Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Към майките с деца на детска градина или ясланови  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано10.09.07 17:13



Само да ви кажа че има нова наредба според която преди да си пуснем децата на градина трябва да направим стомашно - чревните изследвания. Днес го разбрах и съм много ядосана и шокирана. Моята девойка минава от втора в трета група и до сега не сме правили такива неща. Освен като я записвах на ясла но тогава е разбираемо - все пак за пръв път я пускаш в такова заведение - нормално да направиш един куп изследвания. Днес разбрах от една майка чието дете са върнали на 3ти защото ги нямала. Проверих при джипито и той го потвърди като каза че е лудница и че няма и талони. Та ако ще си пускате децата на 15ти деиствайте с изследванията щото стават за 5 дни. А което е най тъпото че никъде не е обявено и кво ако не бяхме разбрали на 15ти щяха да ни върнат.



Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Raboteshtata]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано10.09.07 23:21



Стига, бе! Аз лично ходих и разговарях със сестрата в бъдещото ни ОДЗ и тя ме увери, че трябва да пусна изследвания само за малката, а на каката да прехвърля всичко от предната градина, не да пускам наново ????? Ще взема за всеки случай и нея да "изследвам"... Писна ми от неуредици.


Габриела 2002
Доротея 2005

Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Raboteshtata]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано11.09.07 02:32



Когато ни съобщиха, че е приета ни дадоха и списък с необходимите неща. За всеки случай си прочетох и

, за да не ме връщат по 100 пъти.

Чл. 4. (1) В детските градини целогодишно се приемат деца въз основа на писмена молба, подадена от родителите.
(2) Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.







Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Raboteshtata]  
Автор *margo* (magi_sveta)
Публикувано11.09.07 07:16



Доколкото разбрах това е при преместване на детето от ясла в градина - не става вече само с документите от яслата, ако е без прекъсване, а все едно идва от къщи детето.
Свети тази година ще е във втора група на градината - отсъства малко по-малко от два месеца, което според лекарката ни и сестрата в градината е условие само за бележка за профилактичен преглед и паразити. Чревните се правят само при прекъсване от повече от два пълни месеца. Но мен достатъчно ме учуди това, че до днес детето е на ясли и от утре не може да тръгне на градина, ако няма чревни и всичко останало... В две поликлиники бях вчера в Пв, по друг повод, някаква лудница е - точно заради това, а разгласа на "ПРОМЕНИТЕ" наистина няма никаква.





Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Raboteshtata]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано11.09.07 08:51



На мен джипито ми каза за тези промени. Не съм чакала по опашки, защото Боби ходи от 1-ви септември на детска градина (частна, за 1 месец, докато свърши ремонта на неговата )

. А и изследванията станаха за 3 дена при нас.

Борис - 03.06.2004

Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Raboteshtata]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано11.09.07 09:53



Да, така е. Ние пуснахме и двете ми дъщери. На София направихме всички изследвания, а за Ани разбрахме в последния момент.


Та така - две седмици се занимавах с изследвания... то човек отпуска трябва да си вземе - едното изследване на Сточна гара, друго на друго място, трето не знам къде си.... И най-смешното ми е бележка от ДжиПи, че няма контакт със заразно болни.... е, то лекарката ни да не би да ни свети, че да знае дали има или няма контакт със заразно болни....

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006

Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясла [re: Пиcaнa]  
Автор vache ()
Публикувано11.09.07 10:39



Чл. 4 от Наредбата се отнася за ПРИЕМ, което значи за първи път! Аз не пускам всяка година молба на дъщеря ми за следващата група. Тя сега е втора група. От яслата премина направо в градината и не са ми искали и тогава нищо. Просто прехвърлиха здравния картон. Тази учебна година тя тръгна на 3-ти септември и не са искали никакви бележки. Само трявба да се направи стандартния профилактичен преглед, който е с различна периодичност в зависимост от възрастта на детето. Това, обаче може да стане и след като детето си е вече на градина!



Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Raboteshtata]  
Автор Чeтa (с рогца)
Публикувано11.09.07 11:01



Местя Борис от една детска градина в друга. Директорката и каза, че не е необходимо да се правят някакви изследвания, трябва само картона от старата градина и бележка от личния лекар, че не е в контакт със заразно болни.




Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: aлбeнaди]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано11.09.07 11:06



М/у другото само да вметна, че тази лаборатория на Сточна гара (Рамус) е много добра. Правят всички изследвания поемани от ЗК за деца и бременни (последното също е важно), за разлика от останалите, които правят само част от тях.
Като отидете там знаете, че не е нужно да се ходи в друга лаборатория.
Много съм доволна от нея и напоследък само там пускам изследванията.

Успех на всички малки "ученичета"



бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Към майките с деца на детска градина или ясланови [re: Чeтa]  
Автор anamari (новак)
Публикувано11.09.07 12:14



Вчера тръгнахме на градина-втора група-взеха ни само с профилактична карта от джи пи-то и на нея пише, че нямаме контакт със заразно болни, друго не искаха. Явно във всяка градина си тълкуват наредбата различно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.