Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ще искате ли ново отношение от учителите?нови  
Автор лю ()
Публикувано06.11.07 15:27



Здравейте,
захващам се за темата за промяна в отношението към някои деца след стачката.
Но да ви попитам, мили майки, ще изисквате или очаквате ново отношение от учителите след края на стачката. Учителите и непедагогическият персонал поставиха своите искания не само пред правителството, но и пред цялото общество. Сега дали може и родителите да вербализират своите искания и да очакват промяна в методите? Да не забравяме, че много от родителите всъщност са учители, социални или медицински работници, психолози и имат гледна точка от двете страни.
Точно се канех да повдигна въпроса пред директорката защо не извеждат децата от яслената група (където е моето момче) навън дори в хубаво време и ... хоп, стачка! Подписах се, подкрепих ги. Сега обаче мисля, че е момента с двоен ентусиазъм да изисквам това, което е заложено в дневния режим за отглежаднето и което е елементароно от гледна точка на нуждите от закаляване. Това е един аспект. Има и още много. Пряко и косвено имам наблюдения за европейски образователни/обучителни практики. Мисля си, че и ние трябва да поставяме своите искания за да може големия шум около темата заплати/професионализъм да не "отшуми".
Та, въпросът ми е: какво вие ще очаквате/изисквате като промяна в отношението към децата след стачката?



Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: лю]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано06.11.07 15:42



Адски ми е интересно защо преди/след стачката трябва да е повод за изисквания и НОВО отношение по въпроса с яслите/градините?
Не съм взела отношение пряко или косвено за стачката, не съм потърпевш от нея.
Но защо трябва да се събуди гражданската съвест след стачката? Къде беше преди или оправданието, че не може да изискваме, щото взимали възпитателите еди-каква си заплата и някак си не върви.......Изисквам, защото става дума за детето ми. Точка.
Не е повод за заяждане този отговор.....Но заглавието направо ме "хвърли в оркестъра"...





Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: нeмиpницa]  
Автор gus_gus (член)
Публикувано06.11.07 17:34



Въпросът е, че колкото и да си изискваме, само с изискванията си оставаме! И не само по отношение на учителите, но и навсякъде в тази страна. За справка - отидете в някоя община и се наредете на поредната опашка, да видите как ще ви посрещне "любезната" служителка.





Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: нeмиpницa]  
Автор лю ()
Публикувано06.11.07 17:56



О, да! Напълно си права, че няма значение дали преди или след стачката е това, което изискваме. Обаче, лично нашият опит преди стачката беше точно три дни - така съвпадна. И след това - три седмици имах време за размисъл колко неща в обучението и образованието на децата ни трябва да се променят (по принцип) - и ми се стори подходящ момент да се прави парелел между заплащане и професионализъм. Както споменах по отношение на някои европейски практики сме доста крачки назад, пък няма кой да ни чуе, като че ли... Според мен психологическият подход към децата при приемане в градината, например, е доста остарял - завеждаш го и го оставяш. Би моголо да има "дни на отворени врати", така че детето да поиграе в новото пространство първо с родителите си и по-лесно да се аклиматизира в новия етап от живота си.
Прочетох доста теми, в които се дискутира качеството на храната в ясли/градини, прочетох теми, в които родители и деца с две ръце прегръщат нови педагогически практики (уви, на платени начала), прочетох случаи, при които при открито изказване на мнението на майката, отношението към детето се променя...
Ще преформулирам въпроса си: какво, мили майки, искате да се промени в настоящата практика на отглеждане, възпитание, обучение, отношение и т.н.



Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: лю]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано06.11.07 18:51



Е, сега е друго....
Но според мен най-много изисквания, които трябва да има една майка са при ИЗБОР на детско заведение. От там нататък изискванията спадат като брой, защото записвайки си детенце в избраното ДГ, майката се е съгласила с условията в него. Аз към нашата ясла нямам много изисквания, защото съм много доволна и виждам резултата. Интересувам се, чета, питам, досаждам, купувам за децата без някой да е изисквал.
А какво се чете по форумите и какво е в действителност........Ако бе така, не бих си записала детето на ДЗ, а направо в частно училище в чужбина.



Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: лю]  
Автор Лeйди Чaй (тиха церемония)
Публикувано06.11.07 21:43



Нищо не бих искала.
те толкова години ги гледат така, с/у мизерни пари. Сега поне по-нормално да живеят, пак същите професионалисти ще са.





Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: лю]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано07.11.07 07:59



Какво ново отношение? Не можеш да очакваш от един човек, който не обича деца, не си харесва работата и ходи всеки ден в градината/училището за да му тече трудовия стаж да си смени отношението само защото му се е повишила заплатата с 80 лв. Едно време имаше една такава приказка - като не те приемат да учиш в университет - поне една детска учителка да станеш. За жалост това важи за повечето учителки в детските градини. Има и страхотни професионалисти, които обичат децата и полагат за тях адекватни грижи, дори получавайки мизерно заплащане. Искам да кажа, че всичко си е до човека. Отношението към децата - трябва да си дебил, ако мислиш, че можеш да си изкараш недоволството върху децата и родителите /най-малкото, че нищо не зависи от тях/. Но всеки има право да изразява личното си мнение както в подкрепа, така и против стачката.
За декларацията - при нас не беше за подкрепа на стачката, а един вид уведомление, че градината ще стачкува и трябва семейството да поеме грижата за детето докато трае стачката.



Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: coccinella]  
Автор Лeйди Чaй (тиха церемония)
Публикувано07.11.07 19:08



Според мен бъркаш в пропорциите
80% харесват работата си
20% не я харесват
Примерно. Да кажем, че е така.

Защо всички се бутат да учат право, защото ще прилагат законите дори със сърцето си?Не вярвам да е на 100% така, само кинтите ги интересуват. Защо искат зъботехника и стоматология, медицина и икономика?Заради добрата реализация. Да, работят със сметки, докуенти и т.н., но работят и с клиенти, и с пациенти. Доволна ли си от обслужването в магазина?А в администрацията?
Защо е така негативно мнението към учителите?Защото ВИЕ не искате да бъдете педагози, вие смятате, че работата е неблагодарна и трудна, нископлатена и уморитлелна. Няма комадировки и коктейли, няма тиймбилдинг и т.н. Е, вие не уважавате професията, затова мислите, че и тези, които работят в сферата не я уважават.
Имам новина!Има много добри професионалисти и хора отдадени на тази трудна и отговорна професия!

Не го разбирай като заяждане, не искам да се заяждам, изказвам мнение.

Опасна банда за опасни мацки!

Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: лю]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано07.11.07 19:46



Всеизвестен факт е (или поне за тези, които по един или дрег начин са се занимавали с човешки ресурси), че парите сами по себе си не могат и не са ефективен начин за мотивация да се работи по-добре, по-качествено, по-ефективно. За известен период от време след повишаването на заплатата работникът свиква да харчи тези пари и ако няма друг стимул, резултата от увеличението по отношение качеството на труда, е равен на нула.

Та - не може да се очаква нищо ново и различно от нашите учители. В голямата си част са ниско квалифицирани, нямат човешки качества, за да бъдат учители, демотивирани са и т.н. Няма как при тези изходни данни да дадат по-добър резултат. Това, че ще вземат повече пари няма внезапно да им повиши квалификацията (примерно).

Не съм подкрепяла стачката от самото начало, добре че имам бавачи, иначе не знам как щях да се справя с детенце. И освен това съм на мнение, че правителството отстъпи твърде много.



Тема Re: Ще искате ли ново отношение от учителите?нови [re: Лeйди Чaй]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано07.11.07 20:21



1. Аз самата имам педагогическа правоспособност
2. Майка ми е бивша учителка, понастоящем пенсионерка
3. Сестра ми и зет ми са учители
4. Племенникът ми е студент специалност "Начална педагогика с английски език", 2 курс

Новината ти не е новина за мен и моето семейство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.