Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема С деца на море???нови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано20.08.07 09:26



Мили мами,

Засега намерих най-подходящо тук да си задам въпроса, ако изобщо е въпрос. Но съм малко объркана и не знам дали не бъркам.
Моля, тези от вас които имат сходен опит да споделят. Колко трудно е с две деца на море? Децата са две момчета, почти на 8 и почти на 1. Братчета от различни майки, големият е моя, малкият е от втората съпруга. Децата помежду си не създават проблеми, поне доколкото знам. Баткото мре за братчето си и втората жена на баща си, тоест няма проблеми с детска ревност и подобни.
Но .... снощи разбрах, че почивката ще бъде съкратена с още един ден, защото "е ужасно". Това са думи на таткото, детето е във възторг и супер доволно.
Та бихте ли ми казали, аз ли изпускам нещо, та не разбирам как може да си върнеш децата и да ги завреш в бетонна София, само защото не можеш да издържиш? Да, като се върнат аз ще си поема моето дете /ще се оправям както знам/, малкото ще го поеме я баба, я някоя гледачка, пък той ще си отдъхне от грижи по деца

Ако не можеш да се справиш и да си поемеш отговорността за децата поне веднъж в годината за седмица, защо си ги правил тези деца?
Много ми е болно. Големия си син той почти не е разбрал нищо от отглеждането му, сега му се налага да е малко покрай малкия и да полага грижи и ... "ужасно е".

Кажете ми какво не разбирам, какво не схващам от "нежната мъжка душевност и нейната реакция на малки и по-големи деца"?

Наистина не разбирам и имам нужда от съвет!

Благодаря ви предварително!



Тема Re: С деца на море???нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор jana (...)
Публикувано20.08.07 09:59



Явно мъжката му психика не е издържала на "напрежението" от двете му деца. Аз ако бях на твое място бих си поговорила с него първо, а после да му поясня, че това е последното море с детето. А втората му съпруга какво, и тя ли не може да се оправя? А мамите тук с по 3-4-5 деца как ли се оправят? Ама ако са свикнали те двамцата на помощ от баби и гледачки и сега изведнъж две наведнъж .... милите

, как не са могли да си починат

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: С деца на море???нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.08.07 10:31



Уф, за повечето мъже всичко, което е различно от неделен следобяд с Формула 1 и студена бира е "ужасно'. Не се връзвай.
Идеята на Яна е добра - седнете и поговорете като разумни хора. Време е таткото да порасне и да поеме своя дял от семейните задължени...или да плати на гледачката да дойде с вас и той да кюта по капанчетата и да се радва на децата от далече, а някой друг да сменя наакани памперси

.

Успех и късмет. Наслаждавай се на миговете с децата и на топлата вода.




Тема Re: С деца на море???нови [re: jana]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано20.08.07 10:35



За мнението на жена му нямам информация. Само мога да предполагам, че тя е в положението на майка с три деца



Аз не мога да смеля поведението на таткото. При положение, че както казах децата не създават "обичайните" за ситуацията проблеми. Да, малкото изяло пясъка на плажа, голямото не иска да влезе в морето заради водорасли и щипалки /не разбрах дали наистина ги има, или той си въобразява/ и предпочита на басейна. Ама все пак, той как си го е прадставял, та се е оказало толкова по-ужасяващо??? Ето това питам, защото може и аз наистина да не разбирам какво е с две деца на море. Но все си мислех, че възрастен човек ще успее да преодолее егоизма си, да намери сили да се справи в името на това децата да прекарат малко време на море. А не да бие отбой щото му е нарушен рахата

И понеже ги има и вечните противоречия и недоразумения в едно бивше семейство, където все другия е нещо виновен, та питам вас с децата и мъжете, как се оправяте на море? И с почивките изобщо?
А в съдебното решение пише "и един месец през лятото, когато майката не е в отпуск". Не искам да си мисля това какво би било



Тема Re: С деца на море???нови [re: surfline]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано20.08.07 10:40



Благодаря за съвета. За съжаление:
1. всякакъв разговор би бил постфактум, когато децата са обратно в бетона. Пък и такива сме ги водили безкрайни. нямам сили вече.
2. Не мога да се наслаждавам на нищо, защото съм на работа, а той заведе на море семейство №2 заедно с дете №1. И всичко изглеждаше, че ще е наред. А сега ще ми го "върне" в сряда по обяд сигурно и да се оправям както знам. Не че нямам начин, но защо?

