани мазнини, MSG, Е-та и т.н. Колики и двете ми деца са нямали.

Баткото - 2 г. и 4 мес.
Мъникът - 2 мес.

Редактирано от kolelo на 03.01.08 03:57.



Тема Re: Хранене и кърмене [re: Aлa-Бaлa]  
Автор kolelo (минаващ)
Публикувано03.01.08 03:53



>>> Но май чайовете за кърмачки и наливането с течности не винаги е предпоставка за повече кърма.<<

Да, не е само това. Кърмата работи на принципа търсене-предлагане. Колкото по-често се храни бебето и по-добре изпрзава гърдата, толкова повече кърма ще има. С даването на адаптирано мляко този процес се нарушава. Хранене под режим, даването на вода, биберон-залъгалка по принцип също са предпоставка за намаляване на кърмата.

Ако искаш да се върнеш към кърменето изцяло и да стимулираш лактацията, трябва да се откажеш постепенно от АМ, да храниш когато бебето покаже сигнал за това - неспокойно е, лапа ръчички, върти устички настрани, плези езиче, ако е необходимо кърмиш и по твоя инициатива през около 2 часа; също да спреш водата, залъгалката, ако даваш; предлагаш и двете гърди на едно хранене.

Баткото - 2 г. и 4 мес.
Мъникът - 2 мес.

Редактирано от kolelo на 03.01.08 03:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.