Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано27.09.07 18:08



Ще бъда благодарна на всички гласували в анкетата!
Мерси на сърфчето за информацията и съвета да пусна нова тема по въпроса!
И така, вие сте, дами:


Подкрепяте ли стачкуващите педагози?
Да, напълно - това за тях вече беше единственият останал начин да им се обърне необходимото внимание
Подкрепям ги, въпреки че ми причиняват неудобства, свързани с гледането на детето/децата ми
Не ги подкрепям, защото нямат право да причиняват толкова проблеми в обществото
Изобщо не подкрепям исканията им и стачката като цяло
За едни неща ги подкрепям, за други не ги подкрепям
Нямам позиция по този въпрос
Стачкуващите не ме интересуват



Аз лично подкрепям стачкуващите, въпреки че ми е трудно в момента!

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: vihrogonche]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано27.09.07 19:51



Аз лично искам да съдя Детското заведение защото ни държат като заложници! Чувствам се изнудена! Нанесени са ми морални и материални щети! Държат се надменно,а не са богоизбрани! За пореден път блесна учителския псевдоинтелект! Не визирам СВЕСТНИТЕ УЧИТЕЛИ! Затова трябва да има атестации, които да даваме ние родителите и децата - когато са в по разумна възраст!
Нямаше човещина от страна специално на тези, които работят в ДГ. Там стачката трябваше да е поетапна или да има дежурни групи за спешни случаи! Не трябваше да се държат така високомерно и с чувство на превъзходство....защото те имат тази работа благодарение на това, че ние им предоставяме децата си!
Има си науки за провеждане на стачки и как да не настройваш тези, на които ще причиниш неудобства....обаче будителите им не ги еня за това, стачкуващите пък се поддават на стадното ...слаба работа!
Съгласна съм , че заплатите са под всякаква критика и че в държавата има мнооого народ за як бой! Обаче , на педагозите не мога да простя....защото не се показаха като такива!
В клуб"право", "родители и деца" и "училище" съм изложила доста факти!
Един от фактите е, че само аз почти пишех регистрирана!!!...Великите стачкуващи и защитниците се криеха зад нерег. никове!

Не ме е срам да кажа, че утре 28.09. в 8.30 ще участвам в сутрешния блок на БТВ, ведно с тези защитниците, май и министъра им ще бъде и ще кажа какво мисля! Чест прави на БТВ, че са проследили разговорите по форумите тук в дира и лично ми се обадиха....все пак това е друга позиция, която съм сигурна и други родители имат! Грешката на стачката - пренебрегнаха РОДИТЕЛИТЕ!
А голият ентусиазъм е привилегия на неопитността!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 27.09.07 19:56.



Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: makeover]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано27.09.07 21:00



Е, щом ще ходиш в Бтв искам да споделя нещо, дано имаш време да го прочетеш преди предаването:
Законът за уреждане на колективните трудови спорове разглежда случаите, при които се прибягва до принудително уреждане на споровете (стачка) и при кои работници и служители тя е недопустима. За учителите и детските възпитатели тя е допустима. В чл. 14 от същия закон са определени и минимално необходимите дейности, които трябва да се осигурят по време на стачка. Сред тях не фигурират осигуряването на дежурни групи в детските заведения и училищата. Осигуряват се примерно спешен прием на пациенти по болниците, осигуряване на ел. захранване и т.н.
Искам да ти кажа и още нещо:
СМИСЪЛЪТ НА ВСЯКА СТАЧКА Е ДА СЪЗДАДЕ НЕУДОБСТВО. Разбира се тези неблагоприятни последици трябва да търпи най-вече работодателя (в случая МОН, община, други министерства, но общо казано Държавата!!!)
И, за да се избегне тези неудобства, Работодателят е редно предварително да прибегне до доброволните способи за уреждане на колективните трудови спорове и да се стреми да избегне неблагоприятните последици от стачката. Както направиха със стачката на шофьорите от градския транспорт и всичко, каквото им искаха, дадоха.
Мислиш ли, че на един собственик на фабрика да не му работи фабриката, да не изпълнява поръчки и да плаща неустойки, не създава сериозни финансови проблеми??? Но на нашата държава не й пука!!!
Ето затова стачкуват - за да се състои най-после тоя дебат за образованието, за да чуят всички огромните му проблеми, защото те са и наши проблеми.
Защото децата са наша грижа, а не на учителите им!!! Самите учители също имат деца и за тях те отговарят!
Дано противниците на стачката са достатъчно правно грамотни. Всъщност, по-добре не, защото така още по-силно ще се проявят егоистичните им подбуди.
За мен тези хора стачкуват в полза и на нас - РОДИТЕЛИТЕ!




Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: tswete]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано27.09.07 21:13



Както те имат право, така и други имат право да не са доволни от обстоятелствата...особено когато се вижда, че момента не е улучен!
Пак казвам - нещата отиват в друг араздухваща се плоскост и никой не го еня ни за стачкуващите ни за никой))
Само патим заради нечии надигравания!
Грешно ме разбирате - не съм против стачка! Против съм към надменното и нахално поведение на т.н." учители". Поставям го в кавички защото има и други, които са родени за тази професия! Против съм да съм "заложник"....'да съм в безсилна позиция"! Да нямам права или те д аса потъпкани! Да стоя и гледам обречени недомислени действия!
Не искам да досаждам повече! Лека!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 27.09.07 21:15.



Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: vihrogonche]  
Автор mefirst (новак)
Публикувано28.09.07 09:25



Подкрепям стачката. Надявам се учителите да не се откажат, докато не постигнат поне част от исканията си



Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: vihrogonche]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано28.09.07 09:48



Подкрепям ги, но наистина ми причиняват ужасно неудобство с гледането на детето.
Мисля, че по принцип в нашата държава ако не драпаш сам да си извоюваш нещо - няма кой да те погледне или да се замисли за теб.

Борис - 03.06.2004


Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: makeover]  
Автор kolelo (непознат)
Публикувано28.09.07 13:28



>>>> Грешно ме разбирате - не съм против стачка!,,, Против съм да съм "заложник"....'да съм в безсилна позиция"! Да нямам права или те д аса потъпкани!<<<<<

Защо тогава си ядосана на учителите, а не на правителството, което може да сложи край на тази ситуация?



За съжаление това е начинът да се обърне внимание на проблемите.

Аз живея в чужба и миналата година детските учителки стачкуваха ефективно 4 седмици докато не им изпълниха исканията. Е, правителството накрая клекна...



Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: kolelo]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано28.09.07 14:20



Четири седмици??? Малеее... Не съм сигурна, че нашите тук ще издържат без една цяла заплата. А, както виждам, ако не успеят да измислят някакви политически дивиденти, нашите управници хич и няма да се впечатлят...






Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: makeover]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано28.09.07 15:23



нали не се караме?


когато пуснах анкетата, не го направих, за да предизвикам яростен спор
просто исках да разбера и усетя какви са общите нагласи тук към стачкуващите

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Подкрепяте ли стачката в ДГ и училищата?нови [re: vihrogonche]  
Автор jana (...)
Публикувано28.09.07 16:03



За стачката съм, мотивите ги изложих в другата тема



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.