Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съвети плснови  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано13.12.07 00:41



здравейте отново
детенце по всичко изглежда има това чудо.
Почне ли да се напъва да ака-връща; протяга ли се или ако се движи по-активно -връща.
Независимо преди колко време е кърмен-съответно връща или пресечено мляко или непресечено. Не е много и не е на фонтан. И като се замисля май почти не го правеше преди да ми се наложи 10 дни да е на АМ, заради едни инжекции, които ми слагаха, тогава беше през 2-3 та седмица. Но и тогава нито мърдаше нито се напъваше толкова.Аптамил му давах.
Често без видима причина почва да хълца сърцераздирателно, често аъко го сложа буден да легне на равно това също предизвиква хълцане.
Иначе добре си наддава - десет дни след изписването беши с 4см по-дълъг и с 450грама по-тежък сега 30 дни след изписването е с около 1300грама по-тежък

Но аз съм нонстоп на тръни да не се задави и да не стане беля, задавя се по 4-5 пъти само от това.
не смея да го оставя да си спи в креватче защото и на сън ми го прави и е до мен в леглото.
Денем не смея да отида без него до другата стая.

А и детенце се мъчи трудно му е да заспи, буди се, ако направи "серия" прави една жална муцунка и ревва-явно е гадничко.

Помагайте моля ви кой каквото знае или дори само е чувал как да му улесня живота на мъничето.. а и моя в резултат.

Само ако го гушкам може да се наспи, тогава почти не връща, но не мога да се светна защо.
Сложих го да спи повдигнат и малко и повече и в кошницата и в шезлонга- няма същия ефект




Редактирано от fascinating oceanid на 13.12.07 00:58.



Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съвети плснови [re: fascinating oceanid]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.12.07 00:54



Може да опиташ да кърмиш по-често, но на по-малки дози - при някои бебета това помага доста. Дръж бебето високо при кърмене(незнам как ада го обясня по-точно - почти изправено да е

), оригай. Дава залъгалка между кърменето - така се стимулира произвидството на стомашни сокове и ще смила по-бързо кърмата. Повдигни матрака, а през деня може да го разнасяш в кенгуру или слинг.
Ревът е нормален - все едно голям човек да има киселини.

п.п. Потърси си възглавница за кърмене - едни такива дълги като черво пълни с пясък или някакви гранули - чувала съм, че били много удобно място за съм за бебета с рефлукс>може да го наместиш както в твоите ръце.

п.п.п. По колко пъти на ден повръща и как - на фонтан или по-малко? Лекарят какво мисли?


Possum, sed nolo!


Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съвети плс [re: surfline]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано13.12.07 01:04



Благодаря ти, ще потърся такава възглавница, имаш ли идея къде в СФ мога да намеря?

Когато връща му се стича от устичката, не е на фонтан. Или направо се задавя и сякаш го изкашля.

Детенце покрай желанието да се успокои с малко сукане след тези удоволствия сякаш само започна да суче по-начесто и по-помалко и май има някакъв ефект.
Имаме спокойствие само като ми заспи в ръцете след хранене и си го гушкам.Но не мога по цяла нощ да го правя.

Допускам и вариант алергия, или нещо да му дразни стомахчето, защото сякаш преди да му давам АМ нямахме такива проблеми.
Мисля си да спра изобщо и всички млечни продукти и кафето за десетина дни за да проверя дали няма някаква връзка.


Редактирано от fascinating oceanid на 13.12.07 01:20.



Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съветинови [re: fascinating oceanid]  
Автор Teди (свободна)
Публикувано13.12.07 09:13



Кой ви я постави тази диагноза?


Повърнатото как изглежда - като пресечено мляко? Слузесто ли е? Какво АМ даваш?



Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съветинови [re: fascinating oceanid]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано13.12.07 09:22



Ех, че неприятно

Виж повече





Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съвети плснови [re: fascinating oceanid]  
Автор Acя ()
Публикувано13.12.07 09:38



На една приятелка детенцето беше с диагноза ГЕР, израстна го с времето. Даваха и някакви лекарства минути преди хранене и така се оправи проблема.
Нещото, което можеш да направиш по темата е да повдигнете матрака, както те е посъветвала сърфлайн. Естествено се посъветвайте и с детски гастроентеролог.
Виж какво намерих по

, според това при бебчето ти не е ГЕР.
Биберона също е чудесна идея.

Редактирано от Acя на 13.12.07 09:39.



Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съвети плснови [re: fascinating oceanid]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.12.07 10:39



Хм, това със спирането на млечните и кафето не е никак лоша идея...или евентуално смяна на АМ?



При ГЕР бебетата повръщат на дебела струя, като фонтан - погледни статията, която АСЯ е дала там много добре е описано всичко това.

Сега се замислих - ако го слагаш да спи на страни и го подпираш с две навити на руло хавлии откъм гръбчето и корема дали няма да е по-добре - така няма да се дави, когато връща.


Possum, sed nolo!


Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съветинови [re: Acя]  
Автор Teди (свободна)
Публикувано13.12.07 11:22



И според мен е далече от ГЕР


Само ми е интересно кой е поставил такава диагноза...



Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съветинови [re: fascinating oceanid]  
Автор kolelo (новак)
Публикувано13.12.07 18:44



Това и на мен не ми прилича на ГЕР.

Има нормални състояния, при които бебетата връщат мляко. Не е на фонтани, бебето не страда, наддава добре. Наричат се "хеппи спитърс", т.е. щастливо плюещи бебета.

Има обяснение за това - долният езофагеален сфинктер - мускулът, който пречи на храната от стомаха да се връща в хранопровода, не е добре развит. Оправя се от самосебе си с времето.

Големият ми син беше така. Бях забелязала, че ако го тупвам по гърба да се оригне, провокирам повече връщане на мляко. Затова само леко с цяла длан масажирах гръбчето, за да се оригне. Имаше ефект.

Баткото - 2 г. и 4 мес.
Мъникът - 2 мес.

Редактирано от kolelo на 13.12.07 18:47.



Тема Re: гастроезофагеален рефлукс- помагайте с съветинови [re: kolelo]  
Автор Teди (свободна)
Публикувано14.12.07 09:04



Малко off, но е цяло удоволствие да те чете човек!


Не визирам само тази тема




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.