Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема От три дни проблеми с храненетонови  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано10.12.07 09:02



Ще полудея. Вече не знам какво да правя. Малкия си се хранеше супер добре, даже хищно. От събота е един рев, едно тръшкане като стане време за сукане. Кърма имам предостатъчно, но той не иска да яде. Буди се за хранене, но категорично отказва и реве до засиняване при опитите ми да го нахраня. След като заспи (гладен) и поспи около 30-40 минути аз го взимам и го храня - хапва добре (но полузаспал). Така с триста зора - 5 хранения за денонощие - на интервали от по 5-6 часа. Пълни памперса два-три пъти на ден, весел е. Не знам да се притеснявам ли, луднах...



Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: *margo*]  
Автор Acя ()
Публикувано10.12.07 09:13



Предполагам Кърмаческа стачка виж в

на кърмаческия форум и статии по темата.
Според мен действаш правилно като му даваш да суче в заспало състояние. Махни водичката, бибероните и сокове за известно време. Или ако даваш вода и сок САМО лъжичка. Опитай да го кърмиш в тиха и затъмнена стая на спокойствие. Чувала съм, че и контакта ви кожа в кожа с бебето също дава добър резултат.
Също можеш да се посъветваш и с , тя е от Пловдив и е консултант по кърмене.

Редактирано от Acя на 10.12.07 09:15.



Тема Re: От три дни проблеми с храненето [re: *margo*]  
Автор maritima (аз,бе)
Публикувано10.12.07 09:28



Ако имаш баба,ама така,по от село,тя знае какво се прави в такива случаи.Моята свекърва навремето добре се справяше



Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: Acя]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано10.12.07 10:21



Ох, той вода изобщо не пие - нито с биберон, нито с лъжичка (предлагам, но плюе). Сок почти не иска, а и аз в събота като започна да прави така го спрях - яд ме е аз да се цедя, а диването да яде сок и не давам. Биберон - залъгалка не иска. Сега пак така направихме, успях да го приспя и след десет минути на гърда - хапна добре (но интервалът е 5 часа и половина). Малко се съмнявам да не са зъби, рано е, но пък каката на тази възраст вече имаше един (може да е ген). Доста ме е очертан долния венеце (на резка на мястото на зъбчетата) с гелче за зъби малко се усмирява.
А и тези дни беше лудница в къщи (баби, лели - имах чувството, че е хан). Имах надежда, че днес ще е минала лудницата, но бебо продължи, дано да се усмири като си останем за по-дълго сами.
Не знам ще видя накъде ще избие и ако се зацикли ще търся Бу. Сега ще чета. Благодаря за бързия отговор, Ася.



Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: maritima]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано10.12.07 10:24



Ами ако за баене става дума, това го правихме и на него и на мен, светена вода ръсих, че много народ са извървя тези дни през къщи, ама не помогна особено. Ако е друго - пиши ми на лични, че не се сещам, а баби за съжаление от този вид нямаме, но все ще се намерим някоя.





Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: *margo*]  
Автор Acя ()
Публикувано10.12.07 10:38



Може и да е изнервен бебко от многото гости, те са много впечатлителни.
Важно е ти да се успокоиш. Поставяй го при всеки удобен случай на гърда. Почти съм сигурна, че е тази стачка. И потърси Бу сигурна съм, че ще ти помогне.
Увери се, че правиш всичко както обикновенно. Като беше бебе Ели идва мама на гости и ми казва: "Ама ти още ли си миеш гърдите, недей няма нужда". Мина се време и взех я да я храня, брей това бебе пищи не ме иска пощурях, какво ли не правих. На края си измих гърдите със сапун и се реши проблема

Та увери се, че правиш всичко по ритуал. Опитай ако искаш и да поизцедиш малко преди да кърмиш, така няма да чака докато тръгне струята, можеш и да му намажеш устичката с кърма, да се сети за какво става дума . Колкото до зъбите..според мен по-скоро не е това проблема, ако му тръгва зъб по-скоро суче по-често.
Чакам да пишеш с по-добри новини.



Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: *margo*]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано10.12.07 13:01



На мен ми прилича на кърмаческа стачка - пусни един гугъл ще ти излезе много информация как да се справиш с нея - кърмене на тъмно и тихо, в полузаспало състояние и т.н.



п.п. Като цяло няма страшно - няма да го умориш от глад. За ок. 7-10 дни им минава.

п.п.п. Когато симона стачкуваше помагаше да си сложа 1-2 капки Саб симплекс на гърдата - те са сладки и се "подмамваше". Може да пробваш.


Possum, sed nolo!


Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: *margo*]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано10.12.07 15:05



Типична кърмаческа стачка за третия месец - изкарахме същата едно време!
Наистина виж в Библиотеката, там има много добри идеи. Важното е да не се шашкаш - ще премине за 1-2 седмици най-много.
Ти и сама си уцелила добро решение - бебето се храни или преди да се събуди, или след като заспи


Стискай зъби и не давай сокове и добавки в този период, защото точно сега има сериозна опасност да се отбие.
Ще мине, само трябва да се успокоиш и да си повтаряш, че няма да умре от глад



Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: *margo*]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано10.12.07 15:31



И аз се присъединявам към това,че вероятно се касае за кърмаческа стачка..И ние минахме през това..Само да кажа своето виждане за причините..евентуално...(поне при Александър бяха такива)
Горе-долу по това време,кърмата е доста..детенце все още не се е научило да регулира апетита си и...специално Александър се давеше сериозно, ако е буден и го кърмя,(нагълтваше много въздух..и докато не се уригне ИЗОБЩО не искаше да помирише гърдата)...
За мен решенията бяха няколко...
Едното си го открила..-кърмене в полу-сънено състояние..(има опасност да премести повечето кърмения нощем..,но иначе действа супер..)
Второто..беше да го оригвам по няколко пъти на хранене...
Третото..да започвам с по-празната гърда..Така детенце изсуква по-хранителното мляко ,а след това, давам по-напрегнатата...
..
Желая ти успех и стискам палци скоро да спре стачката






Тема Re: От три дни проблеми с храненетонови [re: *margo*]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано10.12.07 17:24



Благодаря на всички ви, момичета. Дано спре по-бързо да стачкува. Иначе до тук сме на 4 хранения за днес (през които е ял добре). Часовете са направо абсурдни - 4,30; 10,20; 11,50; 16,50; сега очаквам да се храни към 20-20,30 - ще видим и после вероятно ще започне да се буди още към 01,00 и в 05,00 (но все пак ще е хапнал два пъти).
Не ми пречи храненето през нощта, защото той от бебе си хапва поне веднъж нощем. Някак си не можем да го разделим това денонощие на 24 часа според неговото огладняване. Иначе продължава да пълни памперса, което ме успокоява, че не гладува.
Варианта с няколко капки Саб симплекс го пробвах още вчера, ама още повече пищи.
Да не казвам голяма дума, ама днес май сме по-добре - не пищи толкова от обяд насам.
Аз съм решила със шише нищо да не давам, и АМ в никакъв случай. Дано сработи. Ако видимо започне да гладува, или да не ака ще вкарам някакъв метод на хранене, но шишето ще е последна алтернатива. Дано се сборим с този проблем успешно и по-скоро.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.