Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Записване на ясли 2008  
Автор nannet (Леля)
Публикувано02.01.08 18:12



Някой може ли да ми каже дали е вярно, че по И-нет трябва/може да подадеш молба за прием в ясла и детска градина?

Я 'оди да питаш Леля ти Огъ... за какво иде реч?



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: nannet]  
Автор Acя ()
Публикувано02.01.08 18:13



За София за детска градина по интернет става запсиването от 4 февруари. За яслите по добрия стар начин





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: nannet]  
Автор mimy (млада майка)
Публикувано02.01.08 19:06



И аз се чудя цял ден и въртя телефоните на ДГ заради лошото време. Навсякъде ми казаха, че въпреки че е за ясли, понеже били ОДЗ, трябвало по интернет. Знаете ли дали някой е успял да подаде молба на място. Аз не отидох, но по телефоните ми казаха, че им било разпоредено да не приемат молби. Дано само да стартира сайта, защото от това, което видях е недоизпипан. Например има вход за регистрирани посетители, но няма регистрация.



purple]

Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: mimy]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано02.01.08 19:14



Понеже и аз съм на тази вълна-за ясли към ОДЗ-по интернет на 4 февруари на адрес

; за самостоятелни ясли-на място в яслата от днес.

Редактирано от anamari на 02.01.08 20:36.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: anamari]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано02.01.08 20:13



А регистрацията къде става на този сайт? Ще я пуснат и нея на 4-ти ли, щото ако стане така ще блокира сигурно от регистриране и пускане на молби







Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: jana]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано02.01.08 20:19



Щял да почне да работи на 4 януари, надявам се-да видим поне формуляра за кандидатстване



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: anamari]  
Автор Petya ()
Публикувано02.01.08 20:24



И на мене така ми отговориха в нашето ОДЗ 60 - от 04.02. се подават молби за яслените групи по Интернет. Тъкмо се канех и аз да попитам как става регистрацията в site - а....може би на 04.01. ще разберем...





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: Petya]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано02.01.08 20:26



На 04.01 ли? Дано пуснат по-рано нещо като образец, защото ще настъпи пълна какафония на 04.02

Ама как може по един въпрос да няма яснота в тази държава, това си е цяло изскуство





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: jana]  
Автор Petya ()
Публикувано02.01.08 20:42



Туку-що(или поне аз сега го видях) се появи това на site - а:
Важно!!! Регистрация на деца и кандидатстването в детски градини ще започне на 4-ти февруари 2008 година от 9:00 часа.





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: Petya]  
Автор Petya ()
Публикувано02.01.08 20:50



Сложили са и Наредбата за прием...сега чакаме Приложение 1, който явно ще е формуляра за кандидатстване.





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: nannet]  
Автор Mиcиc Чaй (разбита)
Публикувано03.01.08 11:03



Записването за Ясли е по стария ред - писмена молба+копие от Акта за раждане.
Записването за яслените групи и групите в ОДЗ - от 4.02.2008, 9.00 часа, по интернет.
Има сайт, на който може да се види какво ще представлява системата.
Там ще има информация коя градина къде се намира, телефонни номера, колко свободни места е обявила и т.н.

Не претендирам написаното да се възприема за правило, по-скоро си е мое предположение.

Редактирано от Mиcиc Чaй на 03.01.08 11:05.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: nannet]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано03.01.08 17:21



Вече са обявени бройките в градините и формуляра за кандидатстване-в раздел Общи условия.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: anamari]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано04.01.08 01:40



Опитах да разгледам сайта, но без регистрация не става, а няма опция за регистриране на нови потребители.

Ако някой е успял да мине по-навътре, моля да даде информация как става.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: sisislava]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано04.01.08 10:06





На началната страница най-долу има Общи условия и указания-оттам излиза това.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: sisislava]  
Автор Petya ()
Публикувано04.01.08 10:07



Премини директно върху таб:"Детски градини", най-долу е link към "Общи условия и указания за ползване", като го активираш, ще се отвори страница с табове отляво, които можеш да разглеждаш и съдържат информация за условията за кандидатстване и работата на системата.





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: anamari]  
Автор Heвeнa Цoнeвa (~@%^;)
Публикувано04.01.08 13:57



Интересно някой помислил ли е какво ще стане, ако в 9:00 часа системата блокира от толкова майки и бащи, заредили се да направят най-бързото записване на света в желаната ДГ?

