Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Помощ - капе ми косатанови  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано30.11.07 02:07



от както малкото зверче се роди започна да ми пада косата, но последните 2 седмици направо КАПЕ... ама сериозно капе - на кичури... имах доста коса (повече от на повечето хора) обаче сега приличам на проскубана кокошка ако продължи така след още седмица сигурно ще имам плешиви петна...
предполагам, че е от кърменето, защото никога до сега не ми се е случвал подобен ужас...

има ли някоя друга мама, която я е сполетяло същото и как се оправя?!


Редактирано от incendio на 30.11.07 02:08.



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано30.11.07 07:47



Напълно нормално явление е, не се притеснявай. През цялата бременност косата не капе и сега си наваксва. Но ако все пак много те притеснява този проблем - и аз така се бях шашнала първия път - вземи шампоан и ампули за коса - УРТИ КОМПЛЕКС - вълшебни са. Нямам повече предмониторно време, за да се впускам в подробности, но на мен ми помогнаха много. На свеки (косопадът беше предизвикан от медикаменти) също.



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано30.11.07 07:48



Не знам дали е от кърменето,но и при мен беше така.Оправих се с една домашна маска за коса : 2с. л. Тривитаминол(вит. АД3Е) +1с.л. мас+1с.л. оцет+1с.л. алкохол+2-3 капки газ+ кисело мляко/мед/аспирин/жълтък.
Тривитаминола се купува от ветеринарна аптека и представлява витамини в конски дози. На всяко правене на маска добавяш по нещо от последните изброени.
Стои се не по-малко от 1 час под найлон и кърпа.Мие се с топла вода и шампоан. Прави се два пъти седмично.
Много съм доволна от тази маска ,защото ми запълни плешивите петна с коса.
Успех!



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор nikol82 ()
Публикувано30.11.07 08:37



Когато бях бременна, моята фризьорка ме предупреди за косопада след раждане. Каза, че е нещо нормално, да не се плаша и че дори и да позлвам някакви ампули, маски и др. нямало да има кой знае какъв ефект. Просто щяло да си отмине.
Обаче в твоя случай- както го описваш- цели кичури ми звучи доста сериозно. И аз бих се уплашила. Може би щях да потърся мнение на специалист...

Редактирано от nikol82 на 30.11.07 08:38.



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор jana (...)
Публикувано30.11.07 08:45



И аз бях така, но го отдавам на факта, че 9 месеца не ми падна и косъм от главата и след раждането си навакса косопада. Пии Мерц или серията на Ревалит помага доста. Не се притеснявай на ден е нормално да падат по 100 косъма, а ако не са ти падали оп време на бременността, сега е момента. Ще отмине, все пак имай в предвид и хормоналната страна на нещата.





Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано30.11.07 08:48



Както са казали момичетата - скоро ще спре да капе


Ако се появят плешиви петна, може да се обърнеш към лекар, за всеки случай.

А като спре да капе да видиш колко нова коса ще започне да ти расте



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор Ripple (вЕрваща)
Публикувано30.11.07 09:56



Аз имам дълга коса по принцип...и доста:) Но след раждането много капеше, що информация изчетох и все не можех да се убедя, че е нормално.


След къпане, не една, ами ято лястовици можеха да си направят гнезда, от това, което оставаше по гребена. Ужас просто. Аз пиех Мерц. В момента има много неща на пазара, защо не се поинтересуваш в някоя аптека какво ще ти препоръчат?
И спокойно, отминава. Наистина.



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор anamari (минаващ)
Публикувано30.11.07 10:20



Сигурно ще ти прозвучи гадно моята маска, но я знам от една от най-добрите козметички в София и наистина е ефикасна: равни части мас, ракия и урина, втрива се в косата, завива се с найлон и кърпа и се стои един час. Единствения проблем е че се измива трудничко.



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор Poзaбeл (ледено студена)
Публикувано30.11.07 11:11



Здравей!
Ти май и преди време се беше оплакала от този проблем. Ако смяташ, че наистина, е сериозно, обърни се към лекар. Иначе много съм слушала за косопада след раждане и по време на кърмене, аз Слава Богу, нямах този проблем. Майка ми казва, че на нея тогава много й е оредяла косата и никога повече не е възвърнала предишното си състояние. На наша позната й капеше косата по същия начин, както го описваш, тя принципно за едно известно време почти оплешивя и си сложи перука, не да те плаша, ама така си беше. После косата й порасна, но пак не толкова гъста, във всеки случай сега коса си има, де! Съветвам те да си вземеш Себорал форте, той е точно лосион срещу косопад, но трябва да се ползва наистина редовно! Аз съм го ползвала, когата съм имала периоди явно на смяна на косата и съм решила, че ми пада повече от нормалното, и съм много доволна! Не ти пречи да пиеш Мерц, както и евентуално да се консултираш с лекар ако много се тревожиш. И както преди мен са ти казали, оная рецепта с ракия, маз урина и т.н., но ти предния път каза, че не би си я направила........



Тема Re: Помощ - капе ми косатанови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано30.11.07 11:18



Нормално е, ще мине, когато си влязат в норма хормоните. Може да я подкъсиш малки. После става още по-хубава

.


Possum, sed nolo!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.