Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кърмене и изцеждане на кърматанови  
Автор posh (smela)
Публикувано16.07.07 12:22



момичета, трябва ли да изцеждам кърмата с помпа при положение, че са ми препълнени гърдите? задавам въпроса с уточнението, че акушерката ми ме посъветва да не се изцеждам след като кърмя бебето от гърда - то е на 4 дни - тъй като така организмът произвежда екстра мляко и процесът става необратим-т.е. стимулира се производството на все повече кърма и изцеждането става необходимост след като бебето не може да изяде всичко. да не говорим колко е болезнено. при първото ми бебе се получи точно това - голямо цедене падна, имах кърма за близнаци и щом спрях да изцеждам гърдите ми се подуваха и боляха. сега се опитвам да спазвам съвета и, но се притеснявам да не направя някой мастит? до колко време приблизително се очаква регулирането на производството кърма? мисля, че има истина в това, че бебето най-добре определя количеството на кърмата, но все пак, не е ли опасно?
благодаря предварително!



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.07.07 12:29



Здрасти! И аз в началото мислех, че съм се превърнала в крава - кърмя, а гърдите ми все подути и препълнени. Изцеждах, защото иначе щях да се пръсна, да не говорим за болката, както казваш. Цялото това чудо продължи около 10 дни, после нещата се нормализираха - гърдите ми не се пълнеха толкова бързо, едновременно с това Яна започна да яде повече. Даже по едно време около третата седмица започнах да се притеснявам, че не ми стига кърмата и се чудех защо съм била толкова глупава, а не съм замразявала излишната кърма от началото.... Съветът ми е да се цедиш, за да не получиш мастит и да чакаш да се нормализира производството на мляко. Освен това с помпата няма как да се изцедиш до край и стимулацията ме е толкова активна, колкото сукането. Успех с кърменето, при мен началото беше трудно - болезнени и разранени зърна, бебе, повръщащо кръв, която е погълнало с кърмата.... но след три месеца нещата - мога да кажа - са канализирани :))



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 12:57



с първото ми дете се цедих първите 5-6 дни, в \родилниа дом по цели нощи...защото се пълнеха едва ли не след само един час след като съм кърмила и ме болеше. Сигурна съм че по принцип акушерката ти е права за стимулацията, но също така именно защото не е регулирана многото кърма воже да ти докара мастит.
Затова моя съвет е да се изцеждаш, но не след всяко кърмене, и не докрай, а само когато са ти напрегнати гърдите и колкото да ги облекчиш.
Гърдата се стимулира повече от изпразването - т.е. това ес игнала че не стига млякото, а не точно от това колко е изпило детенце. Според мен ако не ги изцеждаш докрай няма да се получи свръхстимулация.
Тя се получава от по-често сукане и от пълното изпразване на гърдите.
това че ще изцедиш 20-30 грама когато самия организъм ти подсказва че това мляако идва в повече там където се намира в момента... няма да навреди.
Освен това първите дни децата просто нямат достатъчмно сили да изсучот толкова колкото им е необходимо и бебчо сам ще ти помогне като започне да си хапва по повече междувременно.

Редактирано от fascinating oceanid на 16.07.07 13:02.



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано16.07.07 13:31



Цедиш се докато спре напрежението в гърдите. Няма нужда да се цедиш "докрай".
Иначе акушерката е права - цеденето създава на гърдите илюзията, че има по-високо търсене на мляко и съответно те произвеждат повече.
Но не бива да стоиш с твърди и болезнени гърди. Затова - цедиш, докато спреш да чувстваш напрежение





Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: Kitten]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано16.07.07 13:49



Подкрепям мнението на Kitten



И честито бебенце! Да ви е живо и здраво



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор galileja ()
Публикувано16.07.07 17:02



Здравей!
В никакъв случай няма да изцеждаш до край. Така сестра ми получи супер лактация и няколко месеца не знаеше що е сън, получаваше задръжки и т.н
Ще изцеждаш толкова, колкото да не ти е напрегната гърдата, тази от която не е сукало бебчето. От другата няма нужда да изцеждаш. Ако имаш проблем пиши. Аз ще разбера коя билка дпаси сестра ми


За количеството кърма не се притеснявай. НЕ дохранвай бебчето, то си цоцка колкото му е необходимо.
С мойто така процедирах и всичко е наред



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор Acя ()
Публикувано16.07.07 17:18



Честито бебче! Да ти е живо и здраво!
Иначе момичетата вече са ти казали, цедене до освобождаване на напрежението. Скоро лактацията ще се регулира и няма да има напрегнати гърди.



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърмата [re: Acя]  
Автор posh (smela)
Публикувано16.07.07 19:57



благодаря на всички за съветите. значи все пак интуицията ми не ме подвела. тук в чужбина гледат всичко да е максимално близо до природата и препоръките им са не винаги релевантни към проблема и ситуацията. аз имам много излишна кърма към момента, бебката си яде, но наистина не може да изпие цялото мляко ... с първородния ми син имах също ужасно много кърма и падаше голямо изцеждане, но тогава мислех, че всичко трябва да изцеждам и произвеждах наистина още повече кърма, но пък го кърмих 9 месеца. сега ще се изцеждам по-нарядко и по малко, колкото да не ми се втвърдяват гърдите и да не ме боли ... някъде бях чела и че в такъв случай е препоръчително временно да намаля течностите, както и че помагат зелеви листа в сутиена ... някой знае ли от опит как точно помага зелето?
благодаря още веднъж на всички, които се включиха!



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано16.07.07 20:54



за зелето не знам но против възпаление се слага живовляк- дори и на рана и тай като мастита си е някакъв вид възпаление може и той да върши работа
на мене ми помагаше да си сложа топли мокри хавлиени кърпи, по тгочно си бях купила 4 кисет и ги сменях.



Тема Re: Кърмене и изцеждане на кърматанови [re: posh]  
Автор Acя ()
Публикувано16.07.07 21:12



Ами наистина намали временно течностите. За зелето нямам опит, но съм чувала, че наистина помага. Защо не провериш в библиотеката на

? Там може да има по-подробно инфо за зелето ако се решиш, ако правилно си спомням към него се прибягва само ако има бучки, но там са по-опитни по-добре да се допиташ до тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.