Аз като гледам как са обявени само 9 места свободни в градината, където искам да запиша малкия, няправо съм супер отчаяна.....



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: Heвeнa Цoнeвa]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано04.01.08 14:10



Сакън недей







Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: jana]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано07.01.08 18:28



Искам да ви попитам от кога може да се регистрираме,или на 04.02 трябва и да се регистрирам и да подавам молба?



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: buba_atan]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано07.01.08 20:46



За съжаление на 04.02 ще става и регистрацията и подаването на молбите, само се молете да издържат сървърите, че толкова народ няма да е леко







Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: jana]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано07.01.08 21:13



Благодаря ти Яна.Кой знае какво ще стане и регистрации и молби,абе пак не е домислено нещо



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: buba_atan]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано07.01.08 21:16



Не е разбира се. Няма да спрат корупцията, дори ще стане по-лесно според мен така, отиваш и подаваш молба направо на директорката като твоя позната и тя те вписва първа

. Да не говорим, че никъде не можеш да разбереш коя подред си подала молбата и винаги можеш да си изместена. Това е все пак система създадена и работеща от човешка ръка, намерена й е "цаката" отдавна. Ама ние "простолюдието" отново оставаме да се надяваме и да се молим, а нещата са донякъде подредени, като във всяко едно нещо тук





Тема Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: nannet]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано08.01.08 06:51



Момичета,
По повод темата, и имайки предвид ограничението за записване на ясли по новата система само към ОДЗ, реших да проуча въпроса с ялите, където записването си остава по старата система.
Та, възникна ми въпроса от къде да намеря пълен списък с адреси на самостоятелните ясли в София.
Някой може ли да даде някакъв съвет или най-добре линк в нета?
...
За мен така и не ми е много ясна т.нар. стара система на записване в яслите. Направих опит да се говоря по телефона с директоркатата на една ясла, и тя на конкретни въпроси ми отговори меко казано "неопределено". Като например - от каква най-малка възраст се приемат деца в яслите? Отоговорът беше " от 1 година, но най-добре да е проходило детето" Сиреч, Ако е над 1 година но още не ходи детето няма да ми го искат!? - що да критерий?!!
И като споменах, че може да не мога да чакам до 1 година на детето, щото съм самотна майка и няма кой да ме издържа та ще трява да се върна на работа по-рано... "Ами, можело и да се направи изключение в подобни случаи!" Е, питам се - къде отива коректността и точността при спазване правилото на "Номер по ред подадена молба"????
Или още нещо, по повод Самотните родители - в новата система не видях да се уважава това предимство вече - т.е., при кандидатстване он-лайн за ОДЗ ясла, това предимство го няма, но при старата система в самостоятелните ясли, ако наистина старата система не я променят изобщо, такова предимство следва още да се зачита. Къде е справедливостта?

Моля, който е записвал наскоро детето си е ясла, да сподели опит и подводни камъни.

Благодаря!





Тема Re: Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: sisislava]  
Автор anamari (член)
Публикувано08.01.08 09:03



Те са към Министерство на здравеопазването-може би в техния сайт ще ги има.

А с директорките се говори най-добре и успешно очи в очи-казвам го от личен опит. За голямата по телефона ме отрязаха като казах, че не съм в района, след разговор с директорката жената прояви разбиране и я взе без проблеми.



Тема Re: Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: anamari]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано09.01.08 01:46



Да, за съжаление...
Ама, при 10-часовата разлика с България, където съм до края на зимата, очите си на живо мога да покажа само на камера по интернет.
Ей за това ми се ще повече равнопоставеност между всички кандидати...





Тема Re: Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: sisislava]  
Автор anamari (член)
Публикувано09.01.08 09:11



Жалко.
Виж в Бг-мама-там имаше някакви списъци с ясли, май имаше и за възрастта-имам спомени за 10 м.-но май всяка директорка си преценява.



