Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Едно наше кърмененови  
Автор elkika (нова)
Публикувано14.07.07 18:02



Голям цирк!



С първото ми дете изпитвах известно напрежение по темата-дали му стига, дали имам достатъчно кърма, дали е хранителна, дали не съм яла нещо, което да му дразни коремчето... Сега нещата са "по-отлежали" (в главата ми) и се опитвам да се наслаждавам на кърменето доколкото мога.

Та да ви разкажа как минава едно наше кърмене, ще им е интересно на младите майчета може би, а и на мен-да споделите какво правят бебоците ви, когато кърмите. Някои интересни звуци, мимики, жестове, които повтарят всеки път?

Та... ето как започва: юнакът ми винаги става от сън зверски гладен. Като го вдигам от креватчето, е стегнат, леко изгърбушен и готов да засмуче всичко, което се опре до устата му. Когато приближа гърдата си до лицето му, започва да издава едни такива звуци като ръмжене и си върти рязко и бързо главичката наляво и надясно, докато "центрира" зърното. КОгато успее се започва едно лакомо гълтане-мляко, въздух, каквото падне , чак аз чувам как бълбука коремчето му. И така около 5 минути. После му натежава и започва да се пъчи-да се оригваме. Надупвам го на коляното си, чуват се едно-две дълги оригвания и се започва с втората гърда, но там нещата се поуспокояват-отпуснат е, гълта бавно, като че ли се наслаждава. В това време започва акането (И вашите бебета ли акат, когато сучат?). Така около 10-ина минути-ядене, пръцкане и акане едновременно , накрая пуска гърдата доволен-наяден и изакан . (Очаквам с нетърпение момента, когато ще започне да ми се хили в този момент). Обаче как да му сменя памперса с пълен корем? Изчаквам, но не много, защото започва да нервничи и да рита-неудобно му е с наакан памперс. Колкото и внимателно да го търкалям, докато сменям памперса, резултата е разхълцано бебе . Накрая успокояваме хълцането пак с малко кърма. Това е представлението при нас всеки път при кърмене , трае около час. Та се чудя какво да казвам на педиатърката колко време имаме между две кърмения.

Ще се радвам да прочета и вашите "изпълнения" - чувала съм ,че някои бебета "пеели", докато сучат?





Тема Re: Едно наше кърмененови [re: elkika]  
Автор chapchaps (член)
Публикувано15.07.07 00:07



Сега нещата вече са улегнали при нас, ама в началото....
Имаше го това с ръмженето и с центрирането на гърдата...Ама така лакомо сучеше и коликите започваха по време на кърмене и ставаше една борба, едно дърпане. Хем иска, хем я дразни коремчето. С ужас сядах да я кърмя тогава. Всичко това приключи с края на коликите, когато малката стана на 2 месеца и половина.

. От тогава нататък кърменето е страхотно удоволствие.
И тя пълнеше памперса, докато суче, май всички така правят първите 2 месеца.
А моята като суче и умира от кеф и повдига вежди.



Тема Re: Едно наше кърмененови [re: chapchaps]  
Автор elkika (нова)
Публикувано15.07.07 11:08



При всяко кърмене ли имаше колики? Аз все се "ослушвам" кога ще започнат нашите... Понякога към края на кърменето юнака започва да се дърпа и да плаче и да търси гърда едновременно, може би е нещо като колики?

А за позите-забравих да напиша, че има специална поза на ходилата - пръстите на едното краче са разперени, а на другото-свити като на птиче кацнало на клонче. И това всеки път, все дясното разперено.







Тема Re: Едно наше кърмененови [re: elkika]  
Автор elkika (нова)
Публикувано15.07.07 11:13



А винаги съм се чудела как се кърмят близнаци? Сигурно последователно и ако всяко кърмене е по 1 час... Може би NikiFin ще се включи?

Как са бебоците, Ники?





Тема Re: Едно наше кърмененови [re: elkika]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.07.07 11:27



Цирк, казваш?


Ако кърменето на едномесечно бебенце е цирк, как ли ще наречеш кърменето на едногодишно човече и нагоре?
Млечна акробатика.
Да са ни живи и здрави кърмачетата - малки и големи!

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: Едно наше кърмененови [re: elkika]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано16.07.07 11:31



И едновременно се кърмят близначета. Пусни си един сърч в гугъл за "twins breastfeeding" и ще видиш разни пози

.

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: Едно наше кърмененови [re: elkika]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.07.07 18:58



Най-ми е "любимо" когато дребосъчка реши, че ще се криви и кълчи и едновременно с това ще яде - и започва едно въртене на главата, но без да изпуска зърното нито за секунда.... Разбирам я, че сигурно я боли нещо и затова се държи така, но и "мама е човек" :))). От няколко дни започна редовно да заспива по време на кърмене и забравя да смуче. Говоря й, бутам я по бузката, по нослето, но нищо не помага. Струва ми се, че яде все по-малко, но пък спокойно издържа над 3 часа. Вече не знам какво да мисля. Между храненията не иска да спи, но явно 3 часа бодърстване й идват много и в момента, в който се успокои на гърдата - заспива. Така че през последните няколко дни нашите кърмения минават в сън, опити за събуждане и кълчотене :))



Тема Re: Едно наше кърмененови [re: _dexter_]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 22:20



Колко ти е голяма?
на мене като че ли по едно време ми се разшириха сякаш каналчетата на гърдите или пона така си реших тогава защото започна като го кърмя от едната гърда от другата да пръска като под налягане

голям смях беше, и то когато вече определено ми се беше нормализирала кърмата. В началото когато ми беше най-много кърмата го нямаше тоя номер с фонтанчето...



Тема Re: Едно наше кърмененови [re: fascinating oceanid]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.07.07 22:25



Яна е на 3 месеца. Разширили са се, как иначе - даже чувам как й пръска в гърлото понякога :)). Иначе още помня първия път като ме включиха на електрическата помпа в болницата и отпушването на каналите - а дотогава мислех, че раната от операцията ме боли.... :))



Тема Re: Едно наше кърмененови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (новак)
Публикувано16.07.07 23:32



Мойта пикла е вече на 7 месеца и съм много щастлива, че приключиха всички близо тримесечни стачки, на които бях подложена и системно тормозена. Сега пък е ново двайсет - докато суче или супер се разсейва, или пък си прави фитнес, без да пуска зърното си държи някое краче и свива-изпъва нон-стоп или пък измисля всякакви магарии. Важното е че суче с кеф, само като се сетя какво съм изтърпяла...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.