Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 39.2' температура след секцио вече трети ден!?!нови  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано04.10.07 22:14



Здравейте, много съм притеснена за моя приятелка която роди секцио в понеделник. Имаше плацента превия.
Уж си избра лекар, плати си каквото й поискаха да плати, уж се грижат за нея, а вече трети ден е с висока температура-38-39. Отначало са й слагали само инжекции с аналгин, сега е на антибиотик. Дават й детенце да го кърми в същото време...Оплаква се че от високата температура чак ставите и мускулите я болят.
А ми е толкова далече- аз съм в София, също бременна, тя е чак във Варна.
На някой случвало ли му се е, според мен не е нормално...Ако пишат и лекари в този форум-кажете ми моля ви каква може да е причината, да си търси ли друг лекар или какво?!? на детенце му е излязъл конюнктивит, вече си мисля дали не са се заразили и двенките със стафилококи или друга вътреболнична инфекция
Много съм притеснена, посъветвайте ме

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!



Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?!нови [re: fascinating oceanid]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.10.07 22:33



Вчера писах тема "бактерия в кърмата" - по повод моя приятелка от Плевен, която роди и след това поддържала същата температура - 39.2. Сменила 4 антибиотика, накрая се наложило да спре да кърми, защото причината за високата температура била някаква "бактерия в кърмата". Не знам повече подробности, а май и тя не знае, но факт е, че температурата й спаднала след като спряла да кърми. Голям ужас.... Така че може би и твоята приятелка трябва да попита нейните лекари дали не знаят нещо за тази странна бактерия



Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор jana (...)
Публикувано05.10.07 09:01



При мен в стаята имаше девойка в същото положение. Преглежда се матката да не е високо, да не я боли и оттам да идват проблемите недай си Боже .... другият вариянт е да е от идването на кърмата, но то пък не държи толкова дни .... Конюктивита на детенце може да е и от стафилококи, но може и да се чисти от самото раждане (както имаше и Ния след като ни изписаха), ако имаха съмнение за двете би трябвало да са им направени изследвания

Вариянятите са много, но лекарите са тези които трябва да разберат кои от всичките са.
Дано се оправи бързо майчицата и да се приберат

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?!нови [re: fascinating oceanid]  
Автор steffy (познат)
Публикувано05.10.07 13:57



И аз имах проблем с 39 градуса температура след секциото, причината беше в хиперлактацията. Кърмата ми дойде на 4-я ден в огромно количество. Докото бебо стана на 2 месеца вдигах редовно температура, трябваше да изцедя кърмата до последна капка, да са сваля температурата. Ходих и на физиотерапия - нагревки с червена лампа и радар, много ми помогнаха, и една седмица ограничих течностите и храната, за да ми понамалее кърмата.

Редактирано от steffy на 05.10.07 13:58.



Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?!нови [re: fascinating oceanid]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано07.10.07 06:35



Здравейте,
благодаря на всички за бързите отговори.
Мойта приятелка я изписаха неделя следобяда. Причината за температурата според лекуващия лекар е че след секциото шийката на матката е останала плътно затворена и нищо не е могло да изтича от матката след операцията и се е събирало вътре. Правили са й някаква манипулация в събота сутринта за да разширят механично шийката на матката (без упойка, боляло е ужасно) и са започнали да й слагат инжекции папаверин и окситоцин, освен антибиотика. В неделя сутринта не е имала температура и са побързали да се отърват от нея... вкъщи следобяда пак ебила с температура както можете да се досетите....
Започвам да се чудя дали не са забравили да й бият окситоцина, веднага след секциото и затова да се е получило така. И как така от понеделник сутринта, когато беше секциото чак в събота са се сетили да я прегледат и да вземат необходимите мерки.

Това се случва уж в най-хубавата болница във Варна, и след като са й поискали общо 1300лева за раждането и престоя с планово секцио, които им е платила предварително :bad-words: :2gunfire:
Явно за толкова пари-толкова внимание.... а на какво ли да разчитаме ние които нямаме толкова пари?!?



Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?! [re: fascinating oceanid]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано07.10.07 11:58



Не е първата,за съжаление нито ще е последната пострадала родилка,солидно платила си предварително за удоволствието да е в частна клиника,на шарени чаршави и безплатен телевизор


На моя близка с планово секцио и се случи подобна неприятност,само че с повторна операция,за очистят гнойта от възпалителния процес вътре в матката и няколко дни по-късно я кюртираха-направо гавра си беше с жената.
Разбира се виновни нямаше.



Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?!нови [re: ДжacтaПpacтa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано08.10.07 11:47



Ужас!






Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?нови [re: fascinating oceanid]  
Автор jana (...)
Публикувано08.10.07 11:54



Окситоцина не се бие, а се слага на система да тече след операцията - чрез него контрахира матката и да се изчисти от насъбраната кръв. Интересното е, че папаверине е ПРОТИВ контракции, а окситоцина е ЗА контракции ....



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?нови [re: jana]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано08.10.07 13:49



Може да се бие и като инжекция. Може би на система е само след раждането (предполагам само)...



Тема Re: 39.2' температура след секцио вече трети ден!?!нови [re: fascinating oceanid]  
Автор yoanence (член)
Публикувано08.10.07 14:37



Аз лично те съветвам да кажеш на приятелката си непременно да отиде отново на лекар и да се види дали всичко е изчистено.Това не си е шега работа.Със сигурност във Варна има много добри гинеколози.Аз също бях секцио,но само след няколко часа ме вигнаха на магарето,разшириха маточната шийка,неприятно е признавам си,вливаха ми със система окситоцин и температура не съм имала.Трудно ми беше да се вдигна от леглото от самия разрез ,а още по трудно ми беше да се кача на магарето и им се чудех на тези лекари що ме насилват и що не ме оставят да си лежа в леглото.Така че нека по най бързия начин да се прегледа и което трябва да се изчисти ,да е на време.Пиши как е тя.

Редактирано от yoanence на 08.10.07 14:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.