Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Тема за бърборанинови  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано17.09.07 12:14



Знаете вече за какво иде реч

.





Тема Лекарства за запек ...нови [re: surfline]  
Автор jana (...)
Публикувано29.08.07 09:23



Девойки нашата драма с акането продължава вече 2-ри месец.

Пробвах всички бабини билки и средства, пробвахме и с Дуфалак-а, пробвахме и със заиграване на гърнето, на тоалетната чиния, но резултата е отрицателен. Неще да ака, стиска се и ака само през нощта и то с рев и писъци, това на всеки 3-4 дена. През останалото време има болки в корема. Казаха ми два нови сиропа - Дулколакс и Фортелакс, но не съм ги пробвала още (ако някой има опит да ми сподели, МОЛЯЯЯ). От друга страна ми казаха за едно друго, но се оказа че го няма в БГ (Лаволак или нещо с подобно звучене). Дайте акъл какво да го правя моето зверче, защото така имам известни притеснения да не направи беля с това си стискане.

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Бабини лековенови [re: jana]  
Автор kexлибap (непознат)
Публикувано29.08.07 10:28



Здравей, ще ти дам съвет, но ти както си решиш всяка майка знае най-добре как да лекува бебчо. Ако имаш такива проблеми с бебчо моят съвет не давай такива лекарства на бебчо. Първо защото са лекарства (химия) второ освен страничните ефекти има и пристрастяване, организма ще се нужда от повече дози, познавам една лекарка която за да се изходи на всеки три дни взимаше по три опаковки очистителни.
Предлагам ти бабина рецепта - мини бебчо на специална диетка. А тя е следната като се събуди сутрин му даи фреш от портокали да изпие сока на два портокала на гладно, ако не е пил досега в началото започни с един и разреждай с вода. Сока може да се приготвя и от други плодове, следобед преди ядене същата процедура. След като изпие сока не му даваи нищо поне петнадесет минути. Едно от храненията да бъде с кисело мляко на Ел Би, защото вътре има със сигурност лактобацилус булгарикус. Храни го колкото се може със свежа храна доматки, краставички настъргани и какво друго обича. След седмица перисталиката на червцата ще му се подобри значително и ако сте упорити няма да имате повече проблени. Важното тук са соковете и живата храна да е поне половината като грамаж от поетата за деня.



Тема Re: Бабини лековенови [re: kexлибap]  
Автор kexлибap (непознат)
Публикувано29.08.07 10:32



Забравих и още нещо за известно време ограничи всякакво месо, тъй като то затлачва организма допълнително,като бебчо оздравее започнете да се храните с месо веднъж седмично, после максимума е през ден.



Тема Re: Лекарства за запек ...нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано29.08.07 10:47



Яни, прави и за закуска овесени ядки, заляти с портокалов сок, а след вечеря и даваш да изгризка 1 морков или 2/3 смокини - действа направо като четка на червата.
Сещам се за едни шоколади "Комфорт", но те са със сена и нямам идея може ли да се дават на толкова малко дете

.




Тема Re: Бабини лековенови [re: kexлибap]  
Автор jana (...)
Публикувано29.08.07 11:02



Гадното е, че плодове и зеленчуци не обича, смесвам й ги максимално с други любими храни. Единственото, с което мога да я облекча е като й правя непрекъснато супи, ограничила съм и сухите храни до минимум, всеки ден поне едното хранене е супа, а другото манджа. Фрешовете са налице и ги пие ... но според мен проблема е на психическа основа, което е по-гадният вариянт. Но ще пробвам сутрин нагладно фреша да видим

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса


Тема Re: Лекарства за запек ...нови [re: surfline]  
Автор jana (...)
Публикувано29.08.07 11:11



Това със сената може да го забравя направо ... иначе е лесен вариянт да. Аз досега й давах водата на овесените ядки, но ще пробвам направо да ги яде, дано са й по вкуса.


Мерсииии

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Даряване на кръвнови [re: surfline]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано29.08.07 14:31



Момичета, снощи по новините казаха, че някаква болница се нуждае от кръв и се замислих, че не знам какви са изискванията към дарителите


Можете ли да ми кажете с две думи или да ме насочите къде да прочета? В самите болници ли се дарява или има специално място, на което трябва да се отиде?



Тема Re: Даряване на кръвнови [re: Teди]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано29.08.07 14:52





"Ако балансът не излиза, в него има грешка. Ако излиза, грешките са две."

Тема Re: Даряване на кръвнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор redd (случайна)
Публикувано29.08.07 16:48



Здравейте,

Това е много добре като информация, ама е много общо.
Червеният кръст хубаво ни информира колко е благородно да се дарява кръв, ама поне списък на "трансфузионните центрове" дали може да се намери някъде?


Благодаря

time is on my side



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.