Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Опипване при малките децанови [re: desykv]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано31.08.07 22:30



мерси за което

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!


Тема Re: Опипване при малките децанови [re: fascinating oceanid]  
Автор Acя ()
Публикувано31.08.07 23:02



Според мен също си права като цяло. Аз за себе си само не бих използвала думата "тайно". В съзнанието на хората , тайните неща обикновено са срамни и заради това не се показват. По-скоро бих използвала "насаме".
Моята дъщеря също се пипаше, въпреки че сапоред мен по-скоро се чешаше, а не за задооляване, но много се тарах да не употребявам думи да като срамно или лошо. И я предупредих да е много внимателна като се пипа, защото мястото е много нежно и да не я заболи ако се пипне по-грубо. Естествено съм я предупредила да не позволява на никой освен мен и баба и да я пипа и ако случайно се случи да ми каже веднага.
Поздравление за мнението ти. Няма кого да скандализира освен това даже и да е така...ами в крайна сметка всеки има право на мнение както и да го изрази.



Тема Re: Опипване при малките децанови [re: galia99]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано01.09.07 14:40



Аз най-напред бих вдигнала скандал на бабата!
Как така ще ми травмира детето с крясъци и ОБИДИ..при това на 3г!!!


..
След това, бих обяснила на детето си,че няма нищо лошо в това баба да "я каже на мама и тати"...понеже, мама и тати трябва винаги и всичко да знаят..и..най-добре тя сама да си им казва, за да не се налага да го прави някоя баба или друг и то ...не винаги точно и на място..
..
Сега..за опипването при малките деца..
Ами..Александър нямаше годинка, когато взе да се опиипва...Предимно докато е на гърнето или във ваната... Струва ми се съвсем естествено и нормално...и да..има си ерекция детето..съвсем истинска при това! Предполагам,че при допира с гърнето усеща,че нещо там е по-различно...
В началото се вкопчваше в мъжката си работа и..аз понеже се страхувах да не се нарани, му казвах да внимава да не стиска силно, защото после ще го боли..
Сега, гледам да е с чисти ръце когатоима възможност да се пипа и...пак казвам да внимава да не се нарани, понеже това е много нежно и чувствително място..
Не знам какво му разбира главицата и какви усещания има, но...изобщо не се притеснява да го прави...и...никога не го прави по друго време и място, освен след сън, докато е на гърнето или... вечер след банята, докато го мажа и преди да го облека..
Смятам,че сексуалността е нещо напълно естествено и децата, както и възрастните не бива да се срамуват от нея и...ако някоя баба се появи с разбиранията си от предишния век и ми травмира детето по подобен начин, това ще й е последното оставане сн его насаме
..
Относно близането на дупетата..Може пък с другото дете да са си ги близали..И какво от това? Винаги съм спазвала една стратегия при възпитанието и тя е била...НИКОГА да не фокусирам вниманието на децата си върху нещата, които НЕ ИСКАМ да правят...Винаги съм ги измествала по начин по който искам да изглеждат и...ако видя детето си да ближе задника на някое друго, бих му казала,да не го целува там, понеже...децата се целуват само по бузките.
После, бих си взела детето, бих го прегърнала и бих го целунала по бузката, за да му покажа как децата се целуват...
И...освен това..причината може да е в някой сериал, който гледа бабата, а не в някакво друго дете... За това..ако има начин...по-добре някой друг да се грижи за детенце, понеже...играта навън и сред връстници изключва възможността детенце да стои пред телевизора..





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.