Тема Re: Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: sisislava]  
Автор rimia ()
Публикувано09.01.08 13:31



аз бях търсила преди време ясли за по-малки от годинка деца. В държавните - наистина става само "по изключение" и с много доброто желание от страна на управата им. Иначе за частните в повечето няма такъв проблем. Взимат по-малки от 1г., като в повечето те предупреждават, че е възможно детето да не успее да се адаптира понеже е много малко, но те щели да направят всичко възможно. цените са обикновено между 250 и 400 лв на месец,доста майки съм слушала да казват, че добре се грижат там за децата, но от тези ясли, които аз обиколих, бяха групи бебета по 10-15 деца с две учителки и не ми стана ясно кака тези две дами успяват да преобуят и нахранят индивидуално всяко детенце..Аз така и не открих подходяща ясла в района на Младост, където да дам бебето и още си е в нас.



Тема Re: Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: rimia]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано09.01.08 15:35



Eто

за яслите.
Деца в ясла се приемат след навършени 10 месеца. За удобство на персонала е хубаво да са проходили, но не е задължително. В нашата ясла /към МЗ/ приемат и непроходили деца.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: nannet]  
Автор mimy (млада майка)
Публикувано14.01.08 15:11



Доколкото разбрах от сайта на "Часът на мама" една от темите е за записването на детска градина, но не можах да разбера за кой ден от седмицата е. Моля, ако някоя мама знае повече, да пише. Защото за съжаление следобедния сън на малката е точно от 15.30ч. и сме в една стая. Благодаря предварително. Пък може и да споделите какво ще обяснят. Например чудя се дали ще искат да се сканират актовете за раждане и какви данни ще ни трябват от детските градини, освен номера. Както и дали може отсега да се регистрираш или всичко на 04.02.

purple]



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: mimy]  
Автор anamari (член)
Публикувано15.01.08 07:39



"Часът на мама" не го гледам и нямам представа кога ще е това предаване.
В сайта за детските градини е обяснено за кандидатстването, трябва ти само ЕГН на детето на 4.02.



Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: nannet]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано15.01.08 17:10



Днес ходих да подам докумети в една ясла, уж като резервен вариант...ами какво да ви кажа - отидох навреме, а съм 50 номер. Свободните места са 15...смятайте само......





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: dessbess]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано20.01.08 03:32



Подвела си се с това "на време"... "На време" значи, да идеш в 2-3 часа през нощта преди първия ден в който започват да приемат молби. (Мисля, това е първия работен ден за новата година.) И, да се наредиш на опашка, и да се запишеш в списъка, дето другите преди теб са почнали да следят за да си пазят реда до отваряне на яслата сутринта. Ей, такива... Само така има шанс да се класираш с по-малък входяш номер молба от броя на свободните места.
Аз това го преживях преди 2 години пред вратите на 8-мо ОДЗ, и се класирахме, но после се оказа че зора е бил неоправдан - изощо не ми хареса нито реда, нито грижите за децата в тази градина и след 2 месеца взех мерки и преместих детето си в друга градина (където, признавам си, успяхме с връзки)
Предполагам, щом старата система все още е в сила за отделните ясли, решението е - Връзки и диалог с директорката...
Успех!



Тема Re: Списък на яслите в София извън ОДЗ?нови [re: rimia]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано20.01.08 11:47



баткото 2001г го записаха на 11м без проблем, но той проходи на 9 иси ходеше стабилно, пиеше т чашка и ядеше с лъжичка без проблем.
даже директорката каза че колкото епо-малко толкова по-бързо и лесно свиква и май е вярно.





Тема Re: Записване на ясли 2008нови [re: sisislava]  
Автор mimy ("млада" майка)
Публикувано22.01.08 13:54



Наистина си права, кое е навреме. В района има само една ясла самостоятелна и на първия работен ден - 02.01. въпреки силния сняг мъжът ми отиде и то малко след 7.30ч. Нямало опашка, дори се наложило да изчака да дойде директорката и което е най-странно при положение, че е не имало други чакащи и тя пристигнала пред него, сме номер 9, което всъщност е добре, ако няма много деца с предимство. Чудя се, обаче, другите преди девети номер по телепатия ли са се записали или как? Предполагам, че най-вероятно са с връзки и просто са си оставили документите преди това. Най-вероятно, обаче, въпреки записването по интернет и за ОДЗ-та ще трябват връзки, защото разбрах, че системата няма да ти дава входящ номер - тогава как наистина ще се контролила кой поред е заявлението ти?

purple]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.