Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор Tsenova (непознат )
Публикувано18.05.08 11:53



Здравейте Проф. Кременски,
Бременна съм във 13 г.с и бих искала да направя във Вашата лаборатория генетични изследвания за тромбофилия :
- фактор V Leiden;
- мутация G20210A в протромбиновия ген;
- генетичен вариянт C677T в гена на метилентетрахидрофолат редуктаза;
- генетичен вариант в гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa.
Интересува ме:
- за колко време се изработват
- самото изследване позволява ли по - бързо изработване, естествено срещу съответното заплащане.
Предварително Ви благодаря за отделеното време



Тема Re: Срок за резултат от БХС изследваниянови [re: Dies]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.05.08 16:48



Уважаема Госпожо,

Стандартът за извършването на изследването в Националната генетична лаборатория е до 2 дни след постъпване на пробата.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ven_na]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.05.08 16:51



Уважаема госпожо,

Най-добре е да се обсъди проблемът в нашата консултация. Моля, носете всички налични медицински документи за събитията, които са се случили с Вашата майка.

Бъдете здрава
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Tsenova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.05.08 16:54



Уважаема Госпожо,

Мисля, че се уточнихме по телефона.

Технологичното време за извършване на изследването е 5 работни дни и не зависи от заплащането.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано20.05.08 07:41



Професор Кременски,
Аз съм с таласемия, първото ми дете не е имало проблем с показателите в кръвната си картина, но сега на бебо (на 8 месеца в момента) му е нисък хемоглобинът.
Педиатърката ми изписа капки малтофер, но все още не ги давам, а и това, което забелязах е, че не се отклонява само хемоглобина от референтните стойности - HGB - 109, MCV - 57, MCH - 18.9, на морфология на еритроцити - наблюдава се микроцитоза и хипохромия
Засега не давам малтофера (при мен точно същите показатели са извън нормата, морфологията е същата).
Въпросът ми е, възжможно ли е потвърждаване или отхвърляне на диагнозата тук в Пловдив, защото към момента пътуването до София ми е невъзможно, както и налага ли се спешно да се извърши диагностициране, или е възможно да е отложено във времето, но да се има едно наум за детенце.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: *margo*]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.05.08 11:20



Здравейте Госпожо,

Вие вероятно Сте носител на бета-таласемия. Колко Ви е А2 хемоглобина? Това състояние се доказва с изследване на А2 хемоглобин и ако се налага ДНК анализ. Моля, обърнете се към хематолог или към отделението по "Генетика" на университетска болница Пловдив (602445). Те могат да Ви ориентират къде в Пловдив се измерва А2 хемоглобин. Изследването не е спешно и по-късно може да се направи в софийската лабораотрия "Цибалаб" (може да има клон в Пловдив). Надявам се, че съпругът е изследван и е отхвърлено носителство.

Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор gore_glavata (аз вярвам :))
Публикувано24.05.08 10:31



Добър ден проф. Кременски

Моя близка приятелка е бременна в 19 седмица. Правила е БХС във вашата лаборатария. На 34 години е и риска е 1:144. Лекарката при която ходи й е препоръчала амниоцентеза. Въпроса ми е дали преди да се подложи на нея не е по-добре да иде на фетална морфология. Ако плода има някаква аномалия или синдрома на Даун няма ли да се види там. И резултата от БХС толкова ли е притеснителен. Благодаря ви предварително

АКО ВЯРВАШ ЩЕ УСПЕЕШ


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: gore_glavata]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.05.08 14:22



Добър ден,

Този риск не означава нищо повече, освен че 1 жена с този резултат може да роди дете с Даун (риск - 0,75%). Обсъждана е амниоцентеза, тъй като рискът от амниоцентезата в "Майчин дом" за усложнение е поне 2 пъти по-нисък. Ако, приятелката Ви отиде на фетална морфология и не се открият никакви признаци за Даун се приема, че намереният риск е по-нисък. Голяма част от рискът на амниоцентезата се дължи на безпокойството от манипулацията, която всъщност е нискорискова рутинна процедура - трае няколко минети и не е болезнена.
Със или без амниоцентеза - феталната морфология е силно препоръчителна.
Ако желае, още утре можем да дискутираме с приятелката Ви проблема.

Желая и успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Mimiki (непознат )
Публикувано26.05.08 15:39



Здравейте проф.Кременски,

Майка съм на близнаци заченати инвитро-момче и момиче. Момченцето ми направи гърчове - в педиатрията ни поставиха диагноза Синдром на Уест, понеже по телцето му има няколко бледо кафяви петънца му поставиха диагноза Туберозна склероза. Може ли да се изследва това заболяване във Вашата лаборатория, също може ли при Вас да се направят метаболитни изследвания/не съм сигурна дали така се казва точно/. По време на бременността съм правила 3 фетални морфологии на бебетата, като само на момиченцето имаше по-дебела нуахална транслуценция /но във норми/,другите си бяха абсолютно нормални, но при нея няма никакви проблеми. БХС не съм правила заради двуплодната бременност, а амниоцентеза решихме, че няма нужда да правим пак със същите съображения - инвитро, двуплодна бременност и дори минималния риск от процедурата ме плашеше.

Благодаря Ви предварително за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: пpoф.д-pИ.Kpeмeнckи]  
Автор orнeнa (liglata)
Публикувано02.06.08 20:51



Уважаеми г-н Кременски,
На 43 съм с вторичен стерилитет-5 аборта1992-2000,инвитро първо-неуспешно 2004,открита след него тромбофилия,второ инвитро-неуспешно 2006,направени 2 хистероскопии,премахнат полип,направена лапароскопия,премахнат хидросалпингс и на двете страни,трето инвитро-добър отговор 8 яйцеклетки,6 извадени,5 оплодени икси,4 разделени на четири вкарани при трансфер-май 2008-неуспешно.Търся причини за недобрата имплантация-готова съм да направя нови генетични и имунологични изследвания-искам да съм наясно със себе си-ясно ви е че време нямам,даже съм закъсняла.Вярвам ви ,защото ви познавам от 1996 и 1998 год при двата ми спонтанни аборта в майчин дом.Поздрави Таня

БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !

БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТА Е ПУСТ И СКУЧЕН !




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.