Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: future_momy]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано30.12.07 02:42



Според мен е хубаво да си има и БГ гражданство - все пак и двамата сме българи и не се знае на къде ще ни отвее вятъра. Не виждам защо да е скъпо да се поддържа двойно гражданство - за непълнолетни деца нали държавата поема здравните осигуровки например, а по-нататък винаги може да се каже, че човекът живее в друга страна и да не му текат никакви осигуровки, данъци и т.н. Аз например нямам никакви разходи по българското си гражданство!



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: scarlet81]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано30.12.07 04:40



Това "де факто" за двойното гражданство, може да ти изиграе лоша шега. Зависи от служителя при който ще се случиш.
Аз, лично се интересувах от въпроси свързани с двойно (трийно и прочие гражданства, според българския закон) и истината е, че при наличие на българско гражданство то е приоритетно за прилагагане на българските закони. Т.е., Първо си българин, и после всякакъв друг, което значи, че (в случая) с право може да ти искат декларация от бащата, особено пък щом и двамата му родители за също български граждани.



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: scarlet81]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано30.12.07 04:43



Вероятно ясно са обяснили нещта, т.е. нищо чудно да ти поискат да докажеш, че сте постоянно пребиваващи извън България, което, вероятно е въпрос на регистрация в българското посолство където сте, от където да ви издадат такъв документ.



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: incendio]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано30.12.07 04:51



ЕГН регистрация се прави в Служба "ГРАО" (ЕГРАОН), в общината.
Поне при нас беше така преди 4 години.
Предполагам, ако обредните домове прават подобна услуга, то тя е свързана с ГРАО в последствие. Все пак това е службата, която поддържа гражданския регистър. Аз бих посъветвала за скъсяване на веригата с директна връзка с ГРАО.



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: gevi]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано30.12.07 04:54



В твоя случай за свое успокоение бих показала копие от Акта за гражданския ми брак, където да личи, че съпругът ми не е българин



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: future_momy]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано30.12.07 05:04



Въпросът ти е доста не конкретизиран. Зависи в коя страна конкретно сте и какви са тамошните закони във връзка с двойните гражданства.
От българска страна, щом живете постоянно извън България, това не те натоварва с нищо особено. Дори на скоро отмениха и задължителните здравни вноски за такива българи. Казармата за момчетата също е в миналото..., не се сещам за нищо друго, което да тежи.
Виж, ако сте с българско и друго гражданства, и живеете в България (или ви се случват разни важни неща в България - брак, развод, раждане и т.н.) преди всичко ще ви броят за българи и за вас ще се прилагат българските закони, които в някой случаи може и да не ви харесват



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: scarlet81]  
Автор gevi (непознат )
Публикувано30.12.07 12:18



aз лично живея в държава извън европейския съюз и държа детето ми да има и българско гражданство.не виждам защо да е скъпо има малко разходи по превод и легализация на документите, а бързата поръчка за изваждане на паспорт е 14 лева.други разходи няма...



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: sisislava]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано31.12.07 10:55



Хм, пишеш нещо, което върло ме интересува. За момчетата и казармата.
В интерес на истината има още две години до този момент и за това още не съм проуила нещата. Става въпрос за син ми (16 год) с двойно гражданство. Живеем в страна от ЕС.
Къде мога да прочета? Да се информирам?

Хиляди благодарсност предварително



Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: AйeзCeдaй]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано31.12.07 16:03



Пробвай в нета да намериш сайта на Българската армия - там вероятно най-ясно ще пише.
Аз, по моите спомени неодавна по новините в България даваха как се уволнява последния набор задължителна служба. Даже, помня, обещали им бяха униформите да им ги оставят за спомен.
На сестра ми големия син (набор 1987) се спаси точно от този последен набор войници - влезе студент редовно обучение и се освободи.

Споко, няма за какво да се тревожиш, според мен!







Тема Re: Бебе с двойно гражданство?нови [re: gevi]  
Автор sisislava (минаващ)
Публикувано31.12.07 16:05



Документите са дребен разход, за който не си струва коментар.
Въпросът, е основно при задължение да се плащат данъци и на двете държави...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.