Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте днес  
Автор 75capricorn (мама )
Публикувано21.08.07 15:35



Хайде, честита нова темичка

!Само да има кой да пише в нея....Чакам майчетата да се включат вече.



Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте днеснови [re: 75capricorn]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано21.08.07 16:06



Супер си, капри

.
Линк към .




Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте днеснови [re: surfline]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано21.08.07 19:13



Хайде и аз да се разпиша в темата,че много отдавна не съм писала.Ние сме добре,обаче Стефани е много злояда.На 7 месеца беше 7600 кг.Зъбчета още нямаме.
Да ви попитам момичета,папкат ли бебчетата ви адаптираното мляко.От няколко дни Стефани ми го отказва,направо е мъка.Не знам с какво мога да и го заместя за 1-то( към 6 часа) и последното (20 часа) хранене.
Знам,че за възрастта им трябва да го ядат,но като не иска.
Засега това оъ нас.Поздрави и целувки






Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте дннови [re: 75capricorn]  
Автор chapchaps (член)
Публикувано22.08.07 12:51



Здравейте мамета!
Ние още се кърмим, не ядем много много от"другата" храна. Само плодово и що годе месно й харесват. Зъбчета няма, а както педи вчера каза - скоро не се и очертава да има....А тя вече от 3 месеца си чеше венците като за световно.....
И педи ме пита "Ти попара вече даваш ли?" Още не - казвам....И тя: "Ами ти какво искаш??? Само на една гола кърма и да расте детето"!!!


Хайде, чакам и другите мами да казват как са съкровищата....



Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте дннови [re: chapchaps]  
Автор dessbess (новак)
Публикувано22.08.07 18:14



Нямате си зъбки, но си имате много коса

! Явно едното компенсира другото - ние сме с 8 зъба а новата косичка ни е още доста малко.....да са живи и здрави, без зъби и коси няма да останат!!
Ани си похапва от всичко по малко - и кърма и Фризопеп, и пюрета - зеленчукови, месни и плодови, каквито ни позволява обаче диетата. Попарата я яде, ама с мляко, не с със сирене. Има ужасен вид и вкус, но нали я яде де....Иначе си има любими и омразни неща за ядене, което понякога ме хвърля в тих ужас.
Момичета, исках да ви попитам дали мога да й преварявам вода за пиене, попара и фризопеп в бързонагряваща кана? Ще заминаваме малко на почивка, и не виждам друг вариант?



Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте днеснови [re: 75capricorn]  
Автор gugu (пристрастен)
Публикувано22.08.07 21:52



Писах аз, писах вчера ама не минало


За зъбите сме с 4ри и пети на път. Странното е, че и пораснаха горните леви двата и тепърва пробива десния. Иначе коса нямаме много, но расте бързо. Сестра и се роди с дълга коса и така и не е имала период без коса въпреки, че постепенно я смени от черна къдрава на права светло кафява.
И ние хич не бързаме с преминаването на храна. Предимно мама, защото бебето точи лиги отдавна като ни види да ядем или храна. Иначе хапваме пюренца. Почнахме с месото последната седмица и слагам зърнени каши в плодовите пюрета (хич не ми се цеди) за да наваксваме с желязото.

Ходихме в петък на с/т скан и с главата всичко ни е наред. Е, малко си е плоска отзад, но е само козметично и за сега не мисля да и слагам шлемове за корекция с риск да ме тупат на стари години.



Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте дннови [re: 75capricorn]  
Автор chapchaps (член)
Публикувано23.08.07 14:27



Аз се включвам с оплакване. Ние - по скоро Нора - лепна стомашно чревния, летен вирус. Цяла нощ ми е вдигала над 39. Накрая Нурофен й я свали, после пак качи и така цяла нощ.


Сега спи и няма Т, надявам се да не вдига повече, ама тоя вирус е 3 дни май.....
Много е страшно да ти е болно детенцето , не ми се беше случвало до сега, това ми беше и най-големия страх. Като е с висока Т само лежи и не се движи много, като парцал отпусната......
Айде, оплаках ви се!
Надявам се да няма повече оплаквания!



Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте дннови [re: chapchaps]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано23.08.07 15:22



chapchaps, много е неприятно детенце да е болно,но за съжаление е неизбежно.Стискам палци Нора да се оправи бързо.
dessbess и аз така и преварявах водата като бяхме на море.Купувах Девин розов етикет и в каната я кипвах.
Поздрави на всички




Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте дннови [re: chapchaps]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано25.08.07 08:15



Много важно е да предлагаш непрекъснато кърма и вода, за да не се обезводни бебка!!!

Не се притеснявай, бебетата и децата вдигат лесно висока Т, но точно така се борят по-успешно с вируса. Не е лесно, но ще мине.
Внимавай със захранването след вируса - стомашната лигавица ще е раздразнена дълго време, затова е добре да поговориш с наблюдаващия лекар кога и как да въвеждаш пак храните.

Бързо оздравяване ви желая!



Тема Re: Ноември и декември 2006 с колко зъбчета сте дннови [re: 75capricorn]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано28.08.07 14:53



Здравейте и от нас!
Днес бяхме на консултация. Бебо доста е наддал за последния месец. Вече е 8,300кг и 74см. Все още сме с 2 зъбчета от долу. Горните 2 сигурно скоро ще пробият и те, защото се виждат 2 бели точки. Днес ни беше последното "мъчение" на пишоната. Вече е забелена до край. Сега само трябва да внимаваме да не срастне пак. Нямаме много коса. В неделя 26 август имаше имен ден и го кръстихме. За изумление на всички Ади изобщо не рева, даже се смееше. Сигурно, защото и попа му се усмихваше доста. Още малко ни остава и скоро ще може да седи сам. Педиатърката каза, че това е така, защото центъра му за равновесие не се бил нагласил, а не защото костите не са готови. Каза да го слагам седнал и само леко да го придържам за ръчичките, колкото да не падне. Той се олюлява, но и успява да се задържи за 20-30 секунди. Пробва се и да лази. Казваме "мама, баба, тата, кака, дядя и айде". От скоро пробвам да му давам едро смляно пюре за над 8 мес., но нямам особен успех. Явно още не е готов. Хапва няколко лъжички, дъвче, но после не иска повече. С вечерното мляко дето не го искаше се преборих - слагам му бисквитки и го пие. Иначе не го иска. От няколко дни взе да оставя по 20гр от всяко хранене. Докторката каза, че сигурно е период и ще отмине, а и доста е наддал за последния месец и сигурно затова сега е намалил порциите!


Е, това е от нас за сега!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.