Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Миризливи памперсинови  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.07.07 16:11



Здравейте. Чудя се дали е нормално - миризмата от памперсите на Яна от няколко дни е по-различна, бих казала по-неприятна :))). Изцяло на кърма е, на 2 и половина месеца, не давам сокове. Напоследък започна да пие много копъров чай (много в сравнение с преди, когато не пиеше хич). Преди акитата не миришеха така, чела съм, че промяната в консистенцията и миризмата може да е индикация за чревна инфекция..... Та се чудя да се притеснявам или не. Иначе няма промяна в поведението на Яна, не плаче повече, а и коликите май съвсем й намаляха.



Тема Re: Миризливи памперсинови [re: _dexter_]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано09.07.07 09:16



Възможно е промяната да се дължи на чая. Ако няма слуз, няма повод за притеснение





Тема Re: Миризливи памперсинови [re: _dexter_]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано12.07.07 22:03



Ако бебето е само на кърма и ти не си с мръсни, възпалени гърди с рагади и прочие, то просто няма откъде да хване "чревна инфекция". Единствената възможност е евентуално от замърсено шише. Но пък съм сигурна, че стерилизираш и поддържаш идеална хигиена, така че и това е малко вероятно.
Миризмата на изпражненията както при бебето, така и при възрастния, е резултат от гнилочните процеси в организма. Колкото повече се задържа храната в тялото, толкова повече ще миришат изпражненията. Ако детенце е започнало да ака по-рядко, това обяснява появата на неприятна миризма. Възможно е също чаят да ускорява ферментацията или просто копърът да замирисва лошо като се разложи.
Ако обаче имаш съмнения, спри чая за известно време и ще стане ясно.
Мога ли да попитам.. а защо му даваш чай?





Тема Re: Миризливи памперсинови [re: Kitten]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.07.07 15:53



Не стерилизирам много редовно шишето за водата - в болницата ми казаха, че след първия месец не е наложително. Давам чай с копър заради коликите, макар че дребосъчка почти няма. Вчера питах педиатърката дали може да е от чая, тя каза, че е възможно. Погледнах съдържанието му - има декстроза - не знам какво е, но явно не е само копър. Не мога да преценя дали има диария - тя винаги е акала редовно - сменям пълни памперси на всеки 3 часа още от самото начало. Вярно е, че напоследък като че ли акането понамаля и май това съвпадна с усилването на миризмата. И какво е "слуз" - хич не мога да преценя?
На всичкото отгоре от вчера едното й око започна да сълзи и да гурелясва, това как стана, хич не знам. Сега капя капки Tobrin - според педиатърката няма нищо тревожно. Но се чудя от къде се появи проблемът - дали е настинка или е нещо заразно - обаче от къде пък може да се е заразила?



Тема Re: Миризливи памперсинови [re: _dexter_]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано14.07.07 08:02



Ако има слуз, ще я познаеш


Пробвай да махнеш чая - щом бебка вече няма колики, няма нужда от чай.

За очичките - може да е конюнктивит, може да е запушено слъзно каналче. Щом педиатърката е изписала лечение и не вижда нищо тревожно, не се притеснявай, ще мине



Тема Re: Миризливи памперси [re: _dexter_]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано14.07.07 08:37



на твое място, бих продължила да стерилизирам поне до 4-тия месец. не знам в коя болница са те посъветвали така, но на училището за бременни, шефката на неонатологията на Майчин Дом - д-р Слънчева - каза да се стерилизира до 4-тия месец. аз лично стерилизирах и до по-късничко :)



Тема Re: Миризливи памперсинови [re: _dexter_]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано14.07.07 10:54



Чудя се дали не е нормално, в смисъл не си спомням вече при нас как беше, но може би детенце с времето започва да усвоява храната все по-добре и акитата все повече заприличват на акита... и по зловоние разбира се...
Спомням си че бях малко учудена че в началото акитата на моя мъник почти не миришеха и по този повод докторката се засмя и каза нещо в смисъл че новородените още не могат добре да усвояват дори млякото, и че щели да замиришат да не бързам толкова


И че имало някаква лигавица на червата която трябвало да узрее, ама кота става това... незнам



Тема Re: Миризливи памперсинови [re: Teди]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.07.07 16:05



Ако махна чая - само преварена вода ли да давам? Или някои от другите чайчета на Hipp, или някаква отвара?



Тема Re: Миризливи памперсинови [re: _dexter_]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано15.07.07 08:51



Предлагай само преварена вода. Няма смисъл от чай






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.