Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Иска да спи по корем?нови  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.08.07 22:24



Яна все гледа да се завърти по корем и иска така да спи - с пръст в устата. Не съм сигурна дали трябва, дали няма да й стане нещо, ако я оставя така. какво ще ме посъветвате?



Тема Re: Иска да спи по корем?нови [re: _dexter_]  
Автор anamari (новак)
Публикувано23.08.07 22:44



Тони обича много да стои по корем, само веднъж е заспивал така. Някъде четох, че нямало проблем да стои така, само ако краката им са неестествено събрани или раздалечени, тогава не трябва да се оставят така. Твоята принцеса кога е родена? Тони е на 27 април.



Тема Re: Иска да спи по корем?нови [re: anamari]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.08.07 23:18



Яна е родена на 20ти. Какво общо имат краката? Тя скоро се научи да се върти и за няколко дни стана много добра - държи главата изправена доста дълго, даже се опитва да пълзи с носа напред. Като прави така и повръща, ако не са минали поне 2 часа от яденето. Страх ме е като спи да не повърне и затова постоянно я дебна и я връщам в изходно положение. Но е изнервящо и за двте ни, та се чудех дали може да я оставя да спи по корем. Но май няма да стане, защото още не се научила да се връща в изходно положение :), и трябва да ходя да я въртя, когато й омръзне по корем :)



Тема Re: Иска да спи по корем?нови [re: _dexter_]  
Автор anamari (новак)
Публикувано24.08.07 00:29



Сега го намерих какво пишеше-че е по-добре по корем-няма опастност да се задуши, ако повърне; разширява си хоризонта на възприемане; предпазвало от деформация на гръбначния стълб. Трябвало да се гледат ходилата-ако са прекалено разтворени или прекалено обърнати навътре, не трябвало да се оставя по корем-поради риск за някакви изменения в краката(не обясняват какви). навън като видя зор с Тони(понякога реве ужасно навън), го слагам по корем в количката и така си се возим.



Тема Re: Иска да спи по корем?нови [re: _dexter_]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано24.08.07 15:44



Два пъти сме ходили при д-р Драганов (ортопед) по друг повод, но и двата пъти не пропусна да ни напомни, да не оставяме децата да спят по корем, защото има риск от изкривяване на крачетата (стояли в неестествено положение когато тялото е по корем). Разбира се, от краткотрайно спане по корем едва ли нещо ще стане, но не бивало продължително да се спи така... Моите госпожички, слава Богу, изобщо нямат такива намерения и досега си спат само по гръб или настрани... Иначе за повръщането май не е опасно спане по корем, защото повърнатото не се връща към гърлото, но пък се притиска коремчето, не знам...


Габриела 2002
Доротея 2005

Тема Re: Иска да спи по корем?нови [re: _dexter_]  
Автор chapchaps (член)
Публикувано24.08.07 21:57



Моето дете спи само по корем откакто навърши 6 месеца. Ако я обърна, тя на секундата се превърта, дори и да не се събуди. Нищо не мога да направя, освен да я вързвам. Нещо, което няма да направя!!!





Тема Re: Иска да спи по корем?нови [re: _dexter_]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано25.08.07 08:37



Една приятелка рускиня казваше - остави ги да спат по корем, че да имат хубави дупета като пораснат

. Като питах каква е връзката ми каза, че не си сплесквали дупетата и им ставали като на африканките . Чесно да ти кажа много съм се смяла, все съм си мислела, че това с дупетата е генетична работа, но като се замисля, двете й дъщери имат страхотни дупета и двете от бебета са по корем /тя така си ги нареждаше/... тааааа ... кой знае :)))



Тема Re: Иска да спи по корем? [re: chapchaps]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано25.08.07 12:26



Когато бебетата вече се въртят спокойно и се наместват, когато не им е удобно, няма страшно.
За щастие моят юнак започна да спи по корем късно и сега си го оставям да спи както му е удобно.

А това с хубавите дупета е доста смешно

От малка спя по корем и си навлякох какви ли не бели, само не и хубаво дупе

бъдещият батко е роден 2005
малкият мъж се чака ноември 2007



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.