Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Септемвриики, къде се изгубихтенови  
Автор *margo* (magi_sveta)
Публикувано06.08.07 09:59



Момичета, не че аз не съм се изгубила. Изтърпях жегите в Пловдив, но сега вече тати си е в къщи и от известно време обикаляме из България. Засега понасям добре пътуването, а днес отиваме и на море, после малко в Хисаря и от 20август съм си определила да стоя вече в къщи, че то до 21 септември няма много време. Не ми тежи още много корема. Като цяло имам доста енергия, само от време на време се чувствам ужасно уморена, но тези периоди не са чести и дълги. Вече нямам търпение да си взема бебчето в ръце...
Хайде леко доизкарване от мен и се обадете...





Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: *margo*]  
Автор scarlet81 (очакваща)
Публикувано06.08.07 21:38



Привет и от мен


Аз до скоро нямах интернет, защото се местихме в новата къща и трябваше да чакаме да ни го преместят. Но вече съм на линия
Аз също се чувствам доста добре. Имам доста енергия, макар че се поуморявам малко и се дразня като не мога да свърша всичко, което съм си предвидила
От 2 месеца насам правим ремонти, пренасяме багажи, абе ужас беше, но вече всичко взе да продобива вид. Даже детската стая е готова вече и нямам търпение бебчето да е в нея вече
Иначе все се притеснявам, че не ми е достатъчно голямо шкембето и че не съм качила достатъчно килограми.... Като ходя на преглед като гледам майки в 20-25 седмица с по-големи шкембета от мойто.... Все ме е страх да не излезе недохранено бебето...
А бебето голям немирник. Не спира да мърда! И то така мърда, че целия ми корем подскача! Онзи ден уплаши акушерката докато ме преглеждаше!
Не сме измислили име още обаче! Всеки ден мислиме и нищо не измисляме. Накрая май поне 1 месец след като се роди ще му викаме "бебето"
Еми, тва е от мен за сега.



Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихте [re: *margo*]  
Автор nikol82 (Ами... Никол!)
Публикувано07.08.07 11:25



Алоха мацки!
И аз съм тука... чета съвсем редовно в клубчето, ама нали съм бъдеща мама- все не намирам тема в моите компетенции, в която да се включа...

.
Иначе какво... освен че улучихме май най- неподходящото лато за бременеене (много жега имам предвид) другото си е наред.
За пола на нашето бебе- най- накрая ни огря. Доки каза, че ще е мома .
Даже вече се спряхме на някое и друго име. Свеки метна розовите плетки.... абе луда работа.
По важното за мен беше че си е с кратунката на долу и за сега всичко си сочи за нормално раждане (което си е и моето желание). Вие как ще раждате?
Миналата седмица ходих на пазар- голяяяяям кеф било това да пазаруваш за бебе- направо супер. Едни нежни чаршафчета... едни меки пеленки...
В тая връзка обаче... да питам. Аз след някой и друг ден влизам в деветия месец... и чета разни теми за багажа за родилното.... там където аз ще раждам не искат да се носят много неща освен лични принадлежности.... ама като чета на всякъде, че мамите си стягат багажа от седмия месец още... вие приготвяли ли сте нещо?
Айде пишете...



Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: nikol82]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.08.07 13:40



за багажа и аз се бях шашнала ама към седмия месец


ще раждам след дни, а чантата си стои полу-празна... сложила съм само хавлиите за мен и бебо и памперси... всичко останало е много грижовно изпрано, изгладено и подредено в шкафа - очаква дивото да ни зазове, за да бъде прибавено в чантата...
и да забравя нещо в суматохата - не се притеснявам - таткото ще ми го донесе в болницата ако ми потрябва...
иначе какво точно да сложиш в багажа най-добре питай директно акушерките в отделението, където ще раждаш...
каквото и да слагаш обаче, си вземи възможно най-малко багаж за около 3 дни, ако нещо ти потрябва допълнително едва ли е проблем да ти го донесат, а да влизаш с 20кг. куфар е абсолютно безмислено...
късмет



Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: incendio]  
Автор scarlet81 (очакваща)
Публикувано07.08.07 13:56



Ох, проблема с багажа.... И аз още нищо не съм стегнала. Имаме някои неща за бебо, но има и доста, които трябва да купим все още... Даже количка не сме взели още! Но поне харесах най-после модел и ще я поръчвам тия дни.
Иначе и моя бебок е надолу с главата така че силно се надявам да не ме мъчи много много


Аз съм си проготвила едно куфарче среден размер. Не че ще го напълня, но ще ми е по-удобно в него да си подредя, от колкото в сак или чанта. А само 2 хавлии като сложа, одеалцето на бебето, малко памперси и ето то се напълнило!
Ех вижда му се края вече! Стискам палци всичко да мине добре при всички септемврийски мамчета
Айде целувки...



Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: scarlet81]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано07.08.07 14:19



Мъжко или женско име си търсите?




Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: scarlet81]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано07.08.07 14:24



Момичета, извинете,че се меся в темичката ви, но..аз бях взела само своя багаж за родилното.и бях приготвила една чанта с багажа за изписването на бебето..,която таткото ми донесе в деня на изписването..Иначе..памперси купих в деня след като се роди...(вече знаех и какви килограми е точно

)
Все пак..вие не е зле да попитате в отделението, където ще раждате, какво точно да носите, но..наистина няма нужда от много багаж..




Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: *щypчo*]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано07.08.07 14:27



и аз се чудех, между малкия куфар и сакчето, но накрая се спрях на сака... и без това няма аз да го нося

памперси съм взела от 2 до 5 кг. и се надявам госпожицата да не е по-голяма...



Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: incendio]  
Автор nikol82 (Ами... Никол!)
Публикувано07.08.07 15:03



Ние пък за памперсите взехме от 3 до 6 кг... и то не заради друго, ами просто веднъж в един магазин бяха на прИмоция и не се удържахме... а мъжът ми вика "ми ко се роди повече от шест кила- к'о прайм?" Пък аз викам: "Ако се роди повече от шест кила- памперсите ще са най- малкия проблем!"


Така и така сме се разприказвали за покупки- чудя се помпа за кърма- трябва ли да си купувам... или ще може и после, ако се наложи...?



Тема Re: Септемвриики, къде се изгубихтенови [re: nikol82]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано07.08.07 18:22



Е ти много ме развесели с тези 6 кг.!



Момичета да ви кажа аз си бях стегнала багажа още в първата седмица от деветия месец и после се радвах, че съм го направила.В моя случай беше добре че не се замотах с багажа и бързичко отидох в болницата, пък и бях взела всичко необходимо за мен и бебето!

Пожелавам ви леко раждане и много положителни емоции!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.