Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Слабичко дете, имате ли и вие?нови  
Автор Renska ()
Публикувано01.09.07 10:00



Здравейте,
Моят син е на 17 месеца и тежи само 9 килограма. Когато беше на 15 месеца беше 9.5. Сега се оказа че е отслабнал с половин килограм през лятото. Височината му е 76.5.
Той хич необича да яде. Само спагети, картофи, ориз, месо, броколи, ябалки и овесени ядки за закуска. Хляб хич необича.
Моля споделете с какво храните вашите деца. Особено на закуска винаги се чудя какво да измисля и накрая пак правя само овесена каша с масло и захар.



Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано01.09.07 12:25



Същият щиглец си отглеждам и аз и е на 19 месеца, но тя пък яде като слон. Няма лошо, ако детето е жизнено. Понякога и гените си казват думата - ако сте слабички с таткото няма какво да се чудиш. Закуската обикновенно е кус кус, грис, овесени чдни, корнфейкс, препечена филия с пастет и сирене или просто кисело мляко с плод и бисквити. На обяд се котират най-много супите, гретени с картоф и/или броколи, спагети-ако и оставя една тенджера с болонезе сигурно една седмица няма да я чуя да иска друго...




Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.09.07 12:39



Кръщелникът ми е на 3 години и 2 месеца и тежи 11 кг!!! Като го видях на плажа по бански, направо ми се приплака :))). Преди не ядеше почти нищо - две солети му бяха обяда понякога. Сега малко по малко започва да яде, но само определени неща. Иначе е бесен за трима :). Майка му и баща му също не са от най-едрите. Приятелката ми никога не го е насилвала да яде - оставяше го ако иска да яде, ако не - стои гладен. Но освен че е слабичък, всичко друго си му е наред.
Аз си спомням, че в трети клас тежах 18 кг....



Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: _dexter_]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано01.09.07 17:23



На 2 години /без месец/ сме 10 кг. Досега никога не е боледувал.
Детето яде по 6 пъти на ден /3 от ДК и мляко вечер и настърган плод в 10 часа сутрин/. Аз и баща му сме били същите. Гени, кво да правиш???
Нищо му няма на моя синковец, въобще не се притеснявам.





Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано01.09.07 19:12



Може и дано отслабването да е от жегите, от някойъ летен грип или нещо такова. Според мен изобщо не е притеснително колко точно килограма е ако си се развива хармонично - има и по-дребни и по-едри деца. Аз по-скоро бих се обезпокоила по-скоро от това че вместо да наддава, макар и малко е отслабнал... в тази възраст още е нормално да наддават, макс в летните месеци да задържат на старото тегло.
По нататък се редуват периоди на повече физическо и периоди на повече умствено развитие. и през вторите сакаш по няколко месеца задържат на едни килограми, но пък нахитряват, после пак качват... после пак спират, после пък не качват килограми но дръпват на ръст и така.... отново и отново
общото ми наблюдение е че по-голямата част от децата колкото и да са били злояди тръгнат ли на училище стават като прахосмукачки...


Ако държиш да яде повече най-изпитания метод еда му даваш в устата докато гледа някое детско. няма да коментирам нито дали го одобрявам нито дали е полезно но ако си притеснен или дори отчаян... това поне дава доста добър резултат твърде често.

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!

Редактирано от fascinating oceanid на 01.09.07 19:14.



Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано01.09.07 19:55



Въобще не се притеснявай. Каката на годинка беше 7,300, а сега на 5 е 15кг при ръст 112. С яденето е скарана но пък енергия има за петима. Кво ли не съм пробвала и всякакви витамини и хомеопатични и нищо. Спрях да се тормозя вече.



Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор NikiFin (пристрастен)
Публикувано01.09.07 23:12



моят син от изброените неща яде само спагети без нищо, бял ориз и овес ядки. понякога хляб, банан или кренвирш по 2-3 хапки. и по 1 или 2 пъти на ден яде. не знам как е жив, че и пълен с енергия. а най странното от всичко е, че на 2г тежи 15.5 кила и едва го влача. децата са странна порода хора




Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор koяли ()
Публикувано02.09.07 16:31



Храните, които изборяваш са доста "качествени",овмесенитеядки сачудесна храна. не се притеснявай, с възрастта вкусът се променя и се разширява, в детската градина вече ще яде доста повече неща. Синът ми също е слаб, килограмите не са показател, важното е да прима различни храни- а вие в тоя списък ги имате /нещо сдамо зеленчуци май се губят/ .Какво му дава хлябът, особено ако е бял? Ако можеш, слагай по 1 суп лъжица пшеничен зародиш, потърси инфо, съдържа много минерали, витамини от групата В, който иначе би трявало да ги има в пълнозърнестия хля, ако приема, прави или купевай кълнове /има ги в Билла и в диетичните магазини/ и му прави фрешове. Мисля, че това е достатъчно за качествено хранене.





Тема Re: Слабичко дете, имате ли и вие?нови [re: Renska]  
Автор jana (...)
Публикувано02.09.07 17:10



Ами да ти кажа и Ния е от тези деца. Почти нищо не обича д аяде, писала съм много пъти тук за този проблем. Още от бебе е така. Интересното е, че въпреки неяденето си килата са и много добре. Смисъл не е от най-слабите, не е и пълна, нормално дете. В момента е на г., височината й е 94см и тежи към 14 кг. Килограмите й се трупаха при нас от млякото което пиеше. Само и единствено кис.мляко или тези плодовите на Йогурт, с тях живееше по едно време със седмици без да хапне нищо друго и от тях поддържаше килата си.



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Забравих да кажа ....нови [re: Renska]  
Автор jana (...)
Публикувано02.09.07 17:11



Ния точно на 1-та си годинка тежеше 10 кг, това пръдолжи и следващите 5-6 месеца без да качи и грам. Не мисля, че има проблем детето щом е жизнено и игриво. Остави хляба настрана и залагай на млякото- то засища и качва килата най-бързо.



Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.