Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кръщененови  
Автор delphin (член)
Публикувано16.08.07 11:08



Здравей те мили майчета,

отпуската ни свърши и съм на линия вече,готова с първия въпрос.
Крътих ме Ники в Бг и искам да ви попитам за Кръщенетата на вашите деца, какво ви каза вашия свещенник да правите след кръщенето?
На нас ни каза да залетя косичката,която одряза зад икона и когато ники се ожени да я изгоря.


Другото което каза е за кърпата от кръстницата, да бърша лицето на ники на празници и след няколко използвания да я изпера само с вода и да хвърля водата на цветя.След това можело кърпата да се използва от всеки.. Та малко странни ми се виждат тези заръки,малко езически,ама може да не съм права и това да е нормално
Как беше при вас?

Весел Ден!!!



Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано16.08.07 13:21



За първи път чувам за всички тия неща

.




Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано16.08.07 13:31



Косата, която му отрязахана Сашо, попът я хвърли в купела с водата.
За кърпата нищо не съм чула.
Аз също за първи път чувам за такива неща.



Тема Re: Кръщененови [re: Kitten]  
Автор delphin (член)
Публикувано16.08.07 15:17



Хм...знаех си аз, че са странни тези работи, ама все пак дали ще се появи някой със същите или подобни напъдствия!



Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор babymaria (фурия)
Публикувано16.08.07 15:56



Не знам,аз съм чувала ,че не било хубаво да се горят коса и нокти.Тази чалъми се използвали при вуду магиите.Изобщо нещата,които са ти заръчани на теб,не съм ги чула,нито чела.



Тема Re: Кръщененови [re: babymaria]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано16.08.07 16:34



Бре, делфинче, вярно с това горене да не вземеш да станеш някоя вуву свекърва след години

.

Я по-добре прати някой познат да попита в църквата, какво трябва да се прави след кръщене с останалите неща.




Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор nikol82 (Ами... Никол!)
Публикувано16.08.07 16:36



И на мен ми се виждат доста странни тези неща... не звучат много ... хм... църковно...

.
Но може да пуснеш тема в клуб "Християнство". Може да има по- компетентни там.



Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано16.08.07 19:50



В християнството в БГ са вплетени много езически ритуали и вярвания.
Къде в БГ по-точно сте го кръстили?
Свекърва ми в Д-град като видях какви са им "християнските" обичаи при погребения я ожалих повече от починалата. Ми то си е наказание за живите бе... един вид ако случайто не ти е толкова мъчно за починалата... само като си помислиш тебе какво те чака.. и веднага ти се стъжва централно... МНОГО ПРАКТИЧНО "тамън" чуждите хоря няма как да разберат кого жалиш

себе си или починалия... ама чежалиш ще е очевадно
за финансовата страна на същия въпрос изобщо няма да споменавам...
В нейния край поповете си придават важност тайнственост и авторитет с такива заръки... едва ли нещо от това което са ти заръчали има нещо общо с каноничното източно православие... пък може и да действа на друга основаккато казаха другите майчета.... може и да е за добро ... ама не е от християнството със сигурност
То не че иконите в църквите имат нещо общо с коя беше там божа заповед "Не си прави кумири инито да им се кланяш нито да ил служиш", но е пълно с тях... хората ги целуват, стосинки и цветя им оставят...ама айде.

Усмихни се на живота, по-малкия поздравява пръв!

Редактирано от fascinating oceanid на 16.08.07 19:56.



Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано17.08.07 00:12



Това са езически глупости!!!! Никакви вещи нямат връзка с кръщението.

Четирилистна детелина -



Тема Re: Кръщененови [re: delphin]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано17.08.07 01:20



Във всяка църква дават различни съвети и всеки поп си прави каквото той самият е приел за правилно.
Когато ние ние решихме да кръщаваме Илийчо две седмици преди кръщенето ходих в архиерейското в града ни за да попитам за кръстника, защото нашият кум е католик.Не знаех ще позволят ли да е кръстник.Учудих се като ми казаха, че щом са позволили да е кум трябва да му позволят да стане и кръстник.


Записахме дата, час и т.н. и попът вметна, че ако попът който провежда ритуала прецени може да прочете една молитва на кумът ни, но това ще е за кратко и може да се направи вденя на кръщенката.Отиваме ние и този същият поп ще води ритуала и се ядоса чак като разбра че кръстникът е католик.Сякаш не ме беше виждал и ме пита защо не съм го предупредила и той не знаел разполага ли с тази молитва в момента.
Както и да е прочете молитвата , кръстихме детето, той задържа косата, която отряза и ми каза само първият път като пера кърпата да я изпера само с вода, за да не отива мирото в помията, а да отиде в цветето на което ще даде живот.Не въведе детето зад олтара, което по принцип се прави със всяко момченце.

Преди година трябваше да кръстим детето на нашите кумци.Кръщенето беше в руската църква в София и там не бяха позволили моят съпруг да е кръстник защото е католик.За това аз станах кръстница.И попът там след като отряза косичка от детето, ми я даде и ми каза, че аз трябва да я задържа защото съм вече като втора майка на детето.И след това въведе детето зад олтара.

Това е навсякъде различно сякаш са коренно различни ритуали!Умът ми не го побира!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.