Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.08.07 17:09



Вчера Яна изнесе страхотно представление - 50 минутен рев, ама рев.... Дереше се все едно я коля, или нещо я щипе или не знам какво. Никакво успокояване не помогна - пие вода и като пусне биберона, пак рев, не иска да захапе гърда, абе ужас.... Съблякох я гола, без памперс - реве, та се къса. Преди това имахме гости приятелката ми, малката и дъщеря и майка й. Те й се порадваха, поговориха й малко, държаха я за по 1 минута. И изведнъж това дете като се разпищя, направо се побърках. Яна не реве по принцип, а така не е ревала никога (май само веднъж, но тогава бяха колики) и аз не знам какво се прави в такива случаи :). Та въпросът ми е на четери месеца може ли да се стресира от чужди хора, от по-силен шум, от малко повече суматоха около нея? Забелязала съм я, че става раздразнителна, ако около нея има твърде много движение, но такъв рев ми се вижда прекалено.....



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: _dexter_]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано26.08.07 17:32



Нормално е. 4 м. е тъкмо времето, когато започват да си дават по-ясна представа, какво се случва наоколо. Прибави това, че много добре усещат лошите и добрите хора, че и сензори за нервни хора имат. Ние не сме ли като бебетата, на нас също някой хора не ни понасят :)))?!

Моята беше към 6 м., когато в къщи дойде колега на съпруга ми след работа, направо в къщи. Аз само се появих с бебето да кажа "здрасти" и има няма 2 мин. като се развика това чудо, не спря докато човека не замина, въпреки, че дори в друга стая отидох

. Рев, рев, рев и крясъци и като при теб, дори цица не помогна... По принцип той е готин човек, но него ден имаха някакви проблеми в работата и беше изнервен... Как моята е разбрала за всичко това за две минути не знам

Иначе и сега, и сега има хора които харесва и не харесва, към които е по-скоро толерантна. Според мен бебешкия избор трябва да се толерира, защото ще им помогне за изграждане на решителни и твърди характери в бъдеще. Вече в майката остава топката как да се измъква от положението - аз лично казвам: Всички на тази възраст са такива и обръщам вниманието към някаква друга тема, а малката успокоявам минута след това.



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: 3aиpa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.08.07 17:46



Според свекито Яна плачела от чужди хора, защото не сме я били извеждали достатъчно на двора, та да й се радва куцо, кьораво и сакато.... :)) Наистина приятелката ми е доста нервна, но не го показва, по-скоро има проблеми в живота си, макар да се прави на весела. Но чак пък такива сензори... Гостите стояха 2 дни, вечерта вече нямаше шроблем, но все гледаме бебето да е на тихо и спокойно място. Не мисля, че на тази възраст мога да я принуждавам да комуникира с непознати, едва ли някой може да направи това. Обаче свекито понякога много ме дразни :).
Благодаря за мнението, Заира :)



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: _dexter_]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано26.08.07 18:32



Те свекървите са за това, да дразнят и да ни вдигат нервите, чувала съм, че имало свесни, ама нямам опит - хехехе

Иначе след време може и да се окаже права в твоя случай, хубаво е бебетата да излизат навън, не за да им се радват всички, а за да свикват със света наоколо - пък и се каляват като стоят на въздух и шарена сянка

Не само на тази, на никоя възраст не я принуждавам моята да комуникира с който не й е приятно и голямата, и малката ... нека се научат да си преценяват с кого да общуват и да си имат самочувствие ... Никога не съм разбирала разни мами дето си дърпат явно нежелаещите деца към някой непознат субект и им викат: усмихни се/кажи здрасти маме на бабичката/леличката/пр. ... е що, като не им е приятно, защо трябва да се усмихват

Редактирано от 3aиpa на 26.08.07 18:34.



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: 3aиpa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.08.07 19:31



Оооо, ние излизаме - почти всеки ден в Морската градина (Варна) или ако не можем там - обикаляме квартала като се позахлади. Коментарите са по друг повод, но да не коментирам тук :))). излизаме всеки ден, постоянно има хора с Яна, просто тя пораства, не е бебето, дето все спи или не може да различи едно лице от друго. Ако е като майка си, не особено социална, ще има да берем ядове :)



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: _dexter_]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано27.08.07 00:16



Напълно възможно е да се е превъзбудила от гостите, но също така може да и е било нещо криво, да я е боляло коремче, да не е спала добре, да е тръгнал някой зъб да я тормози - изобщо причини да искаш

. Важното е, че е минало, не си навивай, че бебето се плаши от хора или нещо подобно, просто е била неспокойна, наревала се е и се е успокоила. Толкова.




Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: _dexter_]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано27.08.07 08:14



Големият ми син беше и продължава да бъде супер общителен. Никога не е плакал от непознати хора, не се е крил от тях и не е стоял залепен до мен като ваденка. Заминаваше с който му подаде ръка и дори се смееше. Чак съм се плашила. Сега малкия е точно обратно. Реве и се крие не само от непознати, а и от роднините. Вярно, че едната му баба го вижда на 2 мес веднъж за два дена, а другата го видя миналата седмица за първи път, но все пак... Плаши се дори от хората, с който общуваме ежедневно - наши приятели и съседи. Пак започвам да се притеснявам, само че сега в обратна посока.



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: _dexter_]  
Автор jana (...)
Публикувано27.08.07 09:06



Виж има си едни бабини девитини, които съм се убедила, че са верни. Като я видят много хора хубаво й мии очичките после. Има хора с лош поглед

. Понякога дори само да ги боли нещо се предава на малките бебочета. Ния веднаж така ми рева и докато се усетя от какво е бях изпаднала в истерия вече. Сега след всяко прибиране то вънка очичките й се мият.

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: jana]  
Автор Acя ()
Публикувано27.08.07 09:10



Не събрах смелост да го напиша....
И според мен има нещо. Тъй като се опитах да си го обясня, за себе си реших, че в същност децата са просто още така малки и се уморяват от впечатленията, и това не се тренира

. А за улавянето на лошата енергия смятам, че те я улавят безпогрешно



Тема Re: Плачат ли бебетата ви от чужди хора?нови [re: Acя]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано28.08.07 14:57



Не събрах смелост да го напиша....

Скоро имаше една тема за "уроките"....Не съм суеверна,не съм и параноичка,но абсолютно съм убедена,че има хора с негативна енергия,с лошо излъчване,а и такива,които без всякакъв умисъл влияят лошо на другите.Аз самата не се чувствам удобно в компания на такива,а какво остава за едно малко дете...Колкото и смешно да звучи на някои,често ми се налага да премивам личицето на Искрен след срещи с разни баби,лелки,съседки или дори непознати,които му се радват.Случвало се е да заплаче веднага,или малко по-късно,неутешимо и много тревожно.Не знам дали е внушение,но светената вода му помага

...измивам лицето и ръчичките му и до няколко минути се успокоява.
В общи линии мога да отбележа,че съм забелязала да става така при контакт с определени хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.