Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Гражданският протест срещу равнодушието на държаванови  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано05.10.07 17:04



Гражданският протест срещу равнодушието на държавата към децата в институции и децата с увреждания, ще се състои на 09.X.2007г., от 13.00ч. пред МТСП. (Министрество на труда и социалната политика), ул. "Триадица"N2.

ето и писмото с петицията

http://www.bgpetition.com/izostaveni_deca/index.html



Тема Активен линк към писмото с петициятанови [re: lavender]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано05.10.07 17:08





Успех!




Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на държаванови [re: lavender]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано09.10.07 10:31



Днес е!!! Желая успех и стискам палци!!! Наистина ми е невъзможно да дойда на събитието...

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!


Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: vihrogonche]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано09.10.07 14:11



Казаха за протеста в обедните новини по bTV, предполагам довечера ще има и репортаж.
Бързото посещение на Масларова в два дома и коментарът за дома в Могилино за мен е измиване на ръцете

Дано се вземат истински мерки!



Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: lavender]  
Автор NapalmDeath (Бивш Пенкелер)
Публикувано09.10.07 14:38



Подкрепих я
Имам един въпрос обаче, защо да протестираме срещу равнодушието на държавата, а не протестираме срещу безотговорността на "родители" от един определен етнос, работещи деца на конвейр, много често в нетрезво състояние.
Тези "родители" често нямат никаква мисъл и желание да положат усилия за отглеждането и възпитанието на бъдещото си поколение. Така то достига до тези домове, където все пак колкото и брутално да звучи се полагат някакви грижи за тях, колкото и минимални да са .

За всичко ли ни е виновна държавата



Абетор=филантроп е тъп и прост, не си пие витамините и никога няма да се оправи.


Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: NapalmDeath]  
Автор cchery (не е истина)
Публикувано09.10.07 15:45



Защото е по-лесно да виниш нещо неопределено като държава, вместо да сочиш конкретна личност. Защото е много лесно да се скриеш зад тази думичка - "държава" и да имаш виновен. Защото май вече никой не знае какво представлява държавата, кой я управлява, кой носи отговорност в нея и не на последно място, защото почти никой от нас българите не се чувства част от нея. Може би за да не ни обвинят в нещо, най-малкото в равнодушие и безотговорност..... По-лесно е да обвинят "държавата"....

А що се отнася за онези "родители", които и ти визираш, то те отдавна са поставени над "държавата".... за да няма противоречие в тях, понеже те никога не са се чувствали част от нея. Понеже ред и законност, правила и съобразяване са им чужди думи. При тях е силно развит стадния инстинкт, както за размножение, така и за сплашване. Извинете ме за обидните думи, но може ли някой да ми даде конкретни цифри колко от ничиите деца в социалните домове са циганчета? Или да предполагам, че са над 50 на 100.....

Вече не знам за какво да протестирам и кого да подкрепям........ На фона на застрашаващата икономиката на държавата учителска стачка, нашите политици са в предизборна треска и всичко останало им се вижда като

. С малко баламосване и фокуси ще ни отпратят в 9-та глуха, а после ще си ги изберем като пичове отново.......


в някой прекрасен ... ден земята грабва те в плен...

Редактирано от cchery на 09.10.07 15:49.



Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: cchery]  
Автор NapalmDeath (Бивш Пенкелер)
Публикувано09.10.07 16:14



Абсолютно си права.
Родила си две прекрасни дечица, надявам се да ги отгледаш здрави прави и да ги възпиташ и изучиш. Но място едва ли ще намерят тук . Тук се грижат само за децата ако са "ромски" но с нашите пари



Абетор=филантроп е тъп и прост, не си пие витамините и никога няма да се оправи.


Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: NapalmDeath]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано09.10.07 16:51



Дали ще е държавата или онези "родители" - протестът е свързан с малки дечица, които далеч не живеят като връстниците си извън домовете.

Аз нямам властта и възможността да направя нещо по-генерално. Избрали сме и плащаме от джоба си на сума народ, който уж трябва да е изучен и способен да измисля и налага решения. Те са лицето на държавата, те трябва да осигурят на децата нормални условия за живот, те трябва да помислят как да ограничат "родителите". Затова протестите са срещу държавата...



Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: NapalmDeath]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано09.10.07 17:14



Дори да не е съвсем справедливо, предпочитам парите ми да отиват за децата в домовете, а не за депутатски автомобили и разходки в чужбинско





Тема Re: Гражданският протест срещу равнодушието на дърнови [re: cchery]  
Автор always_cool (BMW)
Публикувано10.10.07 01:13



Според статистиката изоставените по домовете деца са от различни етноси, докато 60% от тези с уврежданията са етнически българчета.
За мен етническия произход няма значение, но понеже доста хора с нездрави мисли спекулират по въпроса, порових в гугъл, а там също на повечето снимки децата не са циганчета.





Отвратително е, когато човешката злоба стигне дотам, че да не спестява и трагедията на децата.

the art of love






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.