Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Смучене на палецнови  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.07.07 10:05



Здравейте! Яна от няколко дни започна да си смуче палеца - първо се опитваше да си напъха цялата ръка в устата, но от два дни успешно си уцелва само палеца и го смуче когато и се спи. Това очевидно й помага и я успокоява, но мен ме тревожи. Не иска никакви видове биберони. Двете неща, които могат да заменят палеца са шишето с вода и гърдата. Но не може безкрайно да пие вода нито безкрайно да суче. Какво да правя - да я оставя ли с палец в уста или да се боря с нея, което би докарало ревове и нерви и на двете страни? Как да я свикна с биберон? И до колко е опасно да си смуче палеца? Имам чуството, че в момента не е толкова голям проблем - тя обикновено заспива много бързо. Но дали след това няма да берем ядове?



Тема Re: Смучене на палецнови [re: _dexter_]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано18.07.07 11:36



Според мене реагирай преди да е свикнала да го прави.
Най-добре я оставяй на гърдата докато заспи, ако не те хапе или няма някакъв друг съществен проблем. И двете със сестра ми сме имали този навик - стане ли по-голяма няма отучване (при нас до 5-6 годишни)- и пръстите с люта чушка са нмазали и са ни се карали - никакъв ефект. но ние и двете не сме кърмени почти никак.
При всички случаи е добре да го замениш с нещо което можеш да махнеш и тази замяна да стане веднага, за да забрави збързи и докато е още малка за палеца, преди да се е превърнало в навик.
Мисля че е по-добре от биберон, защото от гърдата сякаш по-лесно се отказват, а и си има ритуал, не може да се разхожда и да си играе, докато е на гърдата, както с биберон.
Моя сън го оставях да суче колкото иска и не съм имала проблеми нито с отбиването(наложи се когато беше на 11 месеца заради антибиотик, който ми изписаха) нито с пръсти, а биберони никога не е приемал



Тема Re: Смучене на палецнови [re: fascinating oceanid]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.07.07 12:38



Тя заспива на гърдата докато суче - не мога да я събудя по никакъв начин. Налага се да я махам, защото иначе ще седи така цял ден - не се сеща да пусне. Събужда се в момента, в който я махна, после си играе около час и половина и тогава и се доспива пак. Точно тогава започва да иска да смуче нещо - явно й помага да заспи. Трябва да й държа ръцете докато заспи - преди това помагаше, но последните седмици започва да плаче ако не може да маха с ръце. Оффф, хич не обичам да плаче.... :)), но предполагам ще трябва да се боря :)



Тема Re: Смучене на палецнови [re: fascinating oceanid]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано18.07.07 12:41



Абсолютно подкрепям написаното...
При малките трябва от първият път да им се покаже, че не може. Изпуснеш ли момента, после става по-трудно. За всичкое така.
Слагай ръкавички. Ще ги мокри и лигави, но ще переш по-често и така.

бъдещият батко е роден май 2005
малкият мъж се чака ноември 2007


Тема Re: Смучене на палецнови [re: fascinating oceanid]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано18.07.07 12:47



За държането на гърда е вярно, но по-добре биберон, отколкото палецът



_dexter_, на биба ще свикне, ако я предлагаш непрекъснато.



Тема Re: Смучене на палецнови [re: Teди]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.07.07 12:55



Пробвам всеки ден да давам биберон, имаме 3 различни - тя така се държи, все едно ще си изповръща червата :). Като й дам биберон, първата секунда му се нахвърля, смуква веднъж и като разбере какво е, започва да се дави и да го избутва с език. Вашите деца така ли бяха?



Тема Re: Смучене на палецнови [re: _dexter_]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано18.07.07 12:57



Дъщеря ми правеше нещо подобно, но свикна. Беше започнала да си смуче палеца, затова й дадох биба.



Тема Re: Смучене на палецнови [re: _dexter_]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано18.07.07 14:16



не се надявам много номера да мине,
но можеш да пробваш да смениш лекичко гърдата с бибата докато спи


някои слагат малко мед на бибата, но пък нали не дават да се дава мед до много късно заради опасност от базедова болест май, а и не съм голям привърженик на тази идея изобщо, споделям я само защото това че аз не одобрявам изобщо не значи че непременно аз съм правата
ти ще си решиш. сестра ми 97 я е посъветвала така докторката - с мед на бибата и на детенце нищо му няма ама знае ли се.



Тема Re: Смучене на палецнови [re: Teди]  
Автор ninina (новак)
Публикувано19.07.07 14:49



Ай, ай, ай, болната ми тема от известно време. И ние не искаме биберон, а така сладко си смуче пръстчето

. Точно по същия начин заспива на гърдата и след много внимателно махане се буди и си играем час, час и половина, и след това си иска пръстчето, или трябва на ръце да я приспивам или си го лапа. Бибероната не й е от любимите неща, не се опитва да повръща, но трябва да й я държа в устата, сама не си я задържа. А ръкавичките направо вода тече от тях. Ако някой знае лек да помага



Тема Re: Смучене на палецнови [re: _dexter_]  
Автор Rosabelle ()
Публикувано19.07.07 15:54



Не разбрах колко ти е голямо детенцето. В първите 2-3 месеца Алекс също си лапаше палеца или цялата ръка. Постепенно се отказа сам, не съм го насилвала. И до сега биберони не ползва, още от родилния дом не ги хареса, не съм го насилвала нито за тях. И до сега си заспива на гърдата, а като беше съвсем малък почти непрекъснато висеше и сучеше, към 4 месец започна да суче по-малко, но до тогава това му беше върховно удоволствие. Аз си смучех палеца до много късно, спомням си, нашите така и не можаха да ме откажат, същото беше и със сестра ми. После сами престанахме. Като резултат нямаме деформирани зъби или нещо подобно, не знам, аз лично не го приемам за трагедия, но ако теб те притеснява, тикай биберона, пък ако успееш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.