Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Опасно, както виждам.нови  
Автор Лeйди Чaй (тиха церемония)
Публикувано07.11.07 19:17



Не знам дали сте разисквали, но сега гледах нвините. Не е трябва да се изпада в паника, но какво се случва ако обявят, че е имало вътреболнична инфекция в АГ, да се местят ли плановите операции и ражданията?
Как бихте реагирали?
Една майчица е изгубила бебето си...много тъжно, наистина.

Опасна банда за опасни мацки!

Тема Re: Опасно, както виждам.нови [re: Лeйди Чaй]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.11.07 19:46



и аз гледах... горкото мъниче... не мога да си представя какво и е на майката... дано да ги съди до дупка за гадното им невежество...





Тема Re: Опасно, както виждам.нови [re: Лeйди Чaй]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано07.11.07 19:52



трагедия е това и за съжаление никой не поема отоворност отново

http://btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=61778

Алекс 07.12.2005г.


Тема Re: Опасно, както виждам.нови [re: Лeйди Чaй]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано07.11.07 20:03



За съжаление това може да се случи във всяка една болница. Много е гадно и трагедията е много голяма. Искрено съжалявам за малките душички и техните родители, но е факт че много едностранно се представиха нещата. Аз живот и здраве ще раждам за трети път там.Оплаквания от предните пъти нямам. Преди това не съм си избирала доктор - отивах и при който попадна. Този път си избрах заради коледните празници защото не ми се ще да попадна на някой кисел че е на работа. Та когато говорих с доктора той каза, че една от майките е донесла въпросната зараза. Колкото и да е е гадно това което е станало, не може да се плюе само по персонала. Взимат им проби през ден и те нищо не показаха. Назначиха хиляда проверки и те не показаха нищо. Две мой приятелки родиха там едната на 23ти октомври и то в 35седмица и нямаше проблеми. Другата роди на Димитров ден и пак без проблеми. И двете казаха че докато са били там са взимали проби от къде ли не и няма нищо. А вътреболнични инфекции има във всяка болница. Просто не съществува болница без тази "екстра"

Редактирано от Raboteshtata на 07.11.07 20:06.



Тема Re: Опасно, както виждам.нови [re: Лeйди Чaй]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано08.11.07 00:30



Без коментар! Както се казва "Бай, бабо, да не те среща мечка!"


Possum, sed nolo!


Тема Re: Опасно, както виждам.нови [re: surfline]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано08.11.07 08:42



Абсолютно е така! Лошото е че и ние самите не се съобразяваме. Близки, роднини като ти дойдат на свиждане все нещо носят и ти го вкарваш в стаята.Или излизаш да ги видиш на вън по чехли и пижама, а после със същите дрехи и чехли отиваш при бебетата. Ми то това си е да като да се разходиш с обувки при бебетата. Просто ако ние самите не мислим и не се пазим - няма кой да ни помогне. Жалко само че за немарливостта без значение от чия страна пострадаха бебчета!



Тема Лекарите са тези, на които разчитаменови [re: Raboteshtata]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано08.11.07 10:02



Не съм съгласна с теб. Първо, майката на Дариан е с 3 опита ин витро. Този е бил успешен. Съдейки по себе си, въпреки че съм бременна от инсеминация, а не от ин витро, мога да кажа, че е абсолютно изключено да се стигне до това състояние по вина на майката. Ходя на преглед на всеки две седмици, следя си урината всяка седмица, пускам си редовно кръвни изследвания и т.н, и т.н…Няма да ти изброявам до каква параноя стига една бъдеща майка, забременяла с токова мъка в стремежа си да следи стриктно както своето, така и състоянието на бебето. При всяка болежка, при всяко неразположение се звъни на лекар, ходи се по прегледи, пускат се изследвания. Самата Жанина каза, че обвиненията към нея са измиване на ръцете от страна на АГ-то, имала пълната документация, с която може да докаже правотата си. Вярно е, че във всяка една болница има всякакви микроби, важното е обаче какви мерки се вземат, за да се избегне заразяването на пациентите. Имам позната, родила по същото време в Св.София и тя с очите си е видяла, как медицинския персонал е ползвал един и същ аспиратор за всички бебенца!?! Ясно е, че подобни случаи не са практика и се случват сравнително рядко, но какво успокоение е това, ако се случи точно на теб! И то при три опита ин витро!



Тема Re: Лекарите са тези, на които разчитаменови [re: Mese4inka]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано08.11.07 10:32



Мила нямам впредвид специално майката на Дариан. А такова нещо не пожелавам на никои. Заразените бебета са 8, а две от тях са починали, като едното е Дариан. Когато попитах доктора ми каза една от майките, а не посочи точно коя.А з не искам да обвинявам никои. Това е трагедия и ако и ние самите можем да спомогнем това да не се случва повече би било чудесно!



Тема Re: Лекарите са тези, на които разчитаменови [re: Raboteshtata]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано08.11.07 10:51



Ясно е, че каквато и да истината, никой доктор няма да обвини друг, защото гарван гарвану око не вади. Освен това, всички бебчета, в това число и не заразените, са били на антибиотици „ за по-сигурно”. Страшен старт в живота-няма що. От 2-3 години чета мнения за това АГ и винаги е имало майки, които са се оплаквали, че бебенцата им са се заразили нещо в болницата. Най-пресен ми е споменът именно от разказът на една майка, описваща проблемите на бебенцето, които отново бяха с нослето и някакви бактерии :(



Тема Re: Лекарите са тези, на които разчитаменови [re: Mese4inka]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано08.11.07 11:04



То е ясно, че никога няма да разберем какво е станало и че нещата ще се потулят. А за болниците винаги ще има недоволни от една или друга болница. Аз например имам лошо мнение за Шейново без да съм стъпвала там. Всички мои познати които родиха там бебетата бяха изписани със стафилококи. Зълва ми пък ражда в Майчин дом преди 4г и малкия също беше заразен със стафилококи.Така че никой никъде не е застрахован. Единственото което мога да кажа е "Да пази Господ" защото гаранции за нищо нямаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.