Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема това детска злоба ли е или...нови  
Автор lilka (новак)
Публикувано13.11.07 16:00



Здравейте. Рядко пиша, но доста чета. Това което ме провокира да пиша сега е следното. Детето ми ходи в детска ясла от 1 година, сега е на 2,5 г. Всичко върви добре , свикна бързо но вчера като отидох да я взема направо ми текнаха сълзите.Така жестоко беше ухапана по бузката и устничката че направо беше почти обезобразена.Винаги съм била доволно от лелките и сестрите, но сега вдигнах лек скандал, който последва от по голям скандал предизвикан от съпруга ми.Сигурно по нататък ще го разказвам с усмивка но сега ми се реве.Това детенце което е ухапало моето е толкова миловидно и е трудно да се повярва, че така агресивно. Питам се в кого е вината. Малко ми е гузно че реагирах доста остро, защото нещата могат да се обърнат.Както досега моето е било кротко, изведнъж може да стане доста агресивно.
Съжалявам, ако съм ви натоварила. Ако искате споделете





Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: lilka]  
Автор jana (...)
Публикувано13.11.07 16:08



Децата преминават през различни фази в развитието си. Ще ти дам прост пример, моята джуфка от както навърши 1 годинка допреди няколко месеца (сега е на 2,7г.) беше тартора на квартала, биеше, хапеше, удряше всичко наред .... децата пищяха, аз се червях. Добре, но от лятото някъде насам тя се сви изведнъж, почнаха да я бият, хапят и прочие децата по градинките ... може би защото навремето не трябваше така остро да реагирам на нейната агресия незнам, но се моля да е от биещите не от битите естествено.
Мисълта ми беше, че това детенце ако ходи от сравнително скоро то е в непозната обстановка, където всеки дели нещо с другият (предимно играчки), може да е вид адаптация през която минават, знам ли, само разсъждения
За протокола моята не ходи на градина







Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: lilka]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.11.07 16:11



Забелязала съм, че дъщеря ми хапе понякога в момент на силна любов(или изобщо положителна емоция)...сякаш трудно намират начин да изразят чувствата си по друг начин.
А все пак лелките какво казват - имало ли е някакъв спор или свада между децата?


Possum, sed nolo!


Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: surfline]  
Автор lilka (новак)
Публикувано13.11.07 16:16



Нямало е никакъв спор, пък и доколкото познавам детето си ако някой и поиска игачката тя си я дава, /за което малко се ядосвам/.Това детенце преди си е хапело доста често, после е спряло и сега пак е почнало.Бях много разстроена и изобщо не се сетих че трябва да я заведа на лекар. Обадих се на джи пи то днес и тя каза да я заведа да и бие инджекция против тетанос. Дано да не съм закъсняла.



Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: lilka]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано13.11.07 16:22



Не си, спокойно.


Неприятно работа, може би не е зле да поговорите с родителите на другото дете.


Possum, sed nolo!


Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: lilka]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано13.11.07 16:28



Едва ли ще разбереш в кого е вината, а дори да разбереш - няма връщане назад...

Има по-агресивни дечица - дали е начин на възпитание, дали е характер не мога да кажа, но факт е, че ги има.
Двете ми деца са буйни, но никога не са проявявали агресия към околните. Наблюдавала съм сина си отстрани в компанията на агресивно дете - след кратък сблъсък, синът ми се стремеше винаги да е в противоположния край на стаята, далеч от другото детенце. А то не е лошо, просто изразява емоциите си и играе по-различно от повечето други деца. Не съм ограничавала контактите на сина ми с него, явно детето ми усеща и се пази самО.

Синът ми се е връщал с "градинка" от зъбки на едната ръчичка, не съм правила проблем в градината. Не знам как бих реагирала обаче, ако ухапаното е толкова силно и е на личицето...

Може би греша, но според мен няма начин историята да се обърне. Ако твоята дъщеричка можеше да се държи агресивно, досега щеше да си забелязала.
Пожелавам ви ухапаното да мине бързо и случката да не се повтаря!



Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: lilka]  
Автор Poзaбeл (ледено студена)
Публикувано13.11.07 16:33



Здравей!
Не знам какво провокира тези реакции у децата, не мисля, че е злоба, на тази възраст изобщо дали може да се говори за злоба или поне тя не е осъзната. За съжаление, това е често срещано явление в детските ясли, наред с одрано, ускубано и прочие, така поне ни обясниха и предупредиха в началото на родителската среща, както и че правят всичко, за да избегнат подобни неща, но не им е възможно. Гледката от ухапано може да е доста неприятна. Неприятно е за двете страни, както за хапещия, така и за ухапания, може би по-скоро за родителите...
Моето дете за сега не хапе, но съм сигурна, че ще се научи, обаче скубе и бие шамари, уж на игра

.... не че му позволяваме де...



Тема Re: това детска злоба ли е или... [re: Poзaбeл]  
Автор belerbyy (непознат )
Публикувано13.11.07 23:08



За мен няма такова нещо, "ама, то детето ми хапе, щипе , бие и пр., ама по-добре така, отколкото то да е потърпевшо", всяко дете в по-ранен или по-късен етап копира модел на поведение, запечатан от околните, не се ли пресече негативното такова на време, колата вече се е почти прекатурила. Всяко дете трябва да бъде мн.мн.мн. внимателно наблюдавано първо от своите родители и в момента, който започне да проявява признаци на агресия, с всякакви положителнинапътствия, настоявания, отклоняване на вниманието и пр. да бъде прекратено. Всички останали аргументи от родители, че е по-добре детето им да употребява физическа сила в конфликтни ситуации е приом на племенно-родовото общество.
За съжаление през последните 20 г. у нас, не се забелязва никакъв прогрес в интелектуалното равнище на младите, а напротив регрес, от което следва морален и етически упадък на нацията ни!!!



Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: belerbyy]  
Автор pechurkova (нова)
Публикувано14.11.07 09:03



Напълно те подкрепям belerbyy, за съжаление в наши дни агресията сред децата взима своя връх, и то с подкрепата на родителите.Просто красота!





Тема Re: това детска злоба ли е или...нови [re: pechurkova]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано14.11.07 09:27



Аз също съм потърпевша и от яслата си прибирам детенце с надрана бузка. Но не бих вдигнала скандал от това. Днес сутринта ми се обади по телефона майката на хапещото дете, силно притеснена за синът си. Николайчо много силно гушка Стефчо - начин на изразяване на чувства. Предложи да събираме децата събота и неделя заедно. Успокоих я, че на тази възраст те не осъзнават как да изразяват чувствата си. Забрани и наказания точно сега не се разбират. Много се зарадвах на инициативата на майката, ще събираме децата ест. Но трябва много внимателно и с търпение да се реагира в такива случаи. Въобще не може и дума да става за злоба в случая.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.