Моля ви, кажете ми, че има бащи, които не се потрисат като се приближат на по-малко от 10 метра от децата си

Ако е така, защо не предупреждават предварително, че искат да гледат децата като картини на изложба - зад въженцето и без да пипат?



Тема Re: С деца на море???нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор jana (...)
Публикувано20.08.07 10:44



Ами незнам кка е с две деца на море, защото сме с едно засега. Но мога да ти споделя опита с него. На плажа таткото се занимава с водата, вилазен, гълтане на вода, игри на брега .... това му е любимото на таткото. На плажа - мазане, цапане, игри на пясъка ... Прибирането на обяд, яденето на стола, спането го правя аз, таткото е или на плажа с останалите мъже или се прибира с нас, но основната функция за детето е моя.

По простата причина, че за се справям далеч по-експедитивно и ловко (нормално аз си я гледах у нас и съм й свикнала), не че той не може. Всичко останало се поделя по равно, тичането след нея, игрите е по равно. С нас имаше едно семейство мъж и жена с две деца, като едното беше от първият му брак. Едното на 8, а другото на 4-ри. Таткото му беше за първи път с двете деца на морето и беше на върха на щастието. На плажа веднъж не видях майката на второто да стане то кърпата си. Само таткото ги забавляваше. С храненето и спането положението беше като при нас, ние жените ги оправяхме на обяд с храната и спането, докато мъжете или на плажа цакаха карти, или пиеха бири по баровете. Мир и спокосйтвие цареше, но оплаквания нямаше. Може пък да е до желание, а не до неможене.
Явно вашият татко е решил, че ще си почива с децата на морето, а истинска почивка с тях няма и това не е отговорило на очакванията му

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: С деца на море???нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор jana (...)
Публикувано20.08.07 10:53



Защото никой незнае какво е да гледаш дете, докато не му дойде до главата. Не на всички им пнася това, ама ако е така защо има второ ...

А иначе тук в София как се държи с него, или изобщо как се е държал с твоето дете откакто се е родило. Това първият случай ли е или?

Вече майка, никога преди това не съм вярвала в чудеса

Тема Re: С деца на море???нови [re: jana]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано20.08.07 10:57



Не знам, факт е, че и първото и второто той ги наблюдава как растат, ама малко като животинчета в зоопарк - отвреме навреме посещение, да отбележи напредъка. И затова съм бясна. И не мога да преглътна. Защото е явно тотално неспособен. Но да си го беше признал при първия провал и да си живее като весело ергенче и да се задява с момите, а не да прави още едно семейство и още едно дете, което да страда след време от неговата неадекватност.
А тъкмо бях решила, че се е взел в ръце и ще се държи най-после като глава на семейство, като баща на място. Явно съм прибързала.



Тема Re: С деца на море???нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано20.08.07 16:31



В отговор на:

Моля ви, кажете ми, че има бащи, които не се потрисат като се приближат на по-малко от 10 метра от децата си




Има. И то много.

Явно не съм разбрала правилно ситуацията - бях останала с впечатлението, че и ти ще си с тях на море.
Иначе от личен опит - егоиста си остава егоист. Баща ми беше точно такъв тип. Сети се,че има дъщеря, когато се омъжих и му стана скучно. Дръж си детето по на далеч, че да стане човек. Да са живи и здрави майките!




Тема Re: С деца на море???нови [re: surfline]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано20.08.07 19:24



Уви и двете с Яна сте прави.
Все пак, наистина се надявам да има и друг тип мъже, пък може някой ден да се случи да се сблъскам челно с един такъв. Че не издържам вече така

Ама това е друга